Skocz do zawartości
860lacov

Który RTX 3080?

Rekomendowane odpowiedzi


So wyboru mam
Asus strix 3080 gaming oc v2, 10GB
Msi gaming Z 12GB
 
Msi jest droższy o 200zl
 
Asus dużo bardziej mi się podoba i wygląda na to, ze jest lepiej wykonany.
Msi to jednak dodatkowe 2gb pamięci. Nie wiem tylko jak z jakością samej karty i ogólnie kontrola jakości w msi.
 
Możecie coś podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic złego o MSI nie słyszałem. Dobrej jakości karty. No i 2GB więcej pozwoli oglądać dluzej wysokiej jakości tekstury. Ogólnie patrzyłbym na długość gwarancji.
Osobiście posiadam Gigabyte 3080 i również nie narzekam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic złego o MSI nie słyszałem. Dobrej jakości karty. No i 2GB więcej pozwoli oglądać dluzej wysokiej jakości tekstury. Ogólnie patrzyłbym na długość gwarancji.
Osobiście posiadam Gigabyte 3080 i również nie narzekam.
Dzięki
Obie mają 3 lata gwarancji.
Biorę pod uwagę jeszcze 6900xt bo ma lepsze wsparcie w linux, ale u mnie granie to tak na 3 miejscu za blenderem i hashcat
W blenderze nvidia jak na razie wciąga nosem AMD
Za to w testach widziałem, że 6900 jest trochę lepszy przy hashcat od 3080 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zerknijcie na to:

image.png.e879e32600245192e648337d3032426f.png

 

mam od 2018 roku 1080Ti od MSI - wszystko działa nadal bez problemu - przez 95% czasu podkręcona do 1.95GHz

ostatnio zmieniłem ją na 3080 od GB - nie przepadam za nimi ale mają zwodowane wersje + 4 lata gwarancji - jak na razie super - karta dobija do 2.15-2.2GHz - cicho i chłodno (blok chłodzi GPU, pamięci i sekcje zasilania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zerknijcie na to:
image.png.e879e32600245192e648337d3032426f.png
 
mam od 2018 roku 1080Ti od MSI - wszystko działa nadal bez problemu - przez 95% czasu podkręcona do 1.95GHz
ostatnio zmieniłem ją na 3080 od GB - nie przepadam za nimi ale mają zwodowane wersje + 4 lata gwarancji - jak na razie super - karta dobija do 2.15-2.2GHz - cicho i chłodno (blok chłodzi GPU, pamięci i sekcje zasilania)
Chyba coś takiego widziałem. Nie wiem tylko czy na coś konkretnego zwracasz uwagę?

Poważnie pytam.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
12gb wersje są miedzy zwykłymi 3080, a wersją Ti
Ja mam wrażenie, że są to wersje prawie Ti,
Może te, których nie udało się odpowiednio wykręcić?
Może tak być?
I dlaczego pobierają więcej prądu niż Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastikowy backplate w tej cenie to jest kpina , no i sekcja zasilania uboższa niż w TUF
Z tego co wiem to wersja "Z" ma backplate metalowy.
Tufa wolałbym zdecydowanie, ale juz ten MSI jest potwornie drogi, a tuf, strix czy supreme to chyba z 1000zl więcej.

Próbuję jeszcze znaleźć informację odnośnie działania pod linux.
Jakiś czas temu czytałem, że ampere nawet przy oficjalnych sterownikach miało jakieś problemy.
Chyba niedawno coś poprawili, ale jak na razie szukam.


P.s.
Czy orientujecie się, czy LHR m wpływ tylko na ethereum?
Tak miało być, ale koniec końców nie udało mi się jeszcze potwierdzić czy czasem nie wpływa na inne hashe.
Chodzi mi i hashcat. Na razie hobbystycznie, ale jednak nieźle mnie to ostatnimi czasy wkręciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, 860lacov said:

Z tego co wiem to wersja "Z" ma backplate metalowy.
Tufa wolałbym zdecydowanie, ale juz ten MSI jest potwornie drogi, a tuf, strix czy supreme to chyba z 1000zl więcej.

Próbuję jeszcze znaleźć informację odnośnie działania pod linux.
Jakiś czas temu czytałem, że ampere nawet przy oficjalnych sterownikach miało jakieś problemy.
Chyba niedawno coś poprawili, ale jak na razie szukam.


P.s.
Czy orientujecie się, czy LHR m wpływ tylko na ethereum?
Tak miało być, ale koniec końców nie udało mi się jeszcze potwierdzić czy czasem nie wpływa na inne hashe.
Chodzi mi i hashcat. Na razie hobbystycznie, ale jednak nieźle mnie to ostatnimi czasy wkręciło.

metalowy backplate ma SUPRIM , no chyba że poszli po rozum do głowy i zmienili we wszystkich modelach na alu

pod linuksem Ubuntu/Fedora (Debian) cała seria 30xx śmiga bez problemu (sam pracuję w Blenderze pod linuksem) , właśnie zmieniam swoją 3060Ti na 3080 i miałem podobny dylemat , zamówiłem Strixa 10GB.

Edytowane przez masin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metalowy backplate ma SUPRIM , no chyba że poszli po rozum do głowy i zmienili we wszystkich modelach na alu
pod [brzydkie określenie na linuksa]em Ubuntu/Fedora cała seria 30xx śmiga bez problemu (sam pracuję w Blnderze pod [brzydkie określenie na linuksa]em)
Tak jak mówię.
Czytałem, oglądałem recenzje. Wygląda na to, że wycofali gaming X i zostali tylko przy Gaming Z.

