Skocz do zawartości
zbuk_zepsute_jajko

Przenoszenie 100 GB danych

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym z laptopa na komputer stacjonarny przenieść około 100 GB danych i mam pendriwy maksymalnie o pojemności 8 GB. Obydwa komputery mają zainstalowany Windows 10. Czy zamiast co troche przenosić na pendriwa po 8 GB danych dałoby się od razu połączyć 2 komputery kablem

mam taki 3951723200_1649198332.jpgkabel i od razu cały folder z około 100 GB skopować na drugi komputer. Jeszcze nigdy tak nie robiłem. Z jaką szybkością by się wtedy kopiowało.
Czytałem coś w Google i myślałem że połączenie 2 komputerów to Samba
frameboxxindore.com/pl/apple/how-do-i-create-a-samba-share-in-windows-10.html
ale jest jeszcze jakiś sposób NFS

Cytat

Co jest lepsze SMB czy NFS?
Wniosek. Jak widzisz NFS oferuje lepszą wydajność i jest nie do pobicia, jeśli pliki są średniej wielkości lub małe. Jeśli pliki są wystarczająco duże, czasy obu metod zbliżają się do siebie. Właściciele systemów Linux i Mac OS powinni używać NFS zamiast SMB.


Czy lepiej je połączyć SMB czy NFS i jak wogóle ustawić komputery że jak się w jednym komputerze udostępni folder to jak w drugim ustawić żeby widział ten udostępniony folder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

aby połączyć dwa PC za pomocą kabla sieciowego , kabel musi być "krosowany" nie "prosty" 

takie tam na szybko znalezione wyjaśnienie

https://www.youtube.com/watch?v=naSazOBfVss

oraz np. z alledrogo

https://allegro.pl/oferta/kabel-lan-patchcord-utp-kat-5e-cross-krosowany-2m-5147740737

szybkość kopiowania będzie uzależniona od posiadanych kart sieciowych 10/100/1000 , oraz kategorii kabla , szybkości zapisu dysku, oraz ograniczeń wpływu samego kontrolera płyty głównej, jak i samych danych, czy będą to pliki, np. dwa filmy czy 5 milionów zdjęć z wakacji XD   

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kablu (krosowanym) będzie szybciej ale trzeba wszystko ręcznie ustawić (adresy IP, udostępnianie folderu itd)

przy kartach Gigabitowych realnie powinieneś uzyskać ok. 110-120MB/s o ile komputery dadzą rade (przy dużych plikach)

Edytowane przez Raptor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raptor napisał:

przy kartach Gigabitowych realnie powinieneś uzyskać ok. 110-120MB/s o ile komputery dadzą rade (przy dużych plikach)

Jak testowałem u mnie (ale klasyczne połączenie LAN) to po gigabicie idzie realnie ~113MB/s . Po 2,5 gigabicie (popularna karta sieciowa w nowych PC) powinno się dać przesłać ~282 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też taki kabel z 2 stron USB
HTB1-JGPs-Hp-XXXXbpa-XXXq6x-XFXXXU.jpg
ale w białym kolorze.
Czy gdyby 1 końcówkę kalba podpiąć do 1 komutera i drugą końcówkę kabla do drugiego komputera to czy komputery by widziały się jako dyski i z dużo większą szybkością i łatwością kopiowały dane niż przez kabel internetowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel USB nie pyknie.

Najlepiej każdy komp Ethernetem podlaczyc do switcha/routera z portami 1gbps. Udostępnić dyski i puścić kopiowanie.

Szkoda kupowac kabel skrosowany do podlaczenia bezpośredniego, bo użyjesz go raz i będzie do wyrzucenia.

 

Druga opcja to wydłubać dysk twardy z laptopa i podłączyć go do komputera. Komputer zobaczy go jako dodatkowy dysk, kopiujesz co trzeba i wkładasz z powrotem do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
aby połączyć dwa PC za pomocą kabla sieciowego , kabel musi być "krosowany" nie "prosty" 
takie tam na szybko znalezione wyjaśnienie

oraz np. z alledrogo
https://allegro.pl/oferta/kabel-lan-patchcord-utp-kat-5e-cross-krosowany-2m-5147740737
szybkość kopiowania będzie uzależniona od posiadanych kart sieciowych 10/100/1000 , oraz kategorii kabla , szybkości zapisu dysku, oraz ograniczeń wpływu samego kontrolera płyty głównej, jak i samych danych, czy będą to pliki, np. dwa filmy czy 5 milionów zdjęć z wakacji XD   
   
Proponuje doczytać co to jest Auto MDIX i nie siać zamętu.

Do pytającego - w przypadku w miarę nowych komputerów (a konkretnie kart sieciowych) możesz użyć dowolnego kabla Ethernet. Niebmusisz za wiele konfigurować w Windowsie samba to po prostu otoczenie sieciowe. Trzeba tylko udostępnić folder który chcesz przenieść. Najprostsza konfiguracja to ręczne ustawienie sieci, protokol IP (nie dhcp). 10.0.0.1 na jednym komputerze, 10.0.0.2 na drugim. Maska 255.255.255.0.

Odwołujesz się do tych komputerów z poziomu eksploratora przez \\10.0.0.1 (albo 2) wcześniej musisz tylko udostępnić folder i ewentualnie nadać odpowiednie uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, cochin said:

Kabel USB nie pyknie.

Szkoda kupowac kabel skrosowany do podlaczenia bezpośredniego, bo użyjesz go raz i będzie do wyrzucenia.

 

A słyszałeś o czymś takim jak auto MDI/MDI-X ? Skrosowany kabel będzie najtańszą opcją

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...