Skocz do zawartości
firma_microsoft

Czy warto instalować linuksa?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na starych komputerach do 1 GB pamięci operacyjnej RAMu i słabym procesorze żeby używać Internetu to dobry pomysł instalować najnowsze ale jednocześnie najlżejsze możliwe dystrybucje linuksa czy lepszym pomysłem jest zainstalować Windowsa XP i certyfikaty do starych przeglądarek?

Czy linuks będzie miał kiedyś dwucyfrowy procent liczby użytkowników?

Czy komputery Atari albo Commodore miały zainstalowanego Windowsa od 1.0 do 3.11 czy starą dystrybucje linuksa czy to były komputery od MacaOsa? Aż tak starego komputera nie posiadam ale interesuję się z ciekawości historią informatyki.

Używam 64 bitowego Windowsa 10 i gdy instaluje jakieś systemy na nowszym komputerze to tylko na Vmware Workstation i gdy jakiś starszy albo lekki system mi się spodoba to wyciągnę ze strychu stary komputer i na nim postawie pasujący system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie oczy bolą i krwawią mi jak to przeczytałem. Wystarczy wejść na wikipedię, żeby zobaczyć jakie 'systemy operacyjne' miały stare maszyny. Dziwi mnie to, że wiesz czym jest vmware a pytasz o to, co było postawione na Atari czy commodore, ktory dzialal w oparciu o jezyk basic. apple to samo na poczatku.

polecam kanał YT Colesav, tam masz trochę historii o commodore. 

Linux jest bezpieczniejszy, niezależnie od tego w jakiej wersji od przestarzałych i porzuconych systemów które mają status EOS/EOL. Są dystrybucje na słabe komputery np. lubuntu czy puppy, które są akutalizowane na bieżąco. 

Gdybanie czy linux będzie miał dwucyfrowy wynik jest trochę wrózeniem z fusów, ale np. android to taki zmodyfikowany linux, więc jakby jest dość popularny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...