Skocz do zawartości
glodnyrules

Monitor – 1440p, 144Hz vs laptopy, brak 1440p, 144Hz w ustawieniach Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko. Kupiłem sobie monitor 27'' Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX HDR. – 1440p, 144Hz

 

Podpiąłem go pod dwa laptopy:

- HP EliteBook 840 G2 – zintegrowana grafa

- Dell Inspirion 3537 – dedykowana grafa 2GB RAM- staruszek

Na HP po kablu displayport-> displayport, Windows pozwał mi ustawić rozdzielczość 1440p i 144Hz.

Na dell po kablu HDMI-> HDMI już nie. Przy 1440p tylko 60Hz, przy 1080p max 120 Hz

 

Co jest powodem?

- Kabel HDMI nie pozwala na więcej? Mój kable?(bo wiem że kabel kablowi nie równy) Czy kabel z linku poniżej pomoże?

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0b-1-5m-4k-60hz-1440p-144hz-arc-hdr-11842101348

- komputer jest problemem? Jeśli tak to rozumiem że HP z integrowana kartą ma po prostu nowszą technologie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DELL obsługuje tylko HDMI 1.4 jeśli dobrze widzę.

A HDMI 1.4 przy rozdzielczości 2560x1440 śmiga na max 85 Hz wg specyfikacji. Możliwe ze sterownik na DELLu nie pozwala na ustawienie takiego odświeżania, więc widzisz tylko 60 Hz.

Do 2560x1440 @ 144Hz potrzebujesz HDMI 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...