Skocz do zawartości
aro52

Hercules 3D Prophet 8500 le 128ddrram

Rekomendowane odpowiedzi

Erkekjetter :

1. nie miałeś (testowałeś) karty to nie gadaj ile sie kręci ...

2. w tym teście była 8500 128 (275/275) i wybiła sie tylko w CODECREATURES i a w reszcie testów miała różnice 1 % pomiędzy ATI 8500 64mb (275/275)

3. cały czas mówimy o Radeonach (ati, gigabyte ...) i nie rozumie twojej jazdy z GF, bo ja o GF nic nie pisałem, a jeśli ci chodzi o róznice to zależy do czego porównasz Radeona 8500, o ile pamiętam to GF 4 ti 4400 ma taktowanie 275 / 275 :)

4. herculesy sirius sprzedawał na allegro 2-3 miesiące temu.

5. no comment

6. :P

 

lepiej kupić coś z DX9 i od ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić coś z DX9 i od ATI

A nie lepiej od razu R9800 PRO albo GF FX 5900 Ultra? Tylko jeszcze "troszke" dołożyć i masz oprócz DX 9.0 jeszcze wysokie zegary! :lol:

 

Ogolnie LOL i No Comments bo topik konkretnie to sie toczy problemie kolesia z R8500 a nie problemem nt zakupu jakiejs karty. Sam nie wiem moze pomyliles topiki.

 

PS. Jego karta kosztuje ponizej 400zł i jest nowa a na Allegro to roznie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie LOL i No Comments bo topik konkretnie to sie toczy problemie kolesia z R8500 a nie problemem nt zakupu jakiejs karty. Sam nie wiem moze pomyliles topiki.

boyco poczytaj troche topic kowiczek pisał

LUDZISKA!!! 

Napiszcie coś o tej karcie bo się do niej przymierzam i nie wiem czy warto.

i oto chodziło ... kapito ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZISKA!!!

Napiszcie coś o tej karcie bo się do niej przymierzam i nie wiem czy warto.

to ja ci mówie NIE KUPUJ :!:

 

1.kręci się 300 / 275 (pamięci samsung 4ns) 2.wydajność niższa od konkurencji (ati, gigabyte)

3.podobno problemy z TV-out

 

jeśli upierasz sie na 8500 to tylko GIGABYTE 8500 DELUXE albo PRO

 

poszukaj na allegro 9500 128 za 400-500 zł masz karte z dx9 (a spokojnie podkręcisz do 9500pro)

1. Sam napisałeś na ile sie kręci, wypowiadał sie w innym topic'u gośc któremu ona kręciła sie na 292/272 - zatem cytuje rpawdziwe wyniki

2. Codecreatures jest zwiastunem nowych gierek, a w grach które wyjdą np. Doom III 128 MB pamięci sie przyda. Dodatkowo gdy używa sie AA, lub AF lepiej wypadają karty z 128 MB. Na Tomshardware był test kilkunastu kart graficznych, tam 128 LE czasem wyprzedzał "zwykłego" (nie LE) Radeon'a z 64 MB. (Błagam, nie chce mi sie już szukać, jeśli jesteś taki dociekliwy to znajde, ale uwierz na słowo).

3. Czy ja powiedziałem cokolwiek o GF? Mówiłem tylko o jakości obrazu... A o GF 4 Ti 4400??? :lol:

4. 2-3 miesiące temu to jak powiedziałem kilka, więc mnie nie poprawiaj. Najważniejsze jest to ze tych kart juz nie ma w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooops, mały fake. Testowany był Radeon 8500 64 LE, Radeon 8500 64, Radeon 8500 128. Polecam zobaczyć tutaj:

 

http://www.tomshardware.com/graphic/200212...acharts-06.html

 

jak Radeon 64 MB dostaje pod Athlon'em XP 2700 po pupie w testach: UT 2003, 3DMark 01, Jedi Knight od wersji z 128 MB.

 

Gugabyte 8500 (zarówno DELUXE i PRO) juz nie ma w sprzedaży od bardzo dawna i nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O nie do końca... czekałbym na test na doom 3 (ciekawe co da 128mb - jak i tak masz kompresje textur )

 

zaskakująco dobrze wychodzą karty z serii GF4 ti... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Właśnie trzeba czekać, aczkolwiek poszukam jakiś testów Doom'a III, może testowali te same karty tylko wersje z 64 MB i 128 MB. Zgadzam sie, w tych testach nieźle wychodzą te GF'y... Ale ja sie nie dotkne nigdy więcej żadnej Nvidii, raz miałem RIVE 128 ZX i no more!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie doczytałem ze Doom bedzie miał 80 MB tekstur na plansze, czyli 64 MB to za mało (przynajmniej w najwyższej jakości detali- tak to rozumiem).

