Skocz do zawartości
tongpo7

Zestaw oddany pod ocenę. 10-11k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat zestawu, który stworzyłem. Mile widziane uwagi odnośnie komponentów, ewentualne zamienniki też chętnie sprawdzę. Przeczytałem kilka wcześniejszych postów dotyczących zestawów w granicach tej ceny 😉 Składane na x-kom, porównywane z komputronikiem. Ceny różnych podzespołów w zależności od sklepu różnią się. Jeszcze nie wiem gdzie zamówię, ale zależy mi, żeby komputer był złożony. Macie jakieś doświadczenia odnośnie usługi montażu w tych sklepach?

Przeznaczenie komputera to średnio zaawansowana obróbka w PS i LR, kopiowanie dużej ilości plików, rozrywka- muzyka, film, internet, oczywiście również granie- wszystkiego po trochu ale głównie RPG, FPS, TPS i nie mam mani, że wszystko musi być na ultra itp itd.

Monitor, który chciałbym do tego zakupić (poza budżetem na komp) - NEC MultiSync EA271U 3840 x 2160 (4K Ultra HD) Dość dobrze oceniany w środowisku foto więc raczej decyzja podjęta.

Intel Core i7-12700KF 1 949,00 zł

MSI PRO Z690-A DDR4 959,00 zł

Patriot 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Viper Steel  - tutaj zastanawiałem się nad dodatkowymi 32GB patrząc przez pryzmat obróbki. Jak już składam zestaw raz na 7-10lat to może dołożyć przyszłościowo? 569,00 zł (możliwe, że x2)

ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro (2021) - System, programy 279,00 zł

ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro (2021) - LR, PS, gry 569,00zł

Seagate BARRACUDA 2TB 7200obr. 256MB - pozostałe, filmy, muzyka, dokumenty itp itd 249,00zł

Arctic Liquid Freezer II 3x120mm  499,00 zł  - tutaj też pytanie, czy przy tej konfiguracji warto iść w AIO czy przyoszczędzić i iść w powietrze bo sobie poradzi (SilentiumPC Fortis 5 140mm 189,00 zł)

SilentiumPC Signum SG7V TG - 429,00 zł  -wymuszona wielkością AIO, jeżeli powietrze to SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black 339,00 zł

SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold 459,00 zł

Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB 599,00 zł (Matko, nie wiedziałem, że teraz tyle kosztuje system!!)

MSI GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X OC 8GB GDDR6X - 4 299,00 zł   - nie ukrywam, że patrzyłem na ceny sortując od najniższej, dlatego chętnie wysłucham opinii dotyczącej firm, w którą warto zainwestować, która ma lepsze chłodzenie itp itd. A może iść w 3060Ti(okolice 3500zł) bo różnica w wydajności nie jest warta dopłaty?

Całość wychodzi jakieś 10800zł (bez dodatkowego RAMu, z AIO i droższą obudową) (nie wliczałem już ewentualnego składania i mocowania na socket 1700) Myślałem też o opcji z 3080 (najtańsza 5300zł), jeżeli zaoszczędziłbym na AIO i obudowie+ dołożył, może warto przemyśleć? Czy lepiej nie żydzić na innych podzespołach skupiając się na karcie graficznej?

Mam też pytanie odnośnie past, czy podczas montowania używane są jakieś sprawdzone pasty i warto zostawić to specjalistom (wliczone w cenę montażu) czy wrzucić do koszyka jakąś polecaną? (pytanie, czy oni w ogóle jej użyją :P)

Dajcie znać co myślicie i co ewentualnie byście zmienili 🙂

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy nie warto było by dołożyć do i7-12700K ? czyli CPU z igpu ? 

jeśli nie będziesz bawić się w OC to czy nie lepiej zakupić płytę na B660 ale zdecydowanie lepszym kodeku audio ? 

MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4

lub jeśli już Z690 to może tez z lepszym kodekiem audio

MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4

pamięć ram to powinno się sprawdzić czy widnieje na liście QVL z strony producenta odnośnie wybranej płyty głównej np.

https://pl.msi.com/Motherboard/PRO-Z690-A-DDR4/support#support-mem-34

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-32GVKC) 

dyski M.2 sam korzystam z tandemu, tylko zdemontowałem te śmieszne blaski robiące z a radiator 

ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-512GT-C) 

ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C)

nie polecam dysków Seagate HDD ... 

do giercowania czy Internetu do powietrzne chłodzenie do CPU w zupełności wystarcza ale daj mu coś do roboty to zaraz zobaczysz 100 stopni i zrzucanie zegarów także zakup chłodzenie wodnego jest jak najbardziej wskazany, plus

Arctic Mocowanie na socket LGA1700 dla Liquid Freezer II , około 40pln

zasilacz, jeśli sugerowana moc zasilacza do RTX 3070Ti to 750W to dodaj te 100W i zakup zasilacz o mocy co najmniej 850W.

uważasz ze zakup karty graficznej w cenie x2 jest ok, ale za system tylko 500pln to zdecydowanie za dużo ?

RTX  firmy i modele.

Asus Rog Strix GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX3070TI-O8G-GAMING)

MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X 8GB GDDR6X (RTX 3070Ti SUPRIM X 8G)

Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 8GB GDDR6X (C307T4-086XX-1820VA35)

pasta sam korzystam z Noctua NT-H1 , dobrze się rozprowadza, dobrze się czyści.  

bardzo fajna jest tez ale dodawana do zestawów z "Scythe thermal grease" ale w polandii raczej ciężko kupić osobno.

skoro kupuje się podzespoły z usługa montażu, to raczej trzeba by się zapytać sprzedawcy czy kupując dodatkowa pasta zostanie ona użyta podczas montażu, oczywiście reszta do zwrotu.   

