Jump to content
Astec

Wymiana 5600X na 5800X3D

Recommended Posts

Witajcie, zaliczam się do grona szczęśliwych posiadaczy 5600X, ale wobec rosnących cen całych platform pod DDR5, zastanawiam się czy nie warto wymienić go na 5800X3D. Poznałem już pierwszą recenzję (peruwiański portal) i chylę czoła przed tym CPU. Gram w full HD, narazie na 3070, ale napewno zmienię na 4070 i dlatego celuje w wyższą wydajność procesora. Tylko czy to wystarczy by uczynić tę zmianę zasadną? Myślałem nawet o przesiadce na 12600K, ale chce dać Ryzenowi kolejny kredyt zaufania. Wydaję się że jego wydajność będzie równa 12900K, co jest sporym wyczynem i jest na dzień dzisiejszy więcej niż wystarczajaca. Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekaj na oficjalną premiere i testy, które pokażą prawdziwe oblicze Ryśka..Jest fajnie ale jednak, to wciąż za mało..

Po drugie:

Ryzen 3600x fajnie ogarnia  Rtx-a3070, jak będzie z serią 40.. Trzeba także, poczekać, kupowanie w tej chwili CPU z myślą o nowych RTX-ach, to słaby pomysł...

Lepiej przeczekać z tym co masz i obserwować wydarzenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drizz ma rację.Poczekaj na testy.Jednak w sumie Ryzen 5800X3D to będzie procesor dla maniaków jak największych FPS w grach.Jeśli nim jesteś to  5800X3D faktycznie warto brać pod uwagę bo zapowiada się co najmniej nieźle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To procek dla entuzjastów gier i maksymalnej w nich wydajności.Nie da się  ukryć że w w grach jest bardzo wydajny.Jeśli cena 2300 za tego procka tobie nie straszna to warto.Byłoby idealnie jeśli kosztował by tak z 1800 ale entuzjaści zawsze płacĄ dodatkowy haracz :-)W każdym razie cenowo z nadchodzĄcA nowĄ  platformĄ broni się cenowo co też coś znaczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...