 

A wracając do tematu, to pomyślałem sobie ze zmiana opłaca sie tylko jeśli te ok. 100 zł ma i nie ma co z nim zrobić :lol: . Tak to sie nie opłaca... Lepiej poczekać aż z tych 100 zł zrobi się więcej :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, coś nie tak z tym Hercules'em:

 

http://www.digit-life.com/articles/anyr200...2/anyr2005.html

 

Na tych samych driver'ach jest gorszy od Gigabyte'a i Ati!? :oops:

Sorry mk1, zwracam honor. Sprawa jest dosyć dziwna, widocznie coś inny BIOS (bo ulicha co mogłoby być innego) i nie wiem czy to samo jest w wersji LE, niemniej jednak lepiej sie wstrzymaj z tym Hercules'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie nie dotkne nigdy więcej żadnej Nvidii, raz miałem RIVE 128 ZX i no more!!! :wink:

Przesadzasz :lol:

PS. zobacz moj podpis

 

wkrotce bedzie jedank Radosla 9100, GF3Ti lub GF4Ti4200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, coś nie tak z tym Hercules'em:

 

http://www.digit-life.com/articles/anyr200...2/anyr2005.html

 

Na tych samych driver'ach jest gorszy od Gigabyte'a i Ati!?  :oops: 

Sorry mk1, zwracam honor. Sprawa jest dosyć dziwna, widocznie coś inny BIOS (bo ulicha co mogłoby być innego) i nie wiem czy to samo jest w wersji LE, niemniej jednak lepiej sie wstrzymaj z tym Hercules'em.

na Radeonach 8500 to połamałem zęby mleczne ( 3 karty w ciągu 6 miesięcy ) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie nie dotkne nigdy więcej żadnej Nvidii, raz miałem RIVE 128 ZX i no more!!! :wink:

Przesadzasz :lol:

PS. zobacz moj podpis

 

wkrotce bedzie jedank Radosla 9100, GF3Ti lub GF4Ti4200 :D

Jak zobaczyłem co masz w podpisie to... :oops: :cry: 8O . Chłopie, jak wytrzymujesz z tym, tym... Ech, brak mi słów :lol: . Ta karta to koszmar, jakość grafiki rozmyta jak po pięciu kolejkach. O ile pamiętam w 3D Mark'u 2000 na tej Rivie dym składał sie z kwadratów :lol: . Zapuszczałeś 3d Mark'a 2000? Z ciekawości ile masz fps w Q3, albo 3D Mark'u? (pytam, bo gdy miałem tą karte w kompie siedział sobie jeszcze PII 300 MHz...) O ile sie nie myle to masz monitor 17', w jakiej rozdzielczości i liczbie kolorów pracujesz?

 

Stary, szczere współczucia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, coś nie tak z tym Hercules'em:

 

http://www.digit-life.com/articles/anyr200...2/anyr2005.html

 

Na tych samych driver'ach jest gorszy od Gigabyte'a i Ati!?  :oops: 

Sorry mk1, zwracam honor. Sprawa jest dosyć dziwna, widocznie coś inny BIOS (bo ulicha co mogłoby być innego) i nie wiem czy to samo jest w wersji LE, niemniej jednak lepiej sie wstrzymaj z tym Hercules'em.

na Radeonach 8500 to połamałem zęby mleczne ( 3 karty w ciągu 6 miesięcy ) :twisted:

Straszna lipa z tymi kartami jak widać, nie kapuje. Hercules to przecież dobra marka, wszyscy posiadacze chwalą sobie te karty... Nie wiem, w każdym razie o co chodzi z tym Hercem 128 FULL to chyba nie rozgryze, jedyne rozwiązanie to jakiś BIOS nie taki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój MAX to 8463 pts. a powninieneś przynajmniej 9200 pts. jakiś stary wynik - 2002/09/04.

mówimy właśnie o tym że Heculesy są mniej wydajne od innych.

 

300 Mhz na pamięciach 4ns to bardzo możliwe, ale na tej karcie mało możliwe na stałe, choć nie wykluczone, bo wykręciłem R9000pro 64MB na 360 / 360 przy pamięciach 3.6ns hynix :twisted:

 

 

ps. dla bardziej kumatych ... zobaczcie fill rate i porównajcie

 

PETERq nie wykręciłeś tej karty na 300 / 300 !!