   

 

 

 

     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mr.T... napisał:

Witam

czy nie warto było by dołożyć do i7-12700K ? czyli CPU z igpu ? 

jeśli nie będziesz bawić się w OC to czy nie lepiej zakupić płytę na B660 ale zdecydowanie lepszym kodeku audio ? 

MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4

lub jeśli już Z690 to może tez z lepszym kodekiem audio

MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4

pamięć ram to powinno się sprawdzić czy widnieje na liście QVL z strony producenta odnośnie wybranej płyty głównej np.

https://pl.msi.com/Motherboard/PRO-Z690-A-DDR4/support#support-mem-34

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-32GVKC) 

dyski M.2 sam korzystam z tandemu, tylko zdemontowałem te śmieszne blaski robiące z a radiator 

ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-512GT-C) 

ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C)

nie polecam dysków Seagate HDD ... 

do giercowania czy Internetu do powietrzne chłodzenie do CPU w zupełności wystarcza ale daj mu coś do roboty to zaraz zobaczysz 100 stopni i zrzucanie zegarów także zakup chłodzenie wodnego jest jak najbardziej wskazany, plus

Arctic Mocowanie na socket LGA1700 dla Liquid Freezer II , około 40pln

zasilacz, jeśli sugerowana moc zasilacza do RTX 3070Ti to 750W to dodaj te 100W i zakup zasilacz o mocy co najmniej 850W.

uważasz ze zakup karty graficznej w cenie x2 jest ok, ale za system tylko 500pln to zdecydowanie za dużo ?

RTX  firmy i modele.

Asus Rog Strix GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX3070TI-O8G-GAMING)

MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X 8GB GDDR6X (RTX 3070Ti SUPRIM X 8G)

Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 8GB GDDR6X (C307T4-086XX-1820VA35)

pasta sam korzystam z Noctua NT-H1 , dobrze się rozprowadza, dobrze się czyści.  

bardzo fajna jest tez ale dodawana do zestawów z "Scythe thermal grease" ale w polandii raczej ciężko kupić osobno.

skoro kupuje się podzespoły z usługa montażu, to raczej trzeba by się zapytać sprzedawcy czy kupując dodatkowa pasta zostanie ona użyta podczas montażu, oczywiście reszta do zwrotu.   

   

 

 

 

     

 

Dzięki za odp.

-Rozumiem, że procesory niczym się nie różnią oprócz zintegrowanej karty graficznej? Chodzi ci głównie o zabezpieczenie się na wypadek usterki karty graficznej? OC biorę pod uwagę w niedalekiej przyszłości.

-Odnośnie RAMu, co w przypadku, kiedy nie widnieje na str? Mogą być problemy z kompatybilnością i współpracą? Akurat RAM podebrałem z polecanych zestawów z jednej ze stron i tam też była akurat MSI więc jestem zdziwiony.

-Potwierdzasz moją opinie na temat chłodzenia, czyli idę w AiO.

-jak już miałbyś brać jakiś HDD to w co byś poszedł?

-dzięki za sugestie o zasilaczu, tak zrobię.

-Przyznaje, że od dłuższego czasu nie śledziłem cen a już na pewno nie systemu i delikatnie się zdziwiłem, że aż tyle teraz kosztuje. Co do kart...pozostawmy to bez komentarza bo słabo się człowiekowi robi. Patrząc na to co się aktualnie dzieje, to albo jest to ostatni moment na zakup sprzętu bo za chwile będzie jeszcze gorzej, albo strzele sobie w stopę bo za jakiś czas wszystko spadnie na łeb na szyję. Jednak wydaje mi się, że opcja nr 1 jest bardziej realna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tongpo7 napisał:

Rozumiem, że procesory niczym się nie różnią oprócz zintegrowanej karty graficznej? Chodzi ci głównie o zabezpieczenie się na wypadek usterki karty graficznej? OC biorę pod uwagę w niedalekiej przyszłości.

w dzisiejszych czasach rożnie bywa z tymi kartami graficznymi , czasami i mogą działać bez awaryjnie 5-10 lat a czasami zdarza się ze znacznie krócej, a tak w razie W zawsze można się poratować i obraz wyświetlić z ipgu. 

tak wersja CPU F i KF, różnica wynika z ze wersja K posiada odblokowany mnożnik i igpu. 

 

2 godziny temu, tongpo7 napisał:

Odnośnie RAMu, co w przypadku, kiedy nie widnieje na str? Mogą być problemy z kompatybilnością i współpracą? Akurat RAM podebrałem z polecanych zestawów z jednej ze stron i tam też była akurat MSI więc jestem zdziwiony.

ja Cię proszę polecane to są dobierane aby coś zamknęło się w widełkach cenowych a nie ze "będzie pani zadowolona", ktoś to sprawdza jak to zew sobą działa, współpracuje ?,  ram dobiera się wedle listy QVL z strony producenta płyty głównej dla danej płyty głównej oraz serii procesora, i czasami trochę trzeba się naklikać aby sprawdzić co jest na liście a co jest dostępne i można kupić, lub listę QVL producent pamięci ram o ile producent taka listę udostępnia, i zawsze wybierając czy sprawdzając pamięć ram sprawdza się i podaje kod producenta pamięci ram czyli to co jest w nawiasie a nie tylko nazwę szybkość i CL., bo pod taka sama nazwa mogą być zestawy na różnych kościach ( samsung, hynix, micron) , a potem np. wybierając profil XMP w biosie zamiast ekranu ładowania się systemu , "ciemność, widzę ciemność". 

 

2 godziny temu, tongpo7 napisał:

jak już miałbyś brać jakiś HDD to w co byś poszedł?

kiedyś bez wahania polecił bym Samsunga, ale kilka lat temu zrezygnowali z dysków HDD, obecnie to i tak trzeba mieć na uwadze ze dysk po okresie gwarancyjnym jest tak zrobiony ze ma się zepsuć.

