Skocz do zawartości
Saimon122

Ups/regulator napięcia do pc i routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W moim domu występują przeskoki i wahania napięcia,walka z dostawcą energii nie ma sensu i nie mam na to czasu. Przejawia się to paleniem się żarówek,migotaniem. Problem wystepuje niezbyt często, lecz powoduje dodatkowy kłopot, urządzenia takie jak router/modem niezbyt dobrze to znoszą, raz już wymieniałem router który padl. Dostalem zalecenie żeby zainwestować w UPS z regulacją napięcia albo w sam regulator. Rozumiem, że pod to urzadzenie powinienem podpiąć tylko to z czym mam problem? Z samym komputerem nie mialem najmniejszych problemów. Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi doradzić jakie urządzenie kupić? Najbardziej chodzi o ustabilizowanie pracy delikatnych urządzeń, nie chciałbym wydawać zbyt dużo o ile nie będzie takiej konieczności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenia które chcesz chronic mają niski pobór energii lepiej wziąść małego upsa.

Ceny porządnych stabilizatorów to w granicach ceny małego upsa.

Plus upsa jest taki że jak stabilizator nie poradzi sobie to po prostu odetnie prąd, a ups odrazu przejdzie się na baterię i i nie wyłączy urządzeń. co z punktu widzenia urządzeń jest bezpieczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UPS trzeba co kilka lat wymieniać akumulator. Tanie UPS mają przebieg prostokątny na wyjściu - nie wiadomo jak bardzo źle będzie to działać na podłączone urządzenia (czysty sinus z dobrego UPS daje gwarancję, że będzie wszystko OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie lepiej zakupić UPS i podpiąć komputer+reszte zagrożonych urządzeń żeby dodatkowo zabezpieczyć . Dobry UPS zaczyna się od jakiej półki cenowej?Ważne żeby chronił, to ile utrzyma komputer bo braku zasilania jest mniej ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Saimon122 napisał:

Dobry UPS zaczyna się od jakiej półki cenowej?

Nowy? CyberPower CP900EPFCLCD - ~830zł (wymiana akumulatora przez użytkownika, czysty sinus). PowerWalkier miał jakiś tańszy model, ale nie wiem jak tam jest z łatwością wymiany akumulatora.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...