Skocz do zawartości
aro52

Hercules 3D Prophet 8500 le 128ddrram

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem dziś karte jak w tytule pojawił się problem po zainstalowaniu sterowników do karty i monitora (win98se) zmieniając odświeżanie na większe niż 60 (np.100) i tak jest cały czas 60 choć w zakładce karta wiidows pokazuje 100 :cry:

co z tym zrobić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A system przeinstalowales? Bo jak miales wczesniej nvidie, to to jest wrecz konieczne.

A jak to zrobiles, to poszukaj sterow herca (oryginalne ati czasem nie wspolpracuja dobrze z kartami "powered by ati" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedtem miałem voodoo3

 

reinstalacja win98 nie pomogła

 

 

w win xp jest dobrze a w 98 nie działa w trayu można zmieniać rozdzielczość ale dostępne odświeżanie jest tylko 60 choć we właśiwościach windows w zakładce karta sa większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej o co chodzi z tą rteinstalką systemu wg. mnie to jakaś głupota reinstalować system po zmianie jakiejkolwiek karty... Jutro może uda mi się zamienić moją kartę i liczę na to, że systemu nie będę specjalnie ruszał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZISKA!!!

Napiszcie coś o tej karcie bo się do niej przymierzam i nie wiem czy warto.

to ja ci mówie NIE KUPUJ :!:

 

1.kręci się 300 / 275 (pamięci samsung 4ns)

2.wydajność niższa od konkurencji (ati, gigabyte)

3.podobno problemy z TV-out

 

jeśli upierasz sie na 8500 to tylko GIGABYTE 8500 DELUXE albo PRO

 

poszukaj na allegro 9500 128 za 400-500 zł masz karte z dx9 (a spokojnie podkręcisz do 9500pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, ja mam Herca 9100 i on mi sie kreci jedynie na 290/260. Mam na nia kupca za 350zl i chyba sie zdecyduje na sprzedaz. Chce wziac wlasnie tego Herca 128DDR. Mysle ze i tak bedzie lepszy od mojego a co do 9500 to jakos nie jestem przekonany. Moze mnie przekonasz bo dx9 na mnie nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sie go nie sluchaj, glopstwa gada, jedna zla opinia na 100, a co wogoole on chce ze to niby mamm ramy do 1000 podkrecic?? sa takie karty?? w podobnej cenie?? bo jakos mi sie nie widzi, linki prosze, chociaz do jednego polskiego sklepu:[[[[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze, bo miałem tego herculesa i gigabyte pro przez pare miesięcy :) to wiem co jak leci ... ja wykręciłem 9500 128 bardzo fajnie:

 

420 core / 270 mem (pamięci wogóle nie kręciłem, bo były SUXXX - infineon 3.6 )

 

a wyniki to:

14300 pts. 3dmark01

3750 pts. 3dmark03

 

pokaż mi takie wyniki na r200 (radek 8500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chlopie, ja ci powiem tak, mam zajebiste lamborgini diablo, czerwoniutkie, zajebioza....i wiesz co, pokaz mi taka predkosc na maluchu,no pokaz....

 

 

jak z dzieckiem:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba troche popatrzeć w przyszłość, wydajność FSAA jest o wiele lepsza,

 

jak bedziesz kupował coś w stylu 9500/9500pro to też pomyśl o zasilce porządnej...

 

ty chlopie, ja ci powiem tak, mam zajebiste lamborgini diablo, czerwoniutkie, zajebioza....i wiesz co, pokaz mi taka predkosc na maluchu,no pokaz.... 

jak z dzieckiem:[

pomyśl troche zanim coś napiszesz....

 

hercules 8500 128 kosztuje tyle samo co sapphire 9500 128 (jak bedzie okazja) a wydajność przy O/C troche inna ....

 

hercules jest przereklamowany dzięki FDX 8500LE 64MB, ceny z kosmosu, jakość taka sama jak ATI i GIGABYTE

 

jak chcesz sie męczyć to twoja sprawa... bawcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hercules 8500 128 kosztuje tyle samo co sapphire 9500 128 (jak bedzie okazja) a wydajność przy O/C troche inna ....

Nie wiem gdzie Ty widziałes podobna cene. W siriusie Herc 128 kosztuje 393zł. Wg mnie nie ma takiej mozliwosci zeby za ta cene kupic 9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herc 8500 128 FULL kosztuje w granicach 500 zł a za 550 to spoko kupisz 9500 128....

Kurde to zobacz na www.sirius.pl ile kosztuje ten FDX 8500 LE ktorego zresztą zakupilem i smiga pieknie! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz czytajcie !!