WD Black 2 TB 3.5" SATA III (WD2003FZEX) i gwarancja 60 miesięcy.          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym? Dostałem z jednego sklepu taką propozycje konfiguracji po podaniu swojej i mniej wiecej nakreśleniu do czego będzie używany sprzęt.

Płyta główna Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4
Procesor Intel Core i7-12700KF, 3.6GHz, 25 MB, BOX (BX8071512700KF)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)
Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RB1K2/32)
Dysk SSD Samsung 980 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V500BW)
Dysk SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V1T0BW)
Karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X (TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING)
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM 750W (BN319)
Obudowa be quiet! Pure Base 500DX (BGW37)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tongpo7 napisał:

A co myślicie o tym? Dostałem z jednego sklepu taką propozycje konfiguracji po podaniu swojej i mniej wiecej nakreśleniu do czego będzie używany sprzęt.

Płyta główna Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4
Procesor Intel Core i7-12700KF, 3.6GHz, 25 MB, BOX (BX8071512700KF)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)
Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RB1K2/32)
Dysk SSD Samsung 980 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V500BW)
Dysk SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V1T0BW)
Karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X (TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING)
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM 750W (BN319)
Obudowa be quiet! Pure Base 500DX (BGW37)

płyta główna posiada podstawowy kodek audio. ALC887/897, producent nie może się zdecydować jaki faktycznie tam zastosował ?

CPU bez igpu

chłodzenie do grania i Internetu wystarczy 

pamięć ram jest na liście QVL

dyski Samsunga ogólnie są chwalone ale jak wygląda  kwestia temperatur ? 

karta graficzna z serii TUF raczej budżetowa konstrukcja zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowany zestaw chłodzący  

zasilacz, w podobnej cenie można zakupić  

Zasilacz BitFenix Whisper M 850W (BP-WG850UMAG-9FM) 

obudowa co się komu podoba, byle aby była funkcjonalna a jak z montażem AIO , tylko na przodzie ?

ogólnie zastaw będzie działać, ale jak zawsze "diabeł" tkwi w szczegółach .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mr.T... napisał:

płyta główna posiada podstawowy kodek audio. ALC887/897, producent nie może się zdecydować jaki faktycznie tam zastosował ?

CPU bez igpu

chłodzenie do grania i Internetu wystarczy 

pamięć ram jest na liście QVL

dyski Samsunga ogólnie są chwalone ale jak wygląda  kwestia temperatur ? 

karta graficzna z serii TUF raczej budżetowa konstrukcja zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowany zestaw chłodzący  

zasilacz, w podobnej cenie można zakupić  

Zasilacz BitFenix Whisper M 850W (BP-WG850UMAG-9FM) 

obudowa co się komu podoba, byle aby była funkcjonalna a jak z montażem AIO , tylko na przodzie ?

ogólnie zastaw będzie działać, ale jak zawsze "diabeł" tkwi w szczegółach .   

A gdybyś Ty miał w tej chwili złożyć nowy komputer, w którą stronę byś poszedł B660 czy Z690? Mając na uwadze, że komp ma posłużyć te 5-7lat

I jeżeli samodzielne składanie nie wchodziłoby w grę to skąd warto zamówić? Na myśl przychodzą mi X-kom, komputronik, morele, net-s, proline.

Edytowane przez tongpo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tongpo7 napisał:

A gdybyś Ty miał w tej chwili złożyć nowy komputer, w którą stronę byś poszedł B660 czy Z690? Mając na uwadze, że komp ma posłużyć te 5-7lat

I jeżeli samodzielne składanie nie wchodziłoby w grę to skąd warto zamówić? Na myśl przychodzą mi X-kom, komputronik, morele, net-s, proline.

pytanie czy 5-7 lat, współczesna elektronika wytrzyma XD

nie wiadomo jak na przestrzeni tych 5-7 lat zestarzeje się ten i7, jeśli tak jak np. i7-2600K to było by ok.

czy brać B660 czy Z690 to nie jest łatwe pytanie , z jednej strony podstawka i tak będzie tylko dla dwóch generacji CPU.   

OC to jest obecnie taki chwyt marketingowy, ale zawsze coś, jeśli nie nastawiał bym się na OC CPU to zdecydowanie wybrał bym B660 lepiej wyposażana niż Z690 "golasa".

gdzie składać kompiuter ?

tam gdzie masz najbliżej dany sklep/salon stacjonarny, bo ?, żadnych wysyłek, sprzęt odbieram w salonie/punkcie , warto np. przy odbiorze sprawdzić czy działa i zabrać ze sobą kogoś kto trochę o tym ma pojęcie, i tak aby w razie reklamacji było by gdzie skrzynkę zostawić.            

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mr.T... napisał:

pytanie czy 5-7 lat, współczesna elektronika wytrzyma XD

nie wiadomo jak na przestrzeni tych 5-7 lat zestarzeje się ten i7, jeśli tak jak np. i7-2600K to było by ok.

czy brać B660 czy Z690 to nie jest łatwe pytanie , z jednej strony podstawka i tak będzie tylko dla dwóch generacji CPU.   

OC to jest obecnie taki chwyt marketingowy, ale zawsze coś, jeśli nie nastawiał bym się na OC CPU to zdecydowanie wybrał bym B660 lepiej wyposażana niż Z690 "golasa".

gdzie składać kompiuter ?

tam gdzie masz najbliżej dany sklep/salon stacjonarny, bo ?, żadnych wysyłek, sprzęt odbieram w salonie/punkcie , warto np. przy odbiorze sprawdzić czy działa i zabrać ze sobą kogoś kto trochę o tym ma pojęcie, i tak aby w razie reklamacji było by gdzie skrzynkę zostawić.            

