Skocz do zawartości
xShevarash

Thermal Throttling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z procesorem 5960x mianowicie występuje w nim cały czas thermal throttling, nawet na pulpicie. temperatury nie przekraczają 35-40 stopni a procesor ma obcięte taktowanie na 1.2GHz i nawet w stres testach nie wskakuje na wyższe taktowanie. System reinstalowany, pasta zmieniona, BIOS resetowany. Ktoś ma pomysł o co może chodzić? W trybie awaryjnym trzyma normalne takty, 0 problemów po 2 godzinnym teście, a jak tylko uruchomię normalnie system to 1.2 i nic nie pomaga aby go rozpędzić. 

i7-5960x

16gb ram ddr4

1080ti 

msi godlike gaming carbon

512 ssd samsung

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz poinstalowany crapware od MSI?

Jak tak to wywal go i zobacz czy to pomogło.

MSI robi tak beznadziejny soft że zamiast być pożyteczny to zarządza sobie np CPU bez wiedzy właściciela.

Mam kartę od MSI, po zainstalowaniu apki do podkręcania i rgb, nagle coś mi zaczęło samo przestawiać plany zasilania w windzie...... wywaliłem i wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób screena z ustawień aktywnego planu zasilania z rozwiniętą sekcją zarządzanie energią procesora lub podaj wartości dla minimalnego stanu i maksymalnego stanu procesora, dla pewności że tej małej pierdółki nie przeoczyliśmy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź taki plik 

c:\Windows\System32\Intel\DPTF\DptfPolicyConfigTdp.dll

Jeśli uda ci się go znaleźć to znaczy że masz zainstalowane Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework

to potrafi się crashować podczas startu windowsa i procek siedzi na 1.2ghz.

Usuń ten plik i zrestartuj kompa, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamieci - wiec tylko pomysł bez faktów.

Było tak ,że płyta MSI Z??? z prockiem intela wstawała z 25% mocy procesora i to było max co osiągała.

Winna była zworka na płycie od ??? jakiegoś bezpiecznego uruchamiania? Tylko po przełączeniu tego cuda było dalej to samo (walnieta zworka?? ) . Pomogło włączenie w biosie jednej opcji. I tu problem nie pamietajm jakiej ale chodziło o sprawdzanie temperatury? Thermal...???

Może to Cię naprowadzi na coś.

 

-------

Sprawdziłem

Zworka to SLOW1 - masz ją na płycie - spróbuj przełączyć.

Lub w biosie - Intel adaptive termal monitor.

To pomogło przy MSI Z170 z I7.

pozdrawiam

Edytowane przez alexvonrybka
poprawka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W awaryjnym jest dobrze, więc płyta, procesor i bios powinny być OK.

Pokaż monitoring, gdy procesor jest obciążony.

Powyżej na fotce widać, że procesor w max ma na wszystkich rdzeniach 3299mhz.

Odczyt zrobiony w IDLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...