Skocz do zawartości
=TDI=

jaka myszka do gier [MP - fpp] ?

Rekomendowane odpowiedzi

IE 3.0:

Rozdzielczosc : 400dpi

6000 zdjec na sec

 

Sterowniki:

W najnowszych 4.1 zmienienie sensitivity w windowsie konczy sie ostrym scinaniem sie myszy, poza tym reszta jest ok.

 

Mysz ma 1 wade, mianowicie straszne slizgacze, tak na dobra sprawe najlepiej je odrazu wymienic. I jesli qpisz IE to koniecznie wersja BOX, bo wersje OEM sa rozne (kumpel ma zle spasowany plastik !!!!)

 

MX300:

Rozdzielczosci : 800 dpi

8000 zdjec na sec

 

Sterowniki: Sa BARDZO slabe, jedyne ktore da sie uzywac to 9.70 i 9.73, na nowszych jest tak zwana negatywna akceleracja, ale na 9.70 i 9.73 jest tylko 400 dpi. Wiec jesli sie chce korzystac z 800 dpi bez negatywnej akceleracji to trzeba troche pokombinowac, nie jest to trudne.

 

Slizgacze mx300 sa duzo lepsze niz IE, poza tym mx300 jest lzejsza i lepiej sunie po roznych nawet tanich podkladkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze mam razera 1000 i wcale nie jest taka super oczywiscie gra sie nia super ze wzgledu na te 1000dpi ale primo rolki sie brudza a ze sa malutkie to brudza sie bardzo szybko i czasmi podczas gry musz czyscic mysz :? duo jest duza i zle wyprofilowana wogule nie lezy mi w reku (mam male dlonie) przyciski frontowe sie szybko zuzywaja i trzba wstawic podkladki zeby skok przycisku byl taki jak nalezy :? a z bocznych przyciskow niepotrafie korzystac (zle wyprofilowanie) jako minus dodam jeszcze ze rolke trzba troche rozruszac bo w nowce ciezko bardzo ciezko chodzi

 

pozdro...

 

juz niedlugo zdam relacje z nowego zakupu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem mx500 troche ciezko sie mi jest przyzwiczaic do braku kulki czasmi dziwne opcje odchodza zwiazane wlasnie z optyka vs kuleczka :P ale myszka jest godna polecenaia naprawde niema do czego sie przypiac gra sie nia super......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jechalem na najzwyczajniejszym pilocie logitecha. Brat pojechal na wakacje na cale 2 miechy i uzywam jego MX500. Nie wroce juz do poprzedniej :P

Nie wiem jak to zrobie ale chce MX500 albo IE 3.0

Pewnie ze wzgledu na cene wezme IE 3.0

 

P.S. Ok, TDI juz kupil Logitecha. Osobiscie wybralbym tego microsofta za 75 pln. Prawie taki sam jak IE 3.0 jedynie mniej ergonomiczny ksztalt - dla leworecznych rowniez, to plus - ale nie dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade na mx 300 i sztywnej cienkiej podkładce firmy Fellowels ( Media Markt ok 23 zł) - PAMIETAJCIE ZE PODKŁADKA JEST TEZ WAZNA !!!

 

Jak nie stac cie na IE3.0 lub serie mx to kup sobie kulkowa mysz - bedzie na pewno lepsza do gier niz jakis tani optyk !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej myszce jak MX nie potrzeba specjalnych podkladek.

ja wczesniej, zanim gram na tej ktorą mam teraz wypróbowałem wczesniej 3 inne i stwierdziłem za ta jest najlepsza wiec nie pisz ze podkładka nie ma wpływu bo dobrze wiem o czym pisze.

Róznca jest nawet gdy grasz na zwykłej gumowej podkładce za 5 zł a takiej firmowej gumowej za 12 zł

Podkładka na ktorej gram mozna powiedziec ze nie jest typową. podkładką z gumy. Przpomina taka deseczke :D Acha najlpeij grac na podkładkach gdzie jest znaczek ze jest ona przystosowana do myszy optycznych ( mysz wtedy lepiej sunie ) niektore podkładki fellows maja takie znaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o prace ukladu sterujacego - optycznego.

Jedyna roznice mozna spostrzec tylko w wygodzie poruszania myszka.