Nie katuje jakoś bardzo sprzętu, staram się dbać. Tym bardziej za taką kasę (pojęcie względne, dla jednym mało, dla jednych dużo) Teraz aktualnie mam wiekowego i5-2500k, Asrock P67 pro3, SSD 64 gb 😅, 8gb goodram 1333Mhz 😅 i w zasadzie przez 8-10 lat oddawałem tylko dysk na reklamacje, i to jakoś na początku, może po roku. Chyba, że teraz te wszystkie części takiej marnej jakości albo firmy się tak wycwaniły, żeby działało tyle ile gwarancja 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sklep, kolejna propozycja. AIO odradzili ogólnie polecając bardziej powietrze. Niby bardziej zawodne, wiecej rzeczy do zepsucia. Z czasem wydajność spadnie bo ubędzie wody. Dyski Adata odradzili ze wzgledu na zmiane kontrolerów przez firmę.

 

Procesor: Intel Core i5-12600KF

Płyta główna: Gigabyte Z690 GAMING X

Pamięci RAM: DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz (w zależności od dostępności)

Karta graficzna: GeForce RTX 3060Ti 8GB - 2 wentylatorowa (w zależności od dostępności)

Dysk SSD m.2: Kingston KC2500/WD SN750/SanDisk Extreme PRO/Samsung 970 EVO Plus - 500GB M.2 NVMe PCIe (w zależności od dostępności)

Dysk SSD m.2: Kingston KC2500/WD SN750/SanDisk Extreme PRO/Samsung 970 EVO Plus - 1TB M.2 NVMe PCIe (w zależności od dostępności)

Dysk HDD: WD RED PRO / Seagate IronWolf Pro 4TB - (7200 obr/min)

Zasilacz: Seasonic FOCUS GX-850 80Plus Gold 850W

Obudowa: be quiet! Pure Base 500 TG

Chłodzenie: SilentiumPC FERA 5

Pasta: Arctic mx-2

Windows: Microsoft Windows 10 64 bit – Home

całość wycenili na 10999zł w tym  montaż + update biosu + konfiguracja, ustawienie krzywych wentylatorów, instalacja Windows + instalacja sterowników + testowanie komponentów, ubezpieczona wysyłka ręczną sortownią,3 lata gwarancji.

Edytowane przez tongpo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 17:02, Mr.T... napisał:

pytanie czy 5-7 lat, współczesna elektronika wytrzyma XD

nie wiadomo jak na przestrzeni tych 5-7 lat zestarzeje się ten i7, jeśli tak jak np. i7-2600K to było by ok.

czy brać B660 czy Z690 to nie jest łatwe pytanie , z jednej strony podstawka i tak będzie tylko dla dwóch generacji CPU.   

OC to jest obecnie taki chwyt marketingowy, ale zawsze coś, jeśli nie nastawiał bym się na OC CPU to zdecydowanie wybrał bym B660 lepiej wyposażana niż Z690 "golasa".

gdzie składać kompiuter ?

tam gdzie masz najbliżej dany sklep/salon stacjonarny, bo ?, żadnych wysyłek, sprzęt odbieram w salonie/punkcie , warto np. przy odbiorze sprawdzić czy działa i zabrać ze sobą kogoś kto trochę o tym ma pojęcie, i tak aby w razie reklamacji było by gdzie skrzynkę zostawić.            

Kolejny sklep, kolejna propozycja. AIO odradzili ogólnie polecając bardziej powietrze. Niby bardziej zawodne, wiecej rzeczy do zepsucia. Z czasem wydajność spadnie bo ubędzie wody. Dyski Adata odradzili ze wzgledu na zmiane kontrolerów przez firmę.

 

Procesor: Intel Core i5-12600KF

Płyta główna: Gigabyte Z690 GAMING X

Pamięci RAM: DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz (w zależności od dostępności)

Karta graficzna: GeForce RTX 3060Ti 8GB - 2 wentylatorowa (w zależności od dostępności)

Dysk SSD m.2: Kingston KC2500/WD SN750/SanDisk Extreme PRO/Samsung 970 EVO Plus - 500GB M.2 NVMe PCIe (w zależności od dostępności)

Dysk SSD m.2: Kingston KC2500/WD SN750/SanDisk Extreme PRO/Samsung 970 EVO Plus - 1TB M.2 NVMe PCIe (w zależności od dostępności)

Dysk HDD: WD RED PRO / Seagate IronWolf Pro 4TB - (7200 obr/min)

Zasilacz: Seasonic FOCUS GX-850 80Plus Gold 850W

Obudowa: be quiet! Pure Base 500 TG

Chłodzenie: SilentiumPC FERA 5

Pasta: Arctic mx-2

Windows: Microsoft Windows 10 64 bit – Home

całość wycenili na 10999zł w tym  montaż + update biosu + konfiguracja, ustawienie krzywych wentylatorów, instalacja Windows + instalacja sterowników + testowanie komponentów, ubezpieczona wysyłka ręczną sortownią,3 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tongpo7 napisał:

Kolejny sklep, kolejna propozycja. AIO odradzili ogólnie polecając bardziej powietrze. Niby bardziej zawodne, wiecej rzeczy do zepsucia. Z czasem wydajność spadnie bo ubędzie wody. Dyski Adata odradzili ze wzgledu na zmiane kontrolerów przez firmę.