 

porównanie

MK1 gigabyte 8500le 64MB (290/310)

Ben-h ati 8500LE 128MB (300/300)

peterq herc 8500lE 128MB (300/300)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrecilem ale pojawiaja sie artefakty na okularach matrixowca, ale jak juz sie da 275 na pamiec i 300 na core to spox wszystko optymalnie, ale co dziwne na 300/300 przeszedlo mi caly 3dmart i mialem prawie 9300, tylko te przelamania na brylach tego gostka mnie zmusily do odkrecenia na 275 i tak juz zostane...guru sie znalazl:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciez mowilem ze swoja karte sprzedaje za 350. Wychodzi wiec ze dokladam jedyne 43zl i mam taka sama karte ze 128DDR i lepszymi, co prawda niewiele ale jednak, mozliwosciami overclockingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Herca 9100 od kilku miesiecy i naprawde uwazam ze to bardzo dobra karta! :D Wykrecona na 300/300 bez radiatorow na pamieciach i standardowym wiatraku - 3dmarka 2001 przechodzi bez problemu! Rdzen jeszcze idzie na 310, na 320 zwis, pamieci na 305 kasza w nature a na 310 to juz wiecej kaszy :D Mialem mozliwosc sprzedania za ok 380zl , chcialem doplacic 13 zl do 8500le 128, ale przypadkowo wpadl mi w rece taki sam 9100 do potestowania, i co?! 290/280 to maax! Reszta zwisy i kaszana :? Pamieci bez krecenia cieplejsze niz na moim gdy sa na 300. W [gluteus maximus]e mam, nie bede ryzykowal :P Trafilem dobry model i niech tak zostanie, za rok przesiade sie na 9700 :D Aha i toca mi chodzi (bios mam zmodyfikowany od 9100) Temp w idle na rdzeniu przy 300 to ok 37 w nocy, 40 w upalny dzien, w stresie do 43-45 dochodzi, jak dla mnie ok :D Mysle o VMOD, gdyby ktos znal jakies linki do takiej przerobki w oparciu o herca 9100 bede dzwieczny :D

8500LE/9100 to w tyej chwili najlepsza karta jesli chodzi o stosunek wydajnosci do ceny, nie kazdego musi byc stac na dolozenie 100 do gi4200, bo pozniej ktos powie ze doloz kolejna 100 to bedziesz mial 9500 i tak mozemy dojsc do 9800 :P

Polecam i pozdrawiam! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety trafilem na jeden z gorszych egzemplarzy, nawet radiatorki nic wiecej z niej nie wyciagnely. Trzeba bedze zmieniac.

już kupiłeś 8500Le 128 mb czy piszesz o 9100 64 mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie nie dotkne nigdy więcej żadnej Nvidii, raz miałem RIVE 128 ZX i no more!!!  :wink:

Przesadzasz :lol:

PS. zobacz moj podpis

 

wkrotce bedzie jedank Radosla 9100, GF3Ti lub GF4Ti4200 :D

Jak zobaczyłem co masz w podpisie to... :oops: :cry: 8O . Chłopie, jak wytrzymujesz z tym, tym... Ech, brak mi słów :lol: . Ta karta to koszmar, jakość grafiki rozmyta jak po pięciu kolejkach. O ile sie nie myle to masz monitor 17', w jakiej rozdzielczości i liczbie kolorów pracujesz?

 

Stary, szczere współczucia :(

jezeli chodzi o 2D, to jakosc bardzo dobra, na poziomie mojej poprzedniej karty tj. GF2 Leadteka. Pracuje w 1024x768, przy czym przy 32 bit widze jak mi sie rysuja strony www :? dlatego zmniejszylem do 16 bit, teraz jest znacznie lepiej, ale nadal za wolno, bo np potrafi zpowolnic odtwarzanie filmu w okienku. na Full screen nie ma problemow, ale widac 16 bit palete. Grac nie gram, bo nie lubie i cale szczescie bo byla by zalamka. Ale dla konfortu pracy chce zminic na cos znacznie szybszego.

tylko nie bardzo jestem zdecydowany.... GF3Ti200 Gainwarda (375zl) R9100 128MB Sapphire czy moze GF4Ti4200 64 MB, albo poczkac troszke jak stanieja MSI FX5600

 

nowa karta musi miec wysoka jakosc 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej o co chodzi z tą rteinstalką systemu wg. mnie to jakaś głupota reinstalować system po zmianie jakiejkolwiek karty... Jutro może uda mi się zamienić moją kartę i liczę na to, że systemu nie będę specjalnie ruszał...

To ty mozesz nie instalowac jak nie chc, ale wskazane jest to o ale kazdy ma swoj sposoby niewazne ze karta moze chodzic o wiele gorzej niz po reinstalce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...