Skocz do zawartości
mieszko1

Bardzo głośno buczy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy włączam komputer to bardzo głośno działa że wiatraczki w zasilaczu i na procesorze buczą średnią głośnością ale wiatraczka na karcie graficznej Radeon HD 6670 (1 GB) buczy z taką głośnością jakby wiertarkę włączyć. Według testerów komputerów gdyby mieli przetestować taką kartę graficzną pod względem kultury pracy to by na pewno od razu pierdolca dostali gdyby się taki wiatraczek zakręcił i na pewno by miała 1 miejsce pod względem najgłośniejszej karty graficznej.
Wiatraczki da się od karty graficznej odkręcić ale samych wiatraczków nie da się rozkręcić i jedynie tak gdzie dostałem pędzelkiem przeczyściłem z kurzu ale nadal z taką samą głośnością buczy.

Nazwa płyty głównej - Asus M4N68T-M LE V2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10
Typ procesora - QuadCore AMD Athlon II X4 640, 3015 MHz (15 x 201)
Pamięć RAM - 4096 MB (DDR3 SDRAM) - 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
Karta graficzna: AMD Radeon HD 6670 (1 GB)
Dysk twardy: TOSHIBA DT01ACA100 SCSI Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Napęd:     ATAPI iHAS124 B SCSI
Zasilacz: ATX Feel III 400
Windows 10 21H2 Pro 64 bit PL
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ze tak powiem, "mistrzu" rozbawiłeś mnie XD 

jak to ? wentylator po 10 latach pracy hałasuje ? 

oczywiście ze każdy wentylator jest rozbieralny tylko trzeba umieć to zrobić w taki sposób aby go nie zepsuć, powodem jest sucha biała podkładka , zdjęcie z zasobów prywatnych, tak czasami zajmuje się i takimi głupotkami XD, po rozpołowieniu "wiatraka" trzeba usunąć stary zaschnięty smar wszystko wyczyścić do czysta , nałożyć nowy smar i przy składaniu nie montować już tej białej podkładki 

albo popatrzeć na zamieszczona naklejkę z tyłu wentylatora i np. na aliexpress szukać nowego takiego samego wentylatora.            

 

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Możliwe że pasta na rdzeniu nie daje rady z przewodzeniem ciepła i dlatego wentylator karty graficznej leci na maxa cały czas bo karcie jest za ciepło.Ja mam na drugim PC Radeona 6850 1 GB i tam wentylator irytujĄco terkocze bo pastę na rdzeniu zmieniłem.Także widać że ma już dość :-)Więc u ciebie to za gorĄcy rdzeń GPU albo wentylator odsłużył już swoje :-).O problemach z wentylatorami całej obudowy pierwsze słyszę więc nie pomogę.Ogólnie za głośne wentylatory to problem z temperaturami w PC.Jeśli masz w miarę czysto w obudowie zostaje w biosie płyty łownej pobawić się krzywymi wentylatorów.Najbardziej niepokoi sytuacji z zasilaczem.Jeśli to jest 5 letni zasilacz to ja bym już szukał nowego.Spalony zasilacz często ciĄgnie za sobĄ w niebyt płytę głównĄ i prcka.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...