 

Procesor: Intel Core i5-12600KF

Płyta główna: Gigabyte Z690 GAMING X

Pamięci RAM: DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz (w zależności od dostępności)

Karta graficzna: GeForce RTX 3060Ti 8GB - 2 wentylatorowa (w zależności od dostępności)

Dysk SSD m.2: Kingston KC2500/WD SN750/SanDisk Extreme PRO/Samsung 970 EVO Plus - 500GB M.2 NVMe PCIe (w zależności od dostępności)

Dysk SSD m.2: Kingston KC2500/WD SN750/SanDisk Extreme PRO/Samsung 970 EVO Plus - 1TB M.2 NVMe PCIe (w zależności od dostępności)

Dysk HDD: WD RED PRO / Seagate IronWolf Pro 4TB - (7200 obr/min)

Zasilacz: Seasonic FOCUS GX-850 80Plus Gold 850W

Obudowa: be quiet! Pure Base 500 TG

Chłodzenie: SilentiumPC FERA 5

Pasta: Arctic mx-2

Windows: Microsoft Windows 10 64 bit – Home

całość wycenili na 10999zł w tym  montaż + update biosu + konfiguracja, ustawienie krzywych wentylatorów, instalacja Windows + instalacja sterowników + testowanie komponentów, ubezpieczona wysyłka ręczną sortownią,3 lata gwarancji.

zasadniczo to są twoje pieniądze i Ty zdecydujesz na co i gdzie je wydasz, a to czy będziesz po zakupie zadowolony to już inna sprawa. 

 i raczej nie będę się odnosił czy komentował do każdej propozycji sklepu, bo albo wiesz co chcesz kupić albo jesteś podatny na sugestie sklepu.

w dzisiejszych czasach zakup CPU bez igpu to strzał w stopę albo kolano, jak ktoś tego nie rozumie to na siłę nie będę go przekonywał.

płyta główna fajny kodek audio ale bez modułu wi-fi, oraz często problem z gigabyte jest poprawność aby aby ram działał na profilu XMP,

i co z tego ze tobie bios skonfigurują, a jak przyjdzie np. do konieczności resetowania biosu to co ktoś z tego sklepu podjedzie i bios ustawi czy kompa trzeba będzie odsyłać ? 

ram dlaczego 3200 na nie 3600 MHz i w zależności od dostępności ? 

karty graficzne są dostępne, co to za śmieszny sklep ze tobie odpisuje w zależności od dostępności, inna kwestia ceny.

dyski SSDM.2 tez są dostępne.

dysk HDD pisałem WD seria black 

obudowa co się komu podoba

chłodzenie pewnie da rade , ale ja bym dopłacił do 

CPU Scythe Fuma 2 (SCFM-2000)

plus 

Scythe SCMK-1700, zapinka na socket LGA 1700 koszt około 46 pln

jeśli mam byś szczery, to obecnie wydając około 11tys dostajemy kompa do płynnego grania w 1080p ?  , i można zahaczyć o 1440p na średnich/wysokich.

SŁABO...    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał:

zasadniczo to są twoje pieniądze i Ty zdecydujesz na co i gdzie je wydasz, a to czy będziesz po zakupie zadowolony to już inna sprawa. 

 i raczej nie będę się odnosił czy komentował do każdej propozycji sklepu, bo albo wiesz co chcesz kupić albo jesteś podatny na sugestie sklepu.

w dzisiejszych czasach zakup CPU bez igpu to strzał w stopę albo kolano, jak ktoś tego nie rozumie to na siłę nie będę go przekonywał.

płyta główna fajny kodek audio ale bez modułu wi-fi, oraz często problem z gigabyte jest poprawność aby aby ram działał na profilu XMP,

i co z tego ze tobie bios skonfigurują, a jak przyjdzie np. do konieczności resetowania biosu to co ktoś z tego sklepu podjedzie i bios ustawi czy kompa trzeba będzie odsyłać ? 

ram dlaczego 3200 na nie 3600 MHz i w zależności od dostępności ? 

karty graficzne są dostępne, co to za śmieszny sklep ze tobie odpisuje w zależności od dostępności, inna kwestia ceny.

dyski SSDM.2 tez są dostępne.

dysk HDD pisałem WD seria black 

obudowa co się komu podoba

chłodzenie pewnie da rade , ale ja bym dopłacił do 

CPU Scythe Fuma 2 (SCFM-2000)

plus 

Scythe SCMK-1700, zapinka na socket LGA 1700 koszt około 46 pln

jeśli mam byś szczery, to obecnie wydając około 11tys dostajemy kompa do płynnego grania w 1080p ?  , i można zahaczyć o 1440p na średnich/wysokich.

SŁABO...    

Wydaje mi się, że po to są właśnie fora, żeby dzielić się doświadczeniami, czy to ze znajomości komponentów czy właśnie z podejścia sklepów do klienta. Akurat tutaj sklep z mojego miasta, żeby nie było wysyłki, kurierów itp itd. I np co rzuca się od razu w oczy, ten tekst "w zależności od dostępności" 🙂 i brak cen przy danym podzespole. Trochę mnie to przeraża, że sklepy tak podchodzą do klienta. Nawet nie znam kosztów ich usługi! Nie każdy użytkownik komputera musi potrafić go sam złożyć i wszystko ustawić, tak jak być powinno, ale to nie znaczy, że mogą robić ludzi w bambuko. Napisałem też do sklepu znanego gościa z YT, który składa kompy i też wrzuca swoje propozycje na dany msc. Nie ukrywam, że sugerowałem się trochę tymi propozycjami ( u różnych osób), i sporo części było tych polecanych. Ale kiedy ten sklep mi odpisał, mocno się zdziwiłem, bo z wszystkich komponentów został tylko procesor. Kiedy poprosiłem o uzasadnienie i wyjaśnienie, dlaczego proponują coś, z czego później nie korzystają to odp, że oczywiście mogą złożyć sprzęt z tych podzespołów, które wybrałem. Więc to, że wrzucam propozycje sklepu nie znaczy, że jestem podatny na sugestie, tylko właśnie próbuje u innych źródeł ocenić, czy propozycja jest ok. 

