Skocz do zawartości
mazi270

Monitor 27 cali, IPS, 2K, 144hz+ Home office 70% , Filmy i artykuły 20%, Gry 10%

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zastanawiam się nad zakupem monitora, który będzie jak najbardziej uniwersalny o takich parametrach jak w tytule. Ekran będzie służył głównie do pracy, ponieważ pracuje zdalnie. Jako, że po pracy będę również z niego korzystać, chciałbym by nadawał się również do grania lub oglądania filmików. Dlaczego takie parametry?

-27 cali akurat z laptopem wypełnią mi całe biurko, ponieważ będę pracować na dwa ekrany.

-IPS ponieważ rzadko korzystam z komputera gdy jest ciemno, a za dnia pokój potrafi być intensywnie oświetlony.

-Odświeżanie 144hz, lepiej mieć niż nie mieć może się przydać.

Czy mając laptopa GV62 7RC z procesorem Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz   2.80 GHz i kartą graficzną NVIDIA GeForce MX150, będę w stanie wykorzystać potencjał monitora. 

Przykładowe monitory nad którymi się zastanwiam

HP Inc. Monitor X27i 2K Gaming 8GC08AA, znalazłem na peperze aukcje gdzie taki monitor kosztuje 1100, dodatkowo w zestawie są słuchawki.

Gigabyte G27Q Do bólu poprawny i uniwersalny.

Gigabyte M27Q Trochę droższy od poprzedniego ale i pod pewnymi względami lepszy, z recenzji dowiedziałem się, że może mieć problemy z czcionką.

Z chęcią rozważę inne opcje.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 01:06, Atais napisał:

Mam identyczny problem, co wybrałeś :)? 

Również mam podobny dylemat i podobnie jak autor tematu wyczytałem gdzieś, że jeden z tych modeli miał mieć podobno jakieś problemy z czcionką. Też jestem ciekawy jakiego wyboru dokonali przedmówcy:)

Generalnie zastanawiam się czy, co do zasady, każdy monitor "dla gracza" (z parametrami z tematu posta) sprawdzi się w pracy zdalnej, czy jednak należy sprawdzić jakieś dodatkowe parametry, żeby jednak mieć pewność, że praca przy takim monitorze będzie na pewno komfortowa (np. czy faktycznie w niektórych modelach jest jakiś problem z czcionką itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 4K przy 60Hz raczej odpada - może chciałbym uruchomić jakąś grę, więc chciałbym poczuć te 144Hz:)

W dniu 30.10.2022 o 23:08, ivanov napisał:

Obczajcie sobie AOC Q27G2S/EU. Spełnia wszystkie założenia z tytułu posta.

Ciekawa propozycja, dołączę go do listy monitorów, na której mam obecnie, poza wcześniej wymienionymi:

ASUS TUF Gaming VG27AQZ

Dell S2721DGFA

LG 27GP850

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 18:17, MaNick napisał(a):

W moim przypadku 4K przy 60Hz raczej odpada - może chciałbym uruchomić jakąś grę, więc chciałbym poczuć te 144Hz:)

Ciekawa propozycja, dołączę go do listy monitorów, na której mam obecnie, poza wcześniej wymienionymi:

ASUS TUF Gaming VG27AQZ

Dell S2721DGFA

LG 27GP850

 

Wybrales cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie zdecydowałem się na Dell S2721DGFA

(i prawie zdecydował parametr czysto wizualny - preferuję raczej monitory z podstawą w kształcie prostokąta, koła a nie w kształcie takich "pazurów":)

Ale jeszcze nic nie kupiłem. Może będzie jakaś promocja na Black Friday (te monitory z reguły były w okolicach 1500 zł, może jakby była jakaś prawdziwa promocja, a nie obniżenie ceny z 1900 na te 1500 zł z okazji Black Friday, może bym coś jednak kupił)

Poza tym zastanawiam się jeszcze nad jednym parametrem w tych monitorach (może czasem pomijanym), a mianowicie technologia ochrony wzroku. Generalnie obecnie raczej w standardzie jest redukcja migotania FlicerFree oraz filtr światła niebieskiego. Niestety z tego co gdzieś wyczytałem/obejrzałem wynika, że zdarzają się osoby, które narzekają na niektóre modele IPS, że po zakupie bolą ich oczy i nie mogą się przyzwyczaić. Może to zależy od indywidualnych predyspozycji użytkownika, może ktoś odczuwa dyskomfort, a ktoś inny nie. Wyczytałem też gdzieś, że może to mieć związek z tym, że w niektórych modelach występuje "efekt PWM" (?) czy coś w tym stylu lub że napięcie matrycy jest sterowane przez PWM (?) i to może mieć negatywny wpływ na komfortowe korzystanie z monitora (jeśli już ktoś to zauważa).

Miałem nadzieję, że pod względem ochrony oczu każdy obecnie dostępnym monitor spełniający parametry z tematu posta będzie na pewno lepszy od mojego starego monitora TN 24 cali 60Hz 2014 r. Jednak jeśli miałbym spędzać trochę czasu przed monitorem wolałbym mieć pewność, że przynajmniej te technologie ochrony oczu jednak w jakiś sposób działają i że po zakupie nie będą mnie bolały oczy, głowa i że przede wszystkim nie pogorszy mi się wzrok.

Podsumowując: jeszcze nic nie kupiłem, sprawdzę czy będą promocje, ale analizowanie zagadnienia związanego z szeroko rozumianą technologią "ochrony oczu" poskutkowało pojawieniem się wątpliwości co do zakupu nowego monitora.

Edytowane przez MaNick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...