Skocz do zawartości
bachankas

Odkurzenie starego komputera na LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wpadł mi ostatnio stary komptuer po rodzinie. Na pokładzie:

  • MOBO: Gigabyte EP41-UD3L rev. 1.0
  • Pentium Dual Core E5200
  • GeForce GTS250

Pomyślałem żeby go trochę odświeżyć, bo w zasadzie to zwykłych zastosowań codziennych to nadal może być fajna maszynka, szkoda tego się pozbywać.
Pomyślałem, żeby iść w maksymalna energooszczędność przy zachowaniu albo mninimalnym polepszeniu wydajności.
Mam w związku z tym kilka pytań do bardziej obeznanych:

  • Na LGA775 widzę, że są Xeony z serii L na TDP45 W. Zwykłe konsumenckie płyty obsłużą te procesory?
  • Druga opcja to zostanie przy TDP 65 W, tylko pójście w mocniejszy procesor. I tu można wziać albo jakieś Core 2 Duo albo Core 2 Quad w wersji S. Ktoś moze pokrótce wyjaśnić o co chodzi w tych Quadach S? Czy podobny efekt można osiagnąć biorąc zwykłęgo Quada i próbując undervoltingu? Nie ukrywam, że 4 rdzenie dużo pomogą.
  • MOBO: Rozważam pójście w microATX celem bardziej kompaktowych wymiarów. Są jakieś polecane/odradzane serie/chipsety? W czasach skłądadnia tego komputera to kończyłem podstawówkę i niekoniecznie kojarzę co i jak w tamtych czasach komptuerowych się działo 😉
  • Istnieją jakieś dobre pasywne chłodzenia na LGA775? Chciałbym zredukować liczbę wentylatorów do minimum.
  • Na pewno obudowa jest zniszczona i wymaga wymiany. Jeżeli by zostać przy ATX, to jakie są najmniejsze wymiarowo sensowne jakosciowo obudowy z wmiarę nowoczesnym wyglądem? To nie ma być styl RGB pod gaming, a raczej schludna buda pod HTPC i podobne zastosowania.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Xeona zamiast Core 2 Duo

4 rdzenie vs 2 rdzenie

Cytat

czy Core 2 Quada?

Xeony mają nawet 12MB L2 - w niektórych zadaniach się przydaje

 

Jakiś czas temu wpakowałem Xeona E5430 na Asus P5K - wystarczyło tylko wgrać zmodyfikowany BIOS.

Sprawdź czy tutaj http://tanieprocesory.pl/bios2/ jest zmodyfikowany BIOS do Twojej płyty głównej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...