Czerwona lampka zapaliła mi się, jak zobaczyłem, że ja za 11k miałem w zestawie 3070ti, chłodzenie wodne i 12700KF a oni za tą samą kasę zaproponowali mi 12600KF, powietrze i 3060ti...

Edytowane przez tongpo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tongpo7 napisał:

Wydaje mi się, że po to są właśnie fora, żeby dzielić się doświadczeniami, czy to ze znajomości komponentów czy właśnie z podejścia sklepów do klienta. Akurat tutaj sklep z mojego miasta, żeby nie było wysyłki, kurierów itp itd. I np co rzuca się od razu w oczy, ten tekst "w zależności od dostępności" 🙂 i brak cen przy danym podzespole. Trochę mnie to przeraża, że sklepy tak podchodzą do klienta. Nawet nie znam kosztów ich usługi! Nie każdy użytkownik komputera musi potrafić go sam złożyć i wszystko ustawić, tak jak być powinno, ale to nie znaczy, że mogą robić ludzi w bambuko. Napisałem też do sklepu znanego gościa z YT, który składa kompy i też wrzuca swoje propozycje na dany msc. Nie ukrywam, że sugerowałem się trochę tymi propozycjami ( u różnych osób), i sporo części było tych polecanych. Ale kiedy ten sklep mi odpisał, mocno się zdziwiłem, bo z wszystkich komponentów został tylko procesor. Kiedy poprosiłem o uzasadnienie i wyjaśnienie, dlaczego proponują coś, z czego później nie korzystają to odp, że oczywiście mogą złożyć sprzęt z tych podzespołów, które wybrałem. Więc to, że wrzucam propozycje sklepu nie znaczy, że jestem podatny na sugestie, tylko właśnie próbuje u innych źródeł ocenić, czy propozycja jest ok. 

Czerwona lampka zapaliła mi się, jak zobaczyłem, że ja za 11k miałem w zestawie 3070ti, chłodzenie wodne i 12700KF a oni za tą samą kasę zaproponowali mi 12600KF, powietrze i 3060ti...

kiedyś dawno temu, tak będzie ze dwa eony temu, stojąc i czekając na swoja kolej aby moc podejść do sprzedawcy, przy biurku siedziało małżeństwo tak na oko 35+ przed 40, sprzedawca zadał kilka pytań odnośnie zakupu PC , komp na przyjęcie dla ich syna , po kilku pytaniach sprzedawca już wie z kim ma odczynienia i od razu widziałem błysk w oku i uśmieszek, ze będzie można opchać to co zalega na magazynie , także na nie wiedzy można zarobić... to ze sklepy maja czasami duża marze to żadna nowość, kiedyś pytałem się o płytę główna gdzie była płyta główna wyposażona w kartę muzyczna posiadająca wzmacniacz lampowy , fakt ze była jedna lampa ale była XD, i sprzedający chcąc się upewnić czy chodzi mi dokładnie o ten model to odwrócił monitor i zobaczyłem cenę z hurtowni, było cos około 380 pln , ok siedzę cicho pytam ile będzie mnie kosztować, no to otrzymałem odpowiedz ze 680 pln ... teraz wystarczy przeliczyć razy kilka podzespołów i zamiast i7 mamy i5 oraz zamiast RTX 3070Ti , RTX 3060Ti , jeśli jakiś sklep wymusza na tobie ze sprzedadzą tobie nie to co ty chcesz, tylko co oni mogą tobie łaskawie sprzedać, no to raczej nie nawiązywał bym z nimi współpracy... a czy mogę się zapytać z jakiej jesteś miejscowości?, nie ma tam salonu np. XCOM czy Morele ? oraz nie masz nikogo w pracy/szkole kto mógł by złożyć PC ?.                   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mr.T... napisał:

kiedyś dawno temu, tak będzie ze dwa eony temu, stojąc i czekając na swoja kolej aby moc podejść do sprzedawcy, przy biurku siedziało małżeństwo tak na oko 35+ przed 40, sprzedawca zadał kilka pytań odnośnie zakupu PC , komp na przyjęcie dla ich syna , po kilku pytaniach sprzedawca już wie z kim ma odczynienia i od razu widziałem błysk w oku i uśmieszek, ze będzie można opchać to co zalega na magazynie , także na nie wiedzy można zarobić... to ze sklepy maja czasami duża marze to żadna nowość, kiedyś pytałem się o płytę główna gdzie była płyta główna wyposażona w kartę muzyczna posiadająca wzmacniacz lampowy , fakt ze była jedna lampa ale była XD, i sprzedający chcąc się upewnić czy chodzi mi dokładnie o ten model to odwrócił monitor i zobaczyłem cenę z hurtowni, było cos około 380 pln , ok siedzę cicho pytam ile będzie mnie kosztować, no to otrzymałem odpowiedz ze 680 pln ... teraz wystarczy przeliczyć razy kilka podzespołów i zamiast i7 mamy i5 oraz zamiast RTX 3070Ti , RTX 3060Ti , jeśli jakiś sklep wymusza na tobie ze sprzedadzą tobie nie to co ty chcesz, tylko co oni mogą tobie łaskawie sprzedać, no to raczej nie nawiązywał bym z nimi współpracy... a czy mogę się zapytać z jakiej jesteś miejscowości?, nie ma tam salonu np. XCOM czy Morele ? oraz nie masz nikogo w pracy/szkole kto mógł by złożyć PC ?.                   

Jestem z Łodzi. Problemu z dostępem do tego typu sklepów nie ma. Ale właśnie o tych plus komputronik pomyslałem, że to ogólnodostępne "sieciówki" i może będzie robione na odwal się. Dlatego zacząłem szukać czegoś mniejszego, wierząc, że ktoś się przyłoży do roboty. To samo z blackwhite z YT, pomyslalem, ze napisze, przeciez nic mnie to nie kosztuje a ogladajac te filmy, jak sklada i widząc jaka ma wiedze, myslalem ze bedzie ok. A tu sie okazuje, ze mi 99% podzespolow wymienili...boo coś tam, a przecież posiłkowałem się ich polecanymi zestawami. I właśnie też przyszło mi do glowy, że zwyczajmnie moga mieć najwiecej czesci, ktore akurat nie idą i chcieli zaproponowac je mi.