 

ja mówie o 8500 128 FULL ( 275 / 275 ) pamięci Samsung 3.3ns BGA

Dołączona grafika

 

a wy wciskacie mi FDX 8500le (250/240) pamięci Samsung 4.0ns jako full'a

Dołączona grafika

zdjęcie TWOJEPC.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze gada, dac mu wodki:)

:lol:

A wracając do karty jak napisałem jest świetna jak na swoją cenę. Sam taką karte sobie kupiłem, ale niestety Radeon'y 8500 na chipset'ie BX pod Windows 98 powodują konflikty sprzętowe i karty sie nie dało zainstalować. W każdym razie jestem pewien że ta karta jest dobrym wyborem, bo ludzie którzy ją mają są z niej bardzo zadowoleni. Przez pare miesięcy jej nie było, ostatnio sie pojawiła (i odrazu poleciałem po nią do sklepu), więc należy brać jak najszybciej sie da nim wykupią. Wydajnośc bardzo dobra, OC z tego co czytałem też nie najgorszy (292/272 MHz), a jakość obrazu miodzio (tego możesz być pewien bez względu na to co powiedzą jacyś NVidia-fani. Hercules to renomowana i dobra firma, ich karty na Radeon'ach mają doskonałą jakośc obrazu. Ja sam mam karte Ati i niech nikt mi nie wmawia że Nvidia ma porównywalną jakość obrazu bo mam kumpli z Nvidia'mi i jakoś te "szmelce" nie umywają sie jakością obrazu do Ati.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens zmiany HERC 9100 na 8500LE ? - żaden !!!

 

wszyscy piszą swietna karta, mam ją itd. ale zaden w podpisie nie ma jej wpisanej ...

 

mój cel był taki, aby niekupować herca - tylko GIGABYTE lub ATI, bo lepsza wydajność...

 

herc 8500 128 FULL był porównaniem CENY (sirius.pl) sprzedawał ją ostatnio po 550 zł.

 

troche więcej myślenia, mniej testosteronu...

 

Peterg zmiana RIVY na 8500LE to duży przeskok... dla ciebie to chyba szok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens zmiany HERC 9100 na 8500LE ? - żaden !!!

 

wszyscy piszą swietna karta, mam ją itd. ale zaden w podpisie nie ma jej wpisanej ... 

 

mój cel był taki, aby niekupować herca - tylko GIGABYTE lub ATI, bo lepsza wydajność...

 

herc 8500 128 FULL  był porównaniem CENY (sirius.pl) sprzedawał ją ostatnio po 550 zł.

 

troche więcej myślenia, mniej testosteronu...

 

Peterg zmiana RIVY na 8500LE to duży przeskok... dla ciebie to chyba szok :)

jeżeli gość sprzedaje R 9100 za 300 zł i dopłaca nie całe 100 zł to ma sens.

 

Po pierwsze jak sam powiedziałeś kręci sie na 300/275, a ten jego Raden kręci sie na 290/260.

 

Po drugie 128 MB pamięci w niektórych grach daje kopa. To jest pewniak. Na FrazPC był test porównawczy tak samo taktowanym ATI i Hercules'a, tylko ta druga z 128 MB pamięci na pokładzie i wydać było przyrost wydajności

 

Po trzecie chyba nie twierdzisz, że GF od Gigabyte'a z takim samym taktowaniem i ilością pamięci jest szybszy od Hercules'a? Jeśli tak uważasz to mylisz sie, różnica może być ze względu na bios, rzędu może 1%?

 

Po czwarte Herca 128 Full nie ma w sirius.pl od paru miesięcy, wiem bo sprawdzałem sam, chciałem kupić. Więc nie ostatnio kosztowała 550 zł, tylko pare miechów temu.

 

Po piąte na temat karty wypowiadali sie jej userzy i wiem co mówie

 

Po szóste zacytuje: "troche więcej myślenia, mniej testosteronu... " :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens zmiany HERC 9100 na 8500LE ? - żaden !!!

 

wszyscy piszą swietna karta, mam ją itd. ale zaden w podpisie nie ma jej wpisanej ... 

 

mój cel był taki, aby niekupować herca - tylko GIGABYTE lub ATI, bo lepsza wydajność...

 

herc 8500 128 FULL  był porównaniem CENY (sirius.pl) sprzedawał ją ostatnio po 550 zł.

 

troche więcej myślenia, mniej testosteronu...

 

Peterg zmiana RIVY na 8500LE to duży przeskok... dla ciebie to chyba szok :)

no mysle ze duzy, i tak ma byc za dlugo zwlekalem, i nie boj sie wpisze ja do podpisu na 100%...a tak wogoole mam wrazenie ze caly czas mowimy o czyms innym 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...