Skocz do zawartości
deka87

Laptop na komunię do 3500 zł Asus F15 vs Acer Nitro 5

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić chrześniakowi na komunię laptopa, z tego co przeglądałem to w tej cenie najlepszym wyborem będzie coś z i5 11400H, RTX3050 i 16GB DDR4

Obecnie za tą cenę można kupić 2 laptopy:
Acer NH.QELEP.00B https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/model/NH.QELEP.00B
Asus FX506HCB-HN161 https://www.asus.com/pl/Laptops/For-Gaming/TUF-Gaming/2021-ASUS-TUF-Gaming-F15/techspec/

Którego z nich byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od tego czy potrzebny małemu komuniście laptop ? 

Zacząłbym od podstawowych książek, by w jakimś stopniu sprawdzić czy w ogóle chce iść w tą stronę i czy go to interesuje. Do samego grania konsola, czy potrzebuje mobilność- raczej nie. więc jak już pc, to piec z dobrym monitorem. 

Za