Skocz do zawartości
Roder

Nowy komp nie wstaje :( i3-12100F 2x8gb 3200 MSI PRO B660M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie złożyłem i3-12100F 2x8gb 3200 MSI PRO B660M-A (chłodzenie Fera 5 i dysk Samsung 980 PRO 512). Znany sklep - zakup przez internet do pracy - wziąłem do domu i złożyłem.

Przełożyłem stare bebechy do nowej obudowy. Do starej złożyłem nowe bebechy (cieżka Nanoxia Deep Silence). Odpalam ze stara grafa GTX 750. Nie wstał. kompletna cisza. rozłożyłem jeszcze raz. Wyciągałem jedną kość ram - nic kompletnie. Nie ma żadnej reakcji na power. Dioda na grafie świeci.

Zastanawia mnie jedno, że wszystkie pudelka były ok ale pudełko procka było rozdarte bez naruszenia naklejki - zastanawiam się czy ktoś mnie nie zrobił w wała z prockiem pakując zwrota czy coś?. Co mogłem jeszcze zrypać ? Wentyle się nie kręcą w ogóle - nic nie świeci nie pika po wciśnięciu power. Zasilanie procka 2x4 pin wpięte.

pudelko_i3.jpg

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp miałbym serwerem do egzaminów niepełnosprawnych dzieciaków a zanim przejdę procedurę reklamacyjną / gwarancyjną to mina tygodnie znając życie 😞 Chciałem bez składania przez sklep bo miała być zamiana obudów eehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za sklep?

16 godzin temu, SpiderMAN napisał:

Wygląda jakby był CPU uwalony. Nie masz wyjścia, reklamacja...

Rękojmia, towar niezgodny z umowa i zwrot.

Jeszcze pytanie, czy ta nowa płyta główna widzi starą kartę graficzną? Wsadzałeś może jakąś nowa na próbę? Może tu jest problem?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam trop - i3 12100F jest obsługiwane wg compatibility list do płyty dopiero od BIOS v11  wiec jak płyta ma v10 to nie wstanie prawda bo nie rozpoznaje procesora?

S/N płyty 601-7D43-010xxxxxxxxxx a biosu wersja ma oznaczenie 7D43v10 więc na bank musze przesłać do flashowania.... oby to to.

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, B@nita napisał:

Co to za sklep?

Rękojmia, towar niezgodny z umowa i zwrot.

Jeszcze pytanie, czy ta nowa płyta główna widzi starą kartę graficzną? Wsadzałeś może jakąś nowa na próbę? Może tu jest problem?

Nie mnie pytaj...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Roder napisał:

płyta jedzie na flaszowanie do v11 ... ja pier.... jak płyta z marca może mieć bios z grudnia i dlaczego nie obsługiwała i3 od początku ehhh

Płyta pod 12 gen. nie obsługuje cepa z 12 gen.??  Robiłeś już update bios i odpaliła czy dopiero wysyłasz?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. płyta z fabrycznym biosem v10 nie obsługuje i3-12100F bo wyszło później i bios v11 wprowadza mikrokod dopiero (wg compatibility list na stronie MSI). Poszła płyta dziś do flashowania bo nie ma skąd pożyczyć i5 12400 i wyżej na flash (płyta nie obsługuje flashowania z USB bez procka)

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...