Morele jakoś źle mi się kojarzy. Kiedyś byłem blisko zakupu aparatu ale pod koniec okazało się, że nie jest z polskiej dystrybucji tylko nie wiadomo skąd więc z gwarancją mogłyby być problemy.

Co do złożenia samodzielnie, pewnie i bym dał rade (nawet wyglada to na przyjemne), bardziej boje się tych ustawień w biosie. Ale nie wiem czy bym się odważył składać 1 raz zestaw za takie pieniadze. Nie mam właśnie znajomości w tej branży, fatalna sprawa 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tongpo7 napisał:

Jestem z Łodzi. Problemu z dostępem do tego typu sklepów nie ma. Ale właśnie o tych plus komputronik pomyslałem, że to ogólnodostępne "sieciówki" i może będzie robione na odwal się. Dlatego zacząłem szukać czegoś mniejszego, wierząc, że ktoś się przyłoży do roboty. To samo z blackwhite z YT, pomyslalem, ze napisze, przeciez nic mnie to nie kosztuje a ogladajac te filmy, jak sklada i widząc jaka ma wiedze, myslalem ze bedzie ok. A tu sie okazuje, ze mi 99% podzespolow wymienili...boo coś tam, a przecież posiłkowałem się ich polecanymi zestawami. I właśnie też przyszło mi do glowy, że zwyczajmnie moga mieć najwiecej czesci, ktore akurat nie idą i chcieli zaproponowac je mi.

Morele jakoś źle mi się kojarzy. Kiedyś byłem blisko zakupu aparatu ale pod koniec okazało się, że nie jest z polskiej dystrybucji tylko nie wiadomo skąd więc z gwarancją mogłyby być problemy.

Co do złożenia samodzielnie, pewnie i bym dał rade (nawet wyglada to na przyjemne), bardziej boje się tych ustawień w biosie. Ale nie wiem czy bym się odważył składać 1 raz zestaw za takie pieniadze. Nie mam właśnie znajomości w tej branży, fatalna sprawa 🙂

 

nie ma co ukrywać ze obecnie każdy sklepy/firma tzw. "śmieciówki" czy tam sieciówki same są sobie winne zaistniałej sytuacji , zakup przez Internet, i zwrot 14 dniowy(patologia dzisiejszych czasów), gdzie taki sprzęt jest ponownie sprzedawany jako nowy... i sam się tez z tym spotkałem zarówno w kopmutroniku, od razu sprzęt oddawałem w salonie a z Morele zrobiłem zdjęcia i złożyłem reklamacje, fakt kurier szybciej przyjechał z nowym sprzętem niż inny kurier aby sprzęt zabrać, co nie zmienia faktu ze wiele osób nie zwraca na to uwagi albo machnie ręka i nie protestuje na taki zbójecki proceder , natomiast w XCOM niby taka "fajna" firma ale jak odbierałem laptoka to mowie ze chce sprawdzić przy odbiorze, pani co mnie obsługiwała była dosyć zdziwiona moim podejściem i owszem sprzęt mogłem podłączyć do prądu dopiero po zapłaceniu za niego , było by trochę nie zręcznie jak niby nowy laptok a by nie wystartował XD 

co do składania samodzielnego PC o ile się tego nigdy nie robiło to :

 jakie posiadasz zdolności majsterkowicza ? , bo oglądać coś na YT to nie to samo co robić samemu, mógł by tu przytoczyć inne porównanie np. oglądanie filmów dla dorosłych to nie to samo jak samemu trzeba się zabrać do roboty XD , a o wypadek nie trudno... , oczywiście chodzi mi o to ze podczas składania można nawet nie zauważyć ze coś się źle zrobiło, czarny scenariusz to pogięte piny w sokecie , lub uszkodzenie polegające na tym ze podczas montażu urwie się jakiś kondensator SD z płyty głównej , i można by podać jeszcze kilka innych przykładów co może pójść nie tak, także to nie jest tylko fajna zabawa ze składamy klocki lego, ale na końcu sprzęt o ile jest sprawny powinien wystartować , a nie ze po włączeniu zasilania, "ciemność, widzę ciemność"

podsumowując obecnie nie ma sklepu który można było by z czystym sumieniem polecić, i na dzień dobry nie będą chcieli zrobić ciebie w "trąbę", to samo będzie się tyczyć odbioru sprzętu, aby sprawdzić czy odbiera się to za co się zapłaciło.  

a jeśli chodzi o tego pana z YT blackwhite tv, to już się z nim siołem kiedyś w komentarzach , ze recenzje sprzętu robi w sposób nie obiektywny i nie rzetelny, nie zwracając uwagi, albo celowo pomijając ze sprzęty zwłaszcza nowy posiada oprócz "super" zalet, również wady wynikające z niedopracowania, to jak temat się rozwinął bo na początku chciał mnie szybko zbyć , to przyznał się ze on nie robi recenzji sprzętu, tylko robi omówienie lub prezentacje  , plus lokowanie produktów , no to lokowanie produktów czy prezentacja to jest tylko inna forma marketingu- sprzedaży, no to co tu temat dalej ciągnąc, masz kupić  a nie ze masz być zadowolony... 

