Skocz do zawartości
lukaszpx

Komuter z 2012r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W lutym 2012r złożyłem sobie zestaw https://www.purepc.pl/zestawy-komputerowe-na-luty-2012?page=0,9 Zasilacz OCZ 650W. Z biegiem czasu dokupiłem dysk SSD. Na komputerze chciał bym sobie pograć 

Waszym zdaniem warto tu cos dokupić czy należało by wymienić cały zestaw?

Dziekuje za odpowiedzi

komp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym kupował taki zestaw to mogę zostawić swój zasilacz? ocz600sxs2 600W

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-marzec-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,3

Czy polecacie może coś innego?

Edytowane przez lukaszpx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-letniego zasilacza to ja bym nie zostawiał 🙂 Sprzedaj jako całość ten sprzęt za kilka stówek IMO, nowy SSD i tak za grosze dokupisz. Ja niedawno OptiPlexa 7010 na i5-3470S z kilkunastoletnim monitorem pogoniłem za 700.

TBH dorzuć te kilka stówek na przynajmniej 10400F, 10100F to wciąż tylko cztery rdzenie - prawie dwa razy mocniejsze niż miałeś, ale jednak. 10400F to już 6/12.

Może też przede wszystkim napisz w co chciałbyś pograć, bo mamy teraz koszmarnie wysokie ceny GPU, a GTX1650 to jest na dobrą sprawę entry level sprzed czterech lat i powinien teraz kosztować z tysia mniej niż kosztuje 😞 Ta karta ledwo-ledwo ciągnie nowe gry na niskich detalach.

Bo wiesz, może jeśli założyłeś sobie budżet do 3k PLN, to stricte pod gry pewnie lepiej sobie kupić Xboxa Series X i gamepassa na 3 lata, bo jakość będzie nieporównywalnie lepsza niż na pececie za taką kasę, a jeśli dotychczas miałeś GTXa 560Ti, to biblioteki gier z gamepassa wystarczy na lata.

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gram w fortnite,  xboxa posiadam i do tej pory grałem sobie w 2 osoby i na PC jakoś to chodziło ale ostatnio była aktualizacja i zaczęło mocno się zacinać. Dlatego myślałem nad tym aby coś wymienić w tym co mam i będzie chodziło dalej. Aha i  mam podkręcony procek do 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Fortnite wybitnie wymagający nie jest i stabilne 60+ fps w 1080p osiągnie na tej platformie, jedynie po wymianie karty graficznej na coś nowszego, choćby i taki GTX1650. Jednocześnie wymiana karty graficznej to dziś najmniej opłacalna z możliwych inwestycji, bo ceny są absurdalne już od półtora roku i choć niby ostatnio lekko spadły, to wciąż często są 2x za wysokie nawet na stare modele.

Jeśli masz Xboxa (ale na pewno mówimy o aktualnej generacji - Xbox Series S/X?), to ja bym grał na tym na Twoim miejscu.

Na upgrade karty graficznej czy całego PC po prostu szkoda takich pieniędzy dziś - w koszcie karty graficznej mieści się Xbox Series S (a używki to poniżej tysia bywają do wyhaczenia), w koszcie całego komputera Xbox Series X z trzyletnim abonamentem na bibliotekę kilku setek gier. Przy czym Xbox Series X daje jakość grafiki ze 3x lepszą niż taki GTX1650.

Pewnie inaczej się na to patrzy jeśli sprzęt oprócz rozrywce służy pracy, ale na granie w Fortnite to wydawaj teraz kasę na GPU tylko pod warunkiem, że to ulubiona rozrywka na lata. Wtedy się mniej zwraca uwagę na koszta. W każdym innym wypadku, zakup GPU się dziś słabo kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja komputer do pracy czy internetu wystarczy a do grania kupie sobie ps4 pro (jak ktoś ma na sprzedaż w miarę normalnych pieniądzach chętnie odkupie). Xboxa serie X już mam to drugiej takiej samej konsoli nie będę kupował..

Dzieki za zainteresowanie tematem i za pomoc

piwo-ruchomy-obrazek-0035.gif.4dc2b999bc78ddcbec1952f652ddb598.gif

Edytowane przez lukaszpx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...