Skocz do zawartości
Szymoon555

Procesor do amatorskiego „weekendowego” montażu filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i witajcie!

Na szybkim wstępie - jestem bliski kupna drona Dji, który kręci filmy w 4k. Mimo, iż na konkretny model jeszcze się nie zdecydowałem to jestem w stanie komputer testować, bo mam telefon, który kręci w 4k 60 klatek. Program ściągnąłem DaVinci Resolve 17 w wersji free. Program to super sprawa - jednak wymagania… Zatem przejdźmy do mojego PC(który nie jest z myślą o gamingu i innych sprawach, tylko raczej do codziennego użytkowania)

Mój sprzęt:

i3-8100 - pytanie odnośnie tego zadam w dalszej części postu 

8GB ram - czyli słabo…

GTX 1050Ti. - tutaj jestem spokojny, bo jak wiadomo w darmowym DaVinci karta ma rolę mało znaczącą. 

I tak jak w temacie, komputerek ma posłużyć do amatorskiego złączenia kilku fragmentów filmu i dodania jakiś efektów przejść między klipami, chyba raczej mało wymagająca sprawa, ale oczywiście w 4k.

No i właśnie.. mam wrażenie, że ten Intel jest w stanie jeszcze trochę więcej mocy uwolnić. Tylko ograniczają go ramy. Gdy wrzucam film nagle użycie ramu wybija na 100%, gdzie procesor to jakieś 60-80%. Co do renderowania, ja wiem, że nie jest to demon mocy, ale nie ma przecież problemu zostawić PC w spokoju na dłuższy czas, żeby ten film wyrenderował 

Teraz pytanie do Was. Na moim miejscu dokupilibyście ramu do tych 16GB (a może 32 w dobrej cenie)? Czy to przerost formy nad treścią? A może trzeba już myśleć nad nowym CPU?

Mega liczę na Wasze odpowiedzi, każdego wpis mile widziany. A najbardziej zależy mi na opinii ludzi, którzy faktycznie zajmują się edycją filmów. 

Z serdecznymi pozdrowieniami, Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dobrze widzisz, że RAM'u potrzeba Ci więcej, ale też CPU przydałby się znacznie mocniejszy. Nowe CPU na tą płytę są strasznie drogie, więc pozostają albo używki, albo wymiana płyty i kupno współczesnego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...