Skocz do zawartości
palec911

Inwestycja w wymiane samego GPU, całego PC czy brać konsole?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!
Mam obecnie i7 8700 + RTX2060 Gigabyte Gaming OC i myślę co zrobić :
1. Wymiana 2060 na 3070/3070 Ti (?) (dopłata jakieś 1,5 - 2 koła przy sprzedaży)
2. Wymienić GPU i jak wyżej ale i CPU za jakieś kolejne 1000 zł (mam możliwość zakupu i9 12900k za $360 lub i7 12600k za $250, program pracowniczy na użytek własny  😉 , stąd w ogóle się wzięły rozmyślania o upgradzie plus spadki cen GPU) ale też dochodzi wymiana MoBo na z690, RAM i PSU, czyli pewnie dopłata rzędu kolejnych minimum 1,5 k 
3. Wylane i brać PS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił GPU tylko.Ten procek z 3070 Ti będzie robił spokojnie swoje w  50 % swoich możliwości.Zatem żaden  BOTTLENECK raczej tobie nie grozi.Finansowo wychodzi dużo taniej niż PS 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę w stylu - w co chcesz grać. Na PS5 dostępne są gry, które na PC jeszcze nie wyszły ani nie wyjdą. Masz na wszystko "wywalone" i sobie włączasz konsolę i grasz. Miałem 3070 i jakość gier multiplatformowych na Twoim konfigu z PS5 będzie porównywalna. Dlatego optowałbym za konsolą. Przełom graficzny zaczyna się od 3080 i to rzecz jasna w grach multiplatformowych. Ratchet na PS5 graficznie jest niesamowity. Z drugiej strony, na konsoli praktycznie nie uświadczysz RayTracingu a już na 3070 tak do 1440p tak, szczególnie w wersji TI. RTX3060 jest za słaby.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 ograłem całą poprzednią generacje (TLoU, GoW, Tsushima etc), póki co na PS5 exów jest mało, ale Horizon, GT7 czy Ratchet kuszą już teraz, a niedługo drugi GoW. Zakup konsoli planuje, pytanie czy teraz czy poczekac a teraz doinwestowac PC, tez dlatego ze zakupiłem TV LG OLED C1 🙂 na pc gram 1440p, obecny rtx pozwala bez RT grac na medium usredniajac, lub high w 1080p.

@Kronan8700 nie bedzie ograniczal 3070, jestes pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wielka niewiadoma jak będzie z cenami takich GPU i konsol w najbliższych miesiĄcach.Ja miałem taka akcja że odpuściłem RX 5700 kiedy kosztował coś pod 1700 bo celowałem w next gen.I nastĄpiło pandemonium z wejściem next gen właśnie.Aktualnie NV wypuści nowe GPU niedługo.Intel to samo.Prosta piłka.Czekasz i liczysz że ceny spadnĄ albo nie czekasz.Wiem.Piszę komunały ale nikt tobie nie da gwarancji że za 2-3 miesiĄce ceny będĄ normalne.A w tle cały czas czai się nowe odbicie z crypto i powiemy do widzenia normalnym cenom.Kto wie co wymyśli na rynku crypto znowu.Sam nie czekałem i kupiłem sobie RX 6600 XT Nitro od Saphire.No ale ja jestem po traumie zwiĄzanej z szaleństwem cen GPU więc mam swoja motywacja.Co do 8700.Widziałem takie testy z tym GPU i użycie CPU było 50 % w takim  Rainbow Six  i pod 80 % w Forza Horizon na ultra gdzie na GPU było podobne.

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, ja tu się nie spodziewam odpowiedzi na temat cen i rynku, bo my sobie możemy analizować i przewidywać a rzeczywstość postanowi coś innego, ja to wiem. Sednem mojego pytania było która z opcji jest najrozsądniejsza na dziś / najbliższe tygodnie, bez analizowania czy spadnie czy nie spadnie. PS5 ma trochę problemy z dostępnością i cenami, ale chyba ostatecznie zrobię jak mówisz. Poczytałem, i7 8700 nie powinno być bottleneckiem nawet dla 3080 wg wykresów, nawet jeśli to 2-3%, więc nie jest to straszne. Myślę że w najbliższym czasie wymienię 2060 na 3070/Ti oraz zakupie PS5. Z wymianą procesor/mobo/ram poczekam, ta zniżka na procesory jest stała u mnie, to nie jest tak że się skończy i nigdy nie wróci, kwestia po prostu dostępności ich na stanie magazynowym. No i już chodzi po głowie pytanie który RTX, 3070, 3070 Ti czy może zaszaleć i 3080..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził brać RTX Ti w dobrym wydaniu only.MSI GeForce RTX 3070 Ti Gaming X Trio 8GB GDDR6X za 4300 coś tak.GIGABYTE GeForce RTX3070 TI Gaming OC, 8GB, GDDR6X, PCI-E, 2xDP, 2xHDMI cena podobna.ZOTAC Gaming RTX 3070 Ti Trinity OC 8G f/v troszkę już problematyczny bo odstaje kulturĄ pracy wentylatorów.Asusa nie polecę bo bojkotuję firmę za pozostanie w Rosji.

 

 

 

Przeszła 6 koła za RTX 3080 Ti to to samo jeśli chodzi o wydanie.Ale nie wiem czy to jest opłacalne w tym momencie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?MSI GeForce RTX 3080 Ventus OC 3X Plus 10GB GDDR6X ma tylko 10 GB.Czyli niewiele więcej.O tym zbyt małym v ramie było już 4-5 lat temu.Na ta chwila ile gier potrzebuje więcej niż 8?No nie za wiele.Z drugiej strony czy RTX 3080 tak w ogóle będzie kartĄ z przyszłościwĄ skoro za chwilę wyjdĄ RTX 4000 :-)?

Moim zdaniem masz dodatkowy dylemat czy kupować kartę teraz czy czekać na RTX 4000 i kupić na pniu.Pewnie drożej no to nowość będzie.I to będzie raczej zakup na przyszłość.Ale pewności że to będzie spory postęp w stosunku do RTX 3000 nie masz.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...