Skocz do zawartości
---Adam---

Czy wystarczy takie łącze ??

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamontować u mnie w bloku łacze DSL od tepsy 512 kbps na 12 osób i nie wiem czy to wystarczajaco będzie i dlatego po miesiącu czasu przejdę jeszcze na 1 Mbps i czy to będzie ful wypas czy padło ?? Czy moze znacie jakieś lepsze łacza a nie droższe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu 512 srednio :?: kumpel ma bodajze 10osob na neo+ i chodzi pieknie ;)

zalezy na kogo sie trafi..... na forum jest gostek (kurde, ciagle zapominam nicka :?), ktory ma 33 osoby na SDI i chodzi ladnie.... wiec dlaczego 512kbps mialoby srednio chodzic :?: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 na 12 osob? wystarczy. 1M tym bardziej. poza tym komfort pracy na takim laczu zalezy od ilosci osob podpietych jednoczesnie pod lacze. jezeli sa to maniaki co siedza 24h/dobe i zaciagaja wszystko co sie da to lepiej dac sobie spokoj bo i nawet 4M im nie starcza :D. bez blokady p2p sie nie obejdzie. a tym bardziej jak chcesz sobie pograc po necie to juz klapa totalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noose , to raczej ja :P

chociaz moze sa inni co maja tyle osób na sdi...

wszystko zalezy do czego to ma byc lacze, ja u siebie nieposiadam sie z radosci bo odchodzi jeden user, co zawsze krecil nosem, a byl to typowy zasysacz wszystkiego co sie rusza :)

512 kbit bedzie chodzic spoko,

pod warunkiem ze bedzie ruch zpriorytetowany, lub sprawiedliwie podzielony (nie musisz byc specem, wystarczy serwer, i skrypt http://www.rc.htb.prv.pl)

no i bedzie 5 GB lub wiecej na cache www

wtedy bedzie ladnie chodzic prawie w kazdych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niop zamiar postawić serwer główny mam przeznaczone na niego 4000 zł i coś kupie ale jeszcze nie wiem jak mam skonfigurować serwer na jakim systemie jakie dodatkowe programy itp. Może ktoś z was mi to przybliży ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na serwer chcesz wydac taka kase (zwlaszcza na taka wielka siec ;) ) to rozumiem wylacznie swiatowody pewno bedziecie klasc zamiast skretki... Chlopie lepiej kup pozadny sprzet sieciowy a serwer za 400zl bedzie rownie dobrze pracowal jak twoj za 4000!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, wypowiadajac sie cos nieco na temat..

na serwer kup/zalatw jakas dorba plyte na chipsecie intel BX, procek okolo 350 MHz(nie-celeron), ram 64 MB w zupelnosci wystarczy

karta grafiki jedynie na czas instalacji ,

dysk 1 Gb , i do gory jak chcesz trzymac cos serwerze(filmy, muze itd)

jesli niewiesz jak zainstalowac serwer (na linuxie)to popros jakiegos znajomego, chyba ze koniecznie chcesz cos sie nauczyc i miec pare siwych wlosow wiecej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...