Skocz do zawartości
suffs2001

Rozbudowa taniego zestawu do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niecałe 2 lata temu, złożyłem bratu taki tani zestaw do gier, który miał być bazą do dalszej rozbudowy, bo tylko na tyle, w tamtej chwili, pozwalał budżet. Początkowo plan był taki, by za parę miesięcy włożyć tu kartę graficzną, a miał być to dokładnie Asus Radeon RX 570 Strix OC 8GB GDDR5. Ale niestety, sytuacja na rynku pokrzyżowała nam plany i odłożyliśmy ten pomysł na później. No i teraz nadszedł właśnie ten czas, by w końcu zrobić coś z tym komputerem, bo już zaczyna coraz bardziej odstawać wydajnością. Budżet, który na to mam, to +/- 1000 zł. Zależy mi głównie na tym, aby Fortnite chodził płynnie, bo na zintegrowanej grafice, z sezonu na sezon, jest coraz gorzej, a brat głównie przy tej grze spędza czas. Ale wiadomo, nie ma być to komputer tylko do jednej gry. I tu zwracam się do Was z prośbą o radę. Jaka karta graficzna będzie tu najlepszym wyborem? Czy to w ogóle jest dobry pomysł? Czy może powinienem pójść w innym kierunku i na przykład zamiast zakupu karty graficznej, to coś wymienić w obecnym zestawie? Zastanawiam się też, czy nie lepiej by było sprzedać ten komputer i kupić coś używanego już z kartą graficzną. Co o tym myślicie? A może macie jeszcze jakieś inne propozycje/pomysły? Z góry dzięki za pomoc.

 

Procesor: AMD Ryzen 3 3200G

Płyta główna: Gigabyte B450M DS3H

Pamięć RAM: Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4

Dysk twardy: ADATA 128GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU800 + Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

Obudowa: Natec Armadillo

Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana platformy nie ma sensu ,płyta ogarnie nawet Ryśka 5xxx , na chwilę obecną to wymiana karty ale ceny rx570 ostro poszły w górę i model z 8 GB to koszt 1000+ zł , w dalszej przyszłości można zmienić cepa i dołożyć ramu jak będzie taka potrzeba

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ zakup  RX 6500 XT.Np Sapphire PULSE RX 6500 XT 4GB .Można go teraz dostać a 1050 złotych jak się poszuka.Jest bardzo porównywalna do 1060 6 GB.A przez to również do RX 570 4 GB co najmniej.Na tej konkretnej płycie głównej jak napisałeś z PCI Gen 3(bo to jest piętna achillesowa RX 6500 XT)  na ustawieniach  medium,epic view distance,65 FPS.Sparowany z Ryzenem 5600X.Jaki będzie efekt sparowania z Ryzen 3 3200G to już kwestia indywidualna,ustawień grafiki ale integrę tego Ryzena pokona  cuglach jak myślę.Nie gram w Fortinita osobiście więc nie wiem jak kto sobie ustawia wydajności w rozgrywce :-).6500 XT na pewno jest szybsza od zwykłego 1650 który kosztuje podobne pieniĄdze.Szybsza była by 1650 Super ale to koszt  1500 zł na dziś dzień choć powinna kosztować 1000 złotych w normalnych czasach.Jeśli budżet to +-1000 zł brałbym tego Saphire RX 6500 XT.W takich nienormalnych czasach jeśli chodzi o ceny GPU ten RX 6500 XT jest do rozważenia moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kronan napisał:

Rozważ zakup  RX 6500 XT.Np Sapphire PULSE RX 6500 XT 4GB .Można go teraz dostać a 1050 złotych jak się poszuka.Jest bardzo porównywalna do 1060 6 GB.A przez to również do RX 570 4 GB co najmniej.Na tej konkretnej płycie głównej jak napisałeś z PCI Gen 3(bo to jest piętna achillesowa RX 6500 XT)  na ustawieniach  medium,epic view distance,65 FPS.Sparowany z Ryzenem 5600X.Jaki będzie efekt sparowania z Ryzen 3 3200G to już kwestia indywidualna,ustawień grafiki ale integrę tego Ryzena pokona  cuglach jak myślę.Nie gram w Fortinita osobiście więc nie wiem jak kto sobie ustawia wydajności w rozgrywce :-).6500 XT na pewno jest szybsza od zwykłego 1650 który kosztuje podobne pieniĄdze.Szybsza była by 1650 Super ale to koszt  1500 zł na dziś dzień choć powinna kosztować 1000 złotych w normalnych czasach.Jeśli budżet to +-1000 zł brałbym tego Saphire RX 6500 XT.W takich nienormalnych czasach jeśli chodzi o ceny GPU ten RX 6500 XT jest do rozważenia moim zdaniem.

Warto to brać? https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1650-oc-4gb-lck Z tego co się dowiedziałem, to mówi że sciągał tylko obudowę radiatora żeby wciągnąć kurz odkurzaczem, naklejka z gwarancją nie ruszana i sam radiator też nie był ruszany. Była w obudowie "SilentiumPC Gladius X60 Pure Black". Komputer sam składał 8lat temu, A płyta na której była ta karta zamontowana to "Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3". Pracowała z zasilaczem "Thermaltake Smart 730W".

Zastanawiam się też nad zakupem używki RX 5500 XT 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Drizz napisał:

Do tego CPU fajna i sensowna karta to GTX 1660/1070 wszystko poniżej to ładowanie kasy w błoto...Ceny, cenami ale jak już ją wydać, GTX1660/1070 to jedyny sensowny wybór..

I 500 złotych przewalone w stosunku do tego ile ta karta powinna kosztować.Nie.To nie jest wywalanie kasy w błoto :-)

Ledwo co nabyłem RX 6600 Nitro XT za 2600.Sprzedałem GTX 1060 6 GB Jet Stream za 900 zł w orginalnym pudełku i dowodem zakupu.I tak wyszedłem za zero w sumie w kosztach.Proszę mi nie mówić co jest a co nie jest wywalaniem kasy w błoto :-) 

8 godzin temu, suffs2001 napisał:

Warto to brać? https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1650-oc-4gb-lck Z tego co się dowiedziałem, to mówi że sciągał tylko obudowę radiatora żeby wciągnąć kurz odkurzaczem, naklejka z gwarancją nie ruszana i sam radiator też nie był ruszany. Była w obudowie "SilentiumPC Gladius X60 Pure Black". Komputer sam składał 8lat temu, A płyta na której była ta karta zamontowana to "Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3". Pracowała z zasilaczem "Thermaltake Smart 730W".

Zastanawiam się też nad zakupem używki RX 5500 XT 4GB.

Link się nie otwiera niestety.Za 700 złotych można rozważyć ostatecznie.Więcej bym nie dał a taka używka.Piszę to w stosunku do obu GPU.To jaki jest faktycznych stan tych GPU to twoje ryzyko.Pamiętaj o tym.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...