Skocz do zawartości
Graffman

Windows 10 nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zalałem laptopa kawą bez cukru. Szybko bo wyłączyłem, obróciłem, rozkręciłem i wysuszyłem. Obecnie wiem, że na pewno padła klawiatura. 

 

Na ten moment laptop się uruchamia, wyświetla się logo Dell i kręci się kółko na dole ekranu po czym następuje reset i tak od nowa. Windows jest na dysku SSD a reszta danych na HDD. Tak jakby laptop nie widzi windowsa i dlatego nie wstaje, jednak jestem w stanie zrobić backup z obydwu dysków przez SupportAssist os Recovery. Wszytskie dostępne testy diagnostyczne (łącznia z tym 4 godzinnym dla dysków) nie wykazały błędów. Cofanie do poprzednich wersji windowsa przed aktualizacją nic nie pomaga. 

 

Stąd moje pytanie, dlaczego tak się mogło stać i co mogę zrobić poza resetem do ustawien fabrycznych? W ogóle taki reset może pomóc? Oraz czy taki reset nie usunie mi danych z HDD? 

 

Laptop Dell Inspiron 5570

Edytowane przez Graffman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem możesz mieć spowodowany nie tyle co błędem z dyskiem, co mogło pójść coś nie tak na płycie głównej. Pamiętam jak rok temu pracowałem dla pewnej firmy, i był tam komputer, który się blokował na ekranie startu systemu i dalej nie ruszał. Włożenie dysku z innego kompa nie pomagało. Tak samo jak wymiana ramu i karty graficznej. 

Tak więc podejrzewam, że twój problem może być - podobnie jak w tamtej sytuacji - związany z procesorem lub płytą główną i prawdopodobnie nie jest nawet warte naprawy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...