W kiepskiej jakosci myszek optycznych nawet kolor podkladki ma znaczenie. W MX nie ma to znaczenia jak i material z ktorego sa zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję zwykłą najtańszą mysz zmienianą na nową co pój roku albo i częściej. tanio i dobrze. tylko ona musi być z kulką. i najlepiej tylko dwa przyciski

Sorry, ze tak ostro Cie potraktuje ale to najglupsza rzecz jaka moglem slyszec o myszkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję zwykłą najtańszą mysz zmienianą na nową co pój roku albo i częściej. tanio i dobrze. tylko ona musi być z kulką. i najlepiej tylko dwa przyciski

Sorry, ze tak ostro Cie potraktuje ale to najglupsza rzecz jaka moglem slyszec o myszkach.

 

a własnie ze wg. mnie kolega ma racje. Jak nie stac kogos na porzadna optyczna IE3.0 lub mx to lepiej kupic zwykła kulkowa i wymieniac czesto niz grac na tanich optykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegos nie rozumiem. Jak mozna wymieniac myszki za 50 pln co pare miesiecy (jeszcze sie meczyc z nimi) jezeli mozna miec porzadna myche za 120-150 pln ktora starczy na 5 lat i to z wygoda i zadowoleniem z uzytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 500 rzadzi wiem bo uzywam. Co do Razer boomslanga gdyby ta mysz miala tyle wad ile ktos tam wczesniej opisywal ( bez urazy) to by nie grali ta myszka najlepszy gracze sceny q3arena i innych fpp, ta mysz to cudo reakcji jest genialnie zaprojektowana ( szkoda ze juz jej nie robia ) imho MX 500 za tra cene to najlepsza mysz na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX310 - 1st jest tanszy od MX300 i lepszy (wiecej przyciskow, lepiej lezy w lapie itp)

 

tanszy dlatego ze juz 300 nie produkuja chyba bo nie ma ich juz na stronie producenta w produktach (www.logitech.com)..

 

160 zl

 

jutro (tzn dzisiaj) bedzie moja :D:D:D

 

z recencji i opinii i ankiet ten MX310 bije tego MS'a calego na leb na szyje ;]

 

jutro napisze jakie wrazenia

 

druga rzecz podkladka.. podobno najlepszymi podkladkami sa Func 1030, icemat oraz steelpad.. ale duza konkurencja dla nich jest RAINDROP na ktorym podobno rownie dobrze myszki szaleja i wspaniale chodza (cena tych pierwszych to 130-160 zl a Raindropa 45zl www.h4g.pl)

 

podkladke bede mial moze troche pozniej, jutro jak nie zapomne napisze jakie wrazenia na szmaciance mam :>

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 500 rzadzi wiem bo uzywam. Co do Razer boomslanga gdyby ta mysz miala tyle wad ile ktos tam wczesniej opisywal ( bez urazy) to by nie grali ta myszka najlepszy gracze sceny q3arena i innych fpp, ta mysz to cudo reakcji jest genialnie zaprojektowana ( szkoda ze juz jej nie robia ) imho MX 500 za tra cene to najlepsza mysz na rynku.

przepraszam a czy miales ta myszke w reku chociaz na 2 dni ?? mowa o razeze tez tak sie nia zachwycalem ale kiedy polazylem na nia reke wiedzialem ze bedzie klops, przyzwyczailem sie ale i tak mam za male dlonie do tej myszy jak poloze reke tak zeby wygodnie lezala w rece to nie siegam do rolki !!!!!! a z bocznych przyciskow jest zerowy uzytek sa tak gleboko i wogule kurcze ze poprostu nieda sie z nich kozystac jak trzymam na nich palce to reka wyglada jakby mnie pogielo po chorobie jakies :| do myszki trzeba miec bardzo dobra podkladke bo inaczej przy wolnym ruchu kursor sie zacina, rolki nie maja 2mm srednicy i tu sa te dpi pogrzebane mnie sie zdaje a brudza sie niemilosiernie szybko :? , nie ja pierwszy nazekam na ta mysz i osobiscie ja rozkrecalem zeby wstawic podkladki pod przyciski fronowe co zwieksza ich skok (tak sie zuzyly)... pomimo ze wogule mysz nie lezy mi w reku to dobrze sie nia calkiem gra nawet bardzo dobrze ale... za taka kase mozna stawiac duze wymagania w tym momencie mam MX500 i te 800dpi mi wystarcza oczywisci chialbym miec 2500dpi ale nie chce machac zelazkiem do prasowania po biurku :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...