Skocz do zawartości
ironhide90

Cooler Master V650 a RTX3070Ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeczytaniu kilkunastu postów dalej mam mętlik w głowie. Podsumowując część sugestii idzie w stronę "Panie do takiego potwora to nic tylko zasilacz 1500W i tylko wyłącznie w 80Plus Gold" a druga część " dobre 600W spokojnie to ogarnie z palcem w ... " 

Do meritum.

Aktualnie posiadam 

Gtx 1060 6GB Xtreme Gaming + i5 10400F + 32 GB ramu Corsaira + 2 dyski SSD M2 i HDD +  chłodzenie wodne SilentiumPC Navis EVO ARGB 240 i do tego ze 4 wentylatory i jakieś ledy wrzucone w obudowę. 

Cały ten pakiet działa bezproblemowo na zasilaczu Cooler Master RS-650-AMAA-G1 który kiedyś został mi polecony jak składałem swój piec jako "porządny".

I teraz pytanie do was czy w momencie gdy już uda mi się upolować w akceptowalnej cenie swojego RTX-a (docelowo Gigabyte GeForce RTX 3070 AORUS MASTER 8GB 2.0 LHR ) będzie konieczna wymiana zasilacza. Jeśli tak to w celować w 750W ? 850W ?

Nie widzę w tym problemu ani też nie chce zostać cebulą miesiąca zwyczajnie nie wiem czy jest to konieczne bo jednak zasilacz który posiadam coś nie coś potrafi.

Z góry dziękuje za podpowiedź.

 

277614965_505887924463705_4434129677965446147_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

każdy zasilacz osiąga najlepsza sprawność, co przekłada się tez na żywotność zasilacza, przy 50-60% mocy obciążenia a nie 80-90%. 

są dostępne na Internetach kalkulatory tzw. "power supply" i można coś orientacyjnie sobie podejrzeć np.

https://www.bequiet.com/pl/psucalculator

dla mnie istotne jest ile prądu w szczycie bierze CPU i GPU , ale zasada jest jedna jak w opisie np. do karty graficznej jest zalecana moc zasilacza XXX to dodaj 100W, natomiast zużycie prądu dla CPU, to kłamczuszek Intel podaje ale dla zegarów bazowych a nie trybu turbo który jest wykorzystywany np. podczas giercowania ...

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-10400f/18.html       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...