Skocz do zawartości
Markcox

Jaki tablet do 2000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w doborze tabletu. Budżet powiedzmy do 2000 PLN.

 

Przyznam, że świat tabletów jest mi obcy – dość powiedzieć, że będzie to moje pierwsze tego typu urządzenie, więc nawet trudno mi wskazać priorytetowe cechy, czy też techniczne wymagania 😉

Oczywiście podjąłem próbę zasięgnięcia jakiejś wiedzy, ale nie jest lekko, więc liczę, że pomożecie w dojściu do ostatecznego celu.

 

Sam tablet ma pełnić rolę sterowania „domowym centrum rozrywki”. I będzie przeznaczony tylko i wyłącznie (przynajmniej takie jest na ten moment założenie) do użytku domowego. Stąd brak wymogu LTE, samo WiFi w zupełności wystarczy.

Użytkowanie – odpalanie wszelkich filmowych aplikacji streamingowych (Netflix, HBO MAX, Canal+online etc.) i puszczanie poprzez Chromecast na TV. To samo tyczy się streamingowych aplikacji muzycznych (Tidal) – również na Chromecast. Do tego dojdzie zapewne standardowe przeglądanie internetu. I raczej nic ponad to. Na pewno żadne granie w gry, oglądanie filmów bezpośrednio na tablecie nie wchodzi w grę. Z racji powyższego zakładam, że rozmiar możliwie jak największy (?!), na pewno nie mniejszy jak 10-11”

Chciałbym zachować możliwie jak najlepszy stosunek jakość/cena, wcale nie upierając się przy górnej granicy założonego budżetu, nie dopłacając przy tym do zbędnych dal mojego użytkowania wodotrysków, zachowując przy tym stabilność i nie doprowadzające do szewskiej pasji użytkowanie urządzenia.

 

Dla przykładu - wstępnie myślałem np. o Lenovo Tab M10 FHD Plus, ale gdzieś wyczytałem opinię, ze taki Netflix na nim nie pójdzie w full HD. Stąd moja prośba o pomoc, żeby zakupem nie „umoczyć”, nie posiadając wiedzy nt. takich właśnie „niuansów”.

 

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - iPAD 10.2 np tutaj:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/tablet-apple-ipad-10-2-2021-64gb-wi-fi-gwiezdna-szarosc-mk2k3fd-a

W linku masz też specyfikację tabletu rzecz jasna i jest w Twoim budżecie.

Pod każdym względem będzie lepszy od tego Lenovo - od baterii zaczynając na ekranie kończąc.

Sam mam starszy model (iPad 6th Gen)i służy mi już 2 rok (kupiony używany) - zero zawieszania, płynność, stabilność.

Starczy serio na wiele lat i będzie miał długie wsparcie na najnowszy system operacyjny.

Mnie służy właśnie jako domowa przeglądarka internetu w salonie czy też "oglądarka" Netflixa w kuchni.

Z TV łączę się u siebie przez AirPlay

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...