Skocz do zawartości
henryk5pio

Zmiana Samsunga A40 na coś równie poręcznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa jak w temacie.

Mam od 2,5 roku Samsunga Galaxy A40 i jak dla mnie nie jest to zły fon, dobrze działa, jest płynny, nie mam wielkich uwag co do niego - jego wymiary są dla mnie idealne: 144.40 x 69.20 x 7.90 mm, więc łatwo trzyma się w ręce. Ale ostatnio zaczęły odklejać się plecki i zastanawiam się z tego powodu czy kupić drugiego A40 z allegro (jakiś powystawowy), czy też szarpnąć się na Galaxy S22 lub ASUS ZENFONE 8 (no ale niestety ich ceny są jak na mój gust z kosmosu)? Bardzo zwracam uwagę na wielkość smartfona, bo niestety mam drobne ręce. Teoretycznie pasowałby Iphone 12 mini lub 13 mini, ewentualnie SE 2020 / 2022, no ale fakt, że ponoć są problemy z wgrywaniem plików z komputera pod Windowsem + cena raczej je dyskwalifikują. Głównie telefonu używam do dzwonienia, smsowania, czytania (pdf i txt w Adobe Acrobat lub ReadEra) oraz serfowania po internecie. Czy ktoś może coś poradzić?

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na GSMArena można ustawić filtr, aby pokazywał tylko małe smartfony

max 155cm, 2020+, 1080p, Android
https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2020&nHeightMax=155&nDisplayResMin=2073600&sOSes=2

max 150cm, 2019+, 1080p, Android
https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nHeightMax=150&nDisplayResMin=2073600&sOSes=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, upvmbo napisał:

na GSMArena można ustawić filtr, aby pokazywał tylko małe smartfony

max 155cm, 2020+, 1080p, Android
https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2020&nHeightMax=155&nDisplayResMin=2073600&sOSes=2

max 150cm, 2019+, 1080p, Android
https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nHeightMax=150&nDisplayResMin=2073600&sOSes=2

Dzięki, popatrzę, porównam i pomyślę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie 2 tygodnie i posprawdzałem, poczytałem i mam dylemat. Pod uwagę biorę następujące smartfony:

- ASUS ZenFone 8 w cenie 2599zł.

- Google Pixel 5 z allegro, powystawowy w cenie 1799 lub 2099zł.

- Huawei P40 w cenie 2298zł z allegro lub 101zł droższy z moreli, które przynajmniej znam.

- Sony Xperia 10 III w cenie 1899zł.

- Samsung Galaxy S22 5G w cenie 3699zł.

- Iphone 12 za 3389zł/3414 w zależności od koloru - wersja tylko 64GB pamięci (najmniej ze wszystkich, reszta branych pod uwagę telefonów ma 128 GB.).

 

I teraz tak, na mgsm poczytałem, że ASUS ZenFone 8 miewa problemy z softem, ponoć trzeba ręcznie aktualizować zgrywając android 12 z forum i samego go wgrać w telefon - dla mnie to duży minus, bo boję się, że ucegle sprzęt i gwarancja pójdzie się paść.

Google Pixel 5 wygląda interesująco, jako, ze to produkt Google, to będzie miał na bank w 100% czysty soft, bez dodatków producenta. Cena najniższa ze wszystkich, ale to powystawowy, nie mam pojęcia jak długo tam leżakował i czy mimo wszystko sprzęt się już nie zużył sam z siebie. Kolejny minus to tylko 12 miesięczna gwarancja sklepu.

Huawei P40 niby ma dobre opinie, ale brak usług Google czy sklepu Play może trochę utrudnić życie. Jest też najcięższy, aż 175g, względem mojego Samsunga A40, który ma 140g to spora różnica.

Sony Xperia 10 III ma ponoć problemy z softem, potrafi rozłączać wi-fi i nie podłączać ponownie. Widziałem opinię o zazielenionym ekranie, choć ponoć problem ten rozwiązała jakaś aktualizacja. Z plusów czytałem, że bateria bardzo dobra. Dla mnie osobiście jego największy minus to wymiary, aż 154mm długości, jedyny z branych pod uwagę smartfonów, który ma ponad 150mm. Jednak jest w atrakcyjnej cenie.

Samsung Galaxy G22 niby ma ocenę 7,19 na mgsm, ale wszystkie 6 opinii użytkowników jest negatywnych, zwłaszcza w stosunku do baterii. Ponoć najnowsza aktualizacja rozwiązała problemy z powolnym oprogramowaniem, ale widziałem też informacje, że jednym się smartfon grzeje mocno, innym nie. Cena to też spory minus jak dla mnie.

No i Iphone 12... Główny minus jak dla mnie to to, że to Apple z iOS, a nie Android. Nigdy się tym nie bawiłem, nie znam i nie wiem czego się spodziewać. No a cena też kosmiczna jak dla mnie.

 

Czy warto zaryzykować telefon powystawowy z 12 miesiacami gwarancji sklepu, czy lepiej kupić nówkę sztukę nieśmigana za większe pieniądze? Bardzo proszę o porady i opinie użytkowników wymienionych przeze mnie smartfonów.

 

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc i tylko jedna osoba jakkolwiek spróbowała pomóc w wyborze. Serio z ponad 500 osób,  które ogladały mój temat nikt nie może nic poradzić? 

 

Na tapecie zostały: ASUS ZenFone 8 (cena znowu spadła do 2599zł), iPhone 12 (najdroższy, ponad 3 tysiące), Xperia 10 iii (najtańsza, tylko 1899zł) i myślę czy nie zamówić w przedsprzedaży Xperię 10 iv (cena ma sie ponoć kształtować w wysokości 2250zł). Huawei P40, Samsung Galaxy S22 i Google Pixel 5 odpadły z wyścigu z powodu negatywnych opinii lub braku usług Google, takich jak Google Authenticator.

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...