Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, świeżo kupilem powyższy zasilacz oraz płytę główną msi z690a pro. Zasilacz ma 1x wyjscie 8pin do zasilania cpu. Płyta daje możliwość podpięcia 2x 8 pin pod cpu. Niestety zasilacz w zestawie ma tylko jedno wyjscie zasilania cpu. Chciałbym dokupić modularny kabel eps 8 pin 12v. Czy ktoś może coś polecić co będzie w stu procentach kompatybilne? Chciałem kupić oryginal cp-8920141 ale jest dostępny niestety tylko w USA. Kupiłem dwa kable. Pierwszy ma wiele komentarzy typu "nie polecam spaliło mi płytę ok 30, a ok 500 pozytywnych, (screeny zakupionych kabli wrzucam w zalaczniki).  Drugi to oryginal używany corsaira ale type 3 a mój zasilacz jest pod type 4, lecz wyczytałem że niczym się nie różnią według strony producenta. Jwszcze żadnego nie podłączałem, zanim się upewnię. Pomoże ktoś?  Chciałbym mieć 100% pewność że nic się nie spali, z góry dziękuję.

Ps. Tak wiem że może śmigać na jednej wtyczce, jakoś nieustannie chciałbym mieć jednak dwie wpięte, głównie z tego powodu że komputer ma być highend i w przyszłości może bede kręcił mocno. 

Screenshot_20220315-223134_Amazon Shopping.jpg

Screenshot_20220315-223307_Allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz highend a kupujesz zasilacz midend.

Wystarczy 1 kabel 8 pin nie musisz podpinać drugiego.

Jeden kabel jest wstanie pracować nonstop pod obciążeniem do 400W.

Poza tym corsair nie dawał by jakiegoś byle jakiego kabla do zasilacza 850W. Tym bardziej że ma jedno wyjście cpu/eps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj błąd z tym zasilaczem, myślałem że pure PC klei dobre zestawy proponowane, więc z tego za 12k kupilem płytę i zasilacz, czego teraz żałuję że się nie upewniłem. Nie rozumiem tej trzeciej części wypowiedzi, prawdą jest że ma jedno wyjscie niemodularne pod cpu ale nie prawdą jest że ma tylko jedno. Daje możliwość wpięcia się kablem pod modularne wejście type 4 

Screenshot_20220312-220921_Edge.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na tą chwilę możesz mieć problem.

OC (bez optymalizacji) tego procka potrafi schrupać 400W. (to jest przy syntetycznych testach, gry to tak 50-70 watt mniej)

Więc w teorii przydałby się drugi kabel, ale...

3070 ti bez OC to 300W więc tutaj też by się 2 kable przydały.

Oddaj zasilacz jak możesz i dorzuć stówkę lub dwie i weź serię RM.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę światełko w tej sytuacji. Właśnie rozmawiałem z supportem corsaira (patrz zdjecie). Wynika z tego że mogę dokupić taki kabel. Na szczęście pci e do GPU dodali aż chyba 4x 6+2 więc nie powinno braknąć. Także chyba mam rozwiązanie, i jeden z tych używanych type 3 który kupiłem będzie pasował.

Screenshot_20220316-192320_Outlook.jpg

Edytowane przez Bartosz Biernat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x pcie type 4 ma 2x8 pin wyjscie z jednej wtyczki . Udało się jeszcze jedno ciekawe info uzyskać od producenta. Oryginalny kabel o wartości 4dolarow w USA który nie jest dostępny w pl, można zakupić po przez support i Wiadomość e-mailową bezposrednio z oddzialem w Usa, za 4dolary. Także ucieszyłem się bardzo że nie muszę zwracać zasilacza bo już pianki z pudełka i folie wyrzuciłem 😉 dziekuje Ci za zaangażowanie i chęć pomocy. 

 

Ps. Tutaj nr katalogowy kabla, jakby ktos mial podobny problem w przyszlosci, to piszcie maila do oddziału w USA. Cp-8920141 

16474554506244983576189102547126.jpg

Edytowane przez Bartosz Biernat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w tutaj nie chodzi raczej o to ile kabel zniesie, bo to jest zależne od jego przekroju, ale o to ile przyjmie płyta na jednym złaczu zasilania. Jeśli rozłoży się na 16 zamiast 8 pinów to z pewnością temperatura będzie mniejsza a sprawnosci zasilania wyższa. Dlatego np 300w pod kartę wychodzi 8pin a wchodzi w nią pod 16pinow pomimo że 8 pin by dalo radę, ale ze karta generuje dużo ciepła po przez obliczenia to chcieli pewnie producenci zmniejszyć ciepło przy zasilaniu i stąd są 2x8p pcie.

@edit. Najwyraźniej pci e pod GPU są dopuszczane 2x8 pin na jednym kablu bo takie dodają do zasilaczy ale cpu 2x8pin na 1 kablu już nie ma.

Ps. To są moje wnioski lajka, nie jestem elektrykiem. 

Edytowane przez Bartosz Biernat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2022 o 19:55, anqu napisał:

Ależ proszę bardzo, tylko dziwi mnie trochę że obawiasz się puszczenia nawet z OC 350-400W do CPU jednym kablem a do karty nie przeszkadza ci 300W na jednym.

Grafa ciągnie dodatkwo 75W z PCIe - sam mam uruchomioną 3080 z PL 370W na pojedynczym kablu z dwoma wtyczkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...