              

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.T... napisał:

nie ma co ukrywać ze obecnie każdy sklepy/firma tzw. "śmieciówki" czy tam sieciówki same są sobie winne zaistniałej sytuacji , zakup przez Internet, i zwrot 14 dniowy(patologia dzisiejszych czasów), gdzie taki sprzęt jest ponownie sprzedawany jako nowy... i sam się tez z tym spotkałem zarówno w kopmutroniku, od razu sprzęt oddawałem w salonie a z Morele zrobiłem zdjęcia i złożyłem reklamacje, fakt kurier szybciej przyjechał z nowym sprzętem niż inny kurier aby sprzęt zabrać, co nie zmienia faktu ze wiele osób nie zwraca na to uwagi albo machnie ręka i nie protestuje na taki zbójecki proceder , natomiast w XCOM niby taka "fajna" firma ale jak odbierałem laptoka to mowie ze chce sprawdzić przy odbiorze, pani co mnie obsługiwała była dosyć zdziwiona moim podejściem i owszem sprzęt mogłem podłączyć do prądu dopiero po zapłaceniu za niego , było by trochę nie zręcznie jak niby nowy laptok a by nie wystartował XD 

co do składania samodzielnego PC o ile się tego nigdy nie robiło to :

 jakie posiadasz zdolności majsterkowicza ? , bo oglądać coś na YT to nie to samo co robić samemu, mógł by tu przytoczyć inne porównanie np. oglądanie filmów dla dorosłych to nie to samo jak samemu trzeba się zabrać do roboty XD , a o wypadek nie trudno... , oczywiście chodzi mi o to ze podczas składania można nawet nie zauważyć ze coś się źle zrobiło, czarny scenariusz to pogięte piny w sokecie , lub uszkodzenie polegające na tym ze podczas montażu urwie się jakiś kondensator SD z płyty głównej , i można by podać jeszcze kilka innych przykładów co może pójść nie tak, także to nie jest tylko fajna zabawa ze składamy klocki lego, ale na końcu sprzęt o ile jest sprawny powinien wystartować , a nie ze po włączeniu zasilania, "ciemność, widzę ciemność"

podsumowując obecnie nie ma sklepu który można było by z czystym sumieniem polecić, i na dzień dobry nie będą chcieli zrobić ciebie w "trąbę", to samo będzie się tyczyć odbioru sprzętu, aby sprawdzić czy odbiera się to za co się zapłaciło.  

a jeśli chodzi o tego pana z YT blackwhite tv, to już się z nim siołem kiedyś w komentarzach , ze recenzje sprzętu robi w sposób nie obiektywny i nie rzetelny, nie zwracając uwagi, albo celowo pomijając ze sprzęty zwłaszcza nowy posiada oprócz "super" zalet, również wady wynikające z niedopracowania, to jak temat się rozwinął bo na początku chciał mnie szybko zbyć , to przyznał się ze on nie robi recenzji sprzętu, tylko robi omówienie lub prezentacje  , plus lokowanie produktów , no to lokowanie produktów czy prezentacja to jest tylko inna forma marketingu- sprzedaży, no to co tu temat dalej ciągnąc, masz kupić  a nie ze masz być zadowolony... 

              

Wracając jeszcze do sprzętu. Uważasz, że warto jest dopłacać do wersji Ti kart graficznych?

Raczej ciężko ze sprawdzeniem, czy sprzęt po zwrocie nie? Ewentualnie tylko patrzeć pod względem estetyki, czy nie ma rys, otarć np na grafice.

Co do składania, najgorzej wygląda podpięcie wszystkiego do zasilacza haha, tyle tego tam jest zawsze a pewnie każda płyta główna ma w różnych miejscach dane wejścia.

Warto śledzić jakiś kanał na YT? Jak szukam czegoś o danej części to często przewija się właśnie black, lipton, ziemniak ale pewnie większość można wrzucić do jednego wora, jeżeli wszystko sponsorowane i ma za zadanie nakierować na dany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tongpo7 napisał:

Wracając jeszcze do sprzętu. Uważasz, że warto jest dopłacać do wersji Ti kart graficznych?

zależy od ceny ile trzeba dopłacić, ale ogólnie wersja Ti ma wyższe temperatury pracy, a dla mnie jest to już spory argument. 

 

10 minut temu, tongpo7 napisał:

Raczej ciężko ze sprawdzeniem, czy sprzęt po zwrocie nie? Ewentualnie tylko patrzeć pod względem estetyki, czy nie ma rys, otarć np na grafice.

no raczej, jak niby "nowy" sprzęt posiada zadrapania rysy czy otarcia no to ... 

 

11 minut temu, tongpo7 napisał:

Co do składania, najgorzej wygląda podpięcie wszystkiego do zasilacza haha, tyle tego tam jest zawsze a pewnie każda płyta główna ma w różnych miejscach dane wejścia.

obecnie jest standard ATX jeśli chodzi o zasilanie , za wielkiej filozofii tam nie ma , tylko trzeba zwrócić uwagę aby podczas podłączania np. PSU czyli dodatkowego zasilania dla CPU 1x8, 1x4 czy 2x8 , konfiguracje są różne w zależności od płyty głównej, nie pomylić kabla i nie użyć od zasilania karty graficznej. 

 

15 minut temu, tongpo7 napisał:

Warto śledzić jakiś kanał na YT?

ja cię proszę, "ziemniak" fakt ze ma wysoka oglądalność, ale ja tam widzę więcej sprytnego marketingu i bajerowania niż wartościowych treści , na polskim YT jest jeszcze "Video Blog Tech" który ma fajne porady oraz "WavePC".        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten Video Blog Tech też mi się wyświetlał właśnie, parę wideo oglądałem. Widzę, że też można u niego składać kompa 😛 Tutaj o tyle fajnie, że można sobie samemu ogarnąć części i wysłać jemu do złożenia. I niby sam je składa, nie zatrudnia pracowników.

Z tego co sprawdziłem teraz na szybko to około 300zł trzeba dopłacić do Ti Gigabyte Gaming albo Aorus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...