I gaming Z ma metal zamiast plastiku :)
Skoro pod fedorą działa to i w arch ogarnę :)
I widzę, że tuf nie jest o 1000 droższy.
Może namierzę w podobnej cenie .

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, 860lacov said:

Tak jak mówię.
Czytałem, oglądałem recenzje. Wygląda na to, że wycofali gaming X i zostali tylko przy Gaming Z.

I gaming Z ma metal zamiast plastiku 🙂
Skoro pod fedorą działa to i w arch ogarnę 🙂
I widzę, że tuf nie jest o 1000 droższy.
Może namierzę w podobnej cenie .

Dzięki!

sprawdziłem na stronie producenta , bacplate jest ze szczotkowanego alu - chwalą się tym 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę nieco z wróżeniem.
Co raz więcej postów czy materiałów na yt sugeruje żeby czkać na nową generację.

Zapewne wydajność kart będzie większa, ale zastanawiam się czy czasem obecne ceny to nie będzie dla nowej generacji jakieś nowe minimum.
+ ewentualny poślizg w dostawach i będzie dodatkowy rok czekania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać można w nieskończoność - zawsze będzie coś na horyzoncie - jak zmieniłem grafe na 3080 12GB bo ceny spadły do umiarkowanego poziomu, nowa gen będzie obłożona podatkiem od nowości, do tego nie wiadomo czy znowu wszystko u przyjaciół nie stanie (pandemia). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle krótko..xD

Do 1440p-Asus

Do 4k-Msi

Karty ten sam poziom,od zawsze unikam Asus-a...Od Gtx 1080TI MSI, 2080 PNY, teraz 3080 Gigabyt/woda..Bierz co tańsze, ale te 12GB przyda się w 4k, niżej 1080p,1440p=kasa w błoto...

Ale jak byś znalazł coś RTX 3080Ti w podobnej cenie to poszedł bym w to, na teraz różnica "względna"..Za 3 lata "Ti" odwdzięczy się, przerabiałem to z Gtx970,1080..Rtx 3080 wiadomo, wziołem bo 3080Ti nie była dostępna a Giagubta z blokiem kupiłem za 970€...I mi do 1440p starcza ale za 3 lata, te 10,20 Fps-ów zrobi różnice..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle krótko..xD
Do 1440p-Asus
Do 4k-Msi
Karty ten sam poziom,od zawsze unikam Asus-a...Od Gtx 1080TI MSI, 2080 PNY, teraz 3080 Gigabyt/woda..Bierz co tańsze, ale te 12GB przyda się w 4k, niżej 1080p,1440p=kasa w błoto...
Ale jak byś znalazł coś RTX 3080Ti w podobnej cenie to poszedł bym w to, na teraz różnica "względna"..Za 3 lata "Ti" odwdzięczy się, przerabiałem to z Gtx970,1080..Rtx 3080 wiadomo, wziołem bo 3080Ti nie była dostępna a Giagubta z blokiem kupiłem za 970€...I mi do 1440p starcza ale za 3 lata, te 10,20 Fps-ów zrobi różnice..
Koniec końców postanowiłem dać szanse Asusowi był trochę tańszy, a ja gram w sumie nie jakoś bardzo dużo.
Sprawdziłem kartę w cp2077
W 4k na tv wszystko na max bez dlss gry już nie ma. 15 klatek. No i użycie vram jest nieco ponad 10GB więc już na starcie za mało.


Monitor mam stary i 1680x1050 (będzie nielldlugo zmieniany) i tutaj mogę CP odpalić bez dlss. Chociaż wygląda tak jakby nie było żadnego wygładzania krawędzi.

Super jest ta karta zrobiona. Jestem zaskoczony jakością wykonania.
Zegary wchodzą na 1950Mhz na fabrycznym OC.
W hashcat wyciąga prawie tyle co 3080Ti wiec w tym zastosowaniu jest git

Ale...
Cewki piszczą dość mocno. Co prawda komputer tymczasowo stoi niefortunnie i mam tyl obudowy przy głowie jednak nie spodziewałem się, że będzie tak głośno. Rzecz jasna głównie w menu gier gdzie jest np 500 klatek na sekundę.

Koniec końców bardzo dziękuję za pomoc.
Jeśli przyglądałem się cenom i wygląda na to, ze zanim dostanę zwrot pieniędzy to mogą jeszcze nieco pójść w dół. A widzę, że słabszy tuf tez tańszy więc może zaryzykuję z asusem raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie tak przy okazji.
Strix ma dosyć mocno słyszalne cewki.
Sprawdziłem w 3d mark i w kilku tytułach i włączenie choćby vsync (mam na razie stary monitor więc to jedyna opcja) pomaga, ale
...
Nie w cp2077
Tutaj w standardzie mam średnio 60 klatek i karta wydaje dziwne dźwięki.
Jakieś chrobotanie czy coś.
Sprawdziłem to na innej karcie tj tuf 3080 i jest to samo tylko nieco ciszej.

W innych grach przy vsync karta jest niesłyszalna. Tutaj czego bym nie ustawił brzmi jak mini młot pneumatyczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...