Skocz do zawartości
bpjl

Jaki laptop "gamingowy" do 4500-5000zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sprawa jak w temacie. Zostałem poproszony o pomoc w wyborze laptopa. Sprzęt ma służyć do gier, photoshopa i netu. "Inwestor" twierdzi że nie interesują go najnowsze gry i jak znam gości to tak jest, ale wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Jako że z grami jestem mocno na bakier a i od zawsze laptopy uważałem za sprzęt do pracy nie grania ciężko mi wybrać na co wydać te 4500zł.

Jaki zakup ma dziś sens? Macie jakieś swoje typy na dzień dzisiejszy?

Przy czym oczywiście wdzięczny będę za konkretne modele ale tak prawdę mówiąc bardziej liczę na wskazanie firmy i serii (Asus TUF, Lenovo Ideapad Gaming, HP Omen, itp...). Które są najmniej awaryjne, dobrze wykonane, z dobrym chłodzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Miałeś do czynienia z którymś z tych komputerów? Jak się sprawują na dłuższą metę?

LENOVO IdeaPad Gaming 3 miałem już kiedyś w rękach i sprawiał dobre wrażenie. Niestety nie znam jego dalszej historii więc nie wiem jak się sprawuje. Laptopów HP jakoś z założenia nie lubię. Nie wiem dlaczego, po prostu nigdy mi nie "siadły". Jednak nie o moje preferencje tutaj chodzi więc oczywiście je także biorę pod uwagę.

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale ten HP Pavilion wyglada na konkretny, są jeszcze acery nitro na 5600h. Asusa tufa z konfiguracja raczej nie znajdziesz

tu masz acera nieco ponad 5k ale masz 17cali przekątną

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-nitro5-17-r5-16g-512sd-3050ti-w11.bhtml

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając różne strony spotyka się z opiniami i wynikami testów z których wynika że starszy GTX1660Ti jest wydajniejszy od RTX3050. Jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na rynku jest tego tyle że głowa boli a tak naprawdę wszystkie są do siebie podobne parametrami. Zastanawiam się nad takimi modelami (kolejność nie odzwierciedla poziomu mojego zainteresowania):

  1. Lenovo LEGION 5 (i5-11400H, 16GB RAM, SSD 512GB, RTX 3050Ti, 15.6" IPS 165Hz) - 4649zł
  2. Asus TUF FX506HEB-HN187 (i5-11400H, 16GB RAM, SSD 512GB, RTX 3050Ti, 15.6" IPS 144Hz) - 4399zł
  3. HP Pavilion Gaming (Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, SSD 512GB, RTX 3050Ti, 15.6" IPS 144Hz) - 4149zł

Który z nich byłby waszym wyborem?

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...