Skocz do zawartości
mags18

Komputer do obróbki wideo - 5800h vs 5800x

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam komputer z Intel i5 6500, 32gb RAM oraz 970gtx - potrzebuje nowy laptop/PC do obróbki wideo Adobe Premiere Pro + After Effect oraz sporadycznie do gier. Niestety obecny procesor już nie daję rady i przy niewielkiej ilości efektów zaczyna przymulać mocno w/w programy.

W pierwszej kolejności rozważam zakupienie laptopa (jakiś Legion) z procesorem 5800h i rtx3060 (130W) - ale mam wątpliwości czy będzie on na tyle lepszy, żeby poczuł różnice do tego co mam obecnie i5 6500 - w końcu to mobilna jednostka.

W drugiej kolejności rozważam przesiadkę na PC z 5800h (mój obecny 970 kończy żywot, więc wymieniłbym go na gtx 1660ti/rtx 3050ti). Jak duża różnica będzie w stosunku do mobilnego odpowiednika, którego podałem wyżej:

1. Bardziej zależy mi na odpowiedzi czy na pewno laptop będzie dawał radę (obróbka wideo, to obecnie moja praca, więc będę tylko zwiększał ilość projektów)

2. Jak wypadnie ten mobilny 5800h w stosunku do 5800x w grach (karty graficzne podałem wyżej jakie rozważam)? Ciężko znaleźć porównanie mobilnych jednostek do procesorów "pełnych"

 

Ogólnie mobilności aż, tak bardzo nie potrzebuje, ale zdarza mi się wyjechać na kilka dni w miesiącu (gdzie lepiej zabrać by było laptopa), poza tym wtedy nie muszę ciągnąć kabli po domu, żeby móc pracować w różnych pomieszczeniach (obecnie co kilka dni przenoszę komputer z pokoju "biurowego" do salonu - głównie na weekendy, a także zabieram go ze sobą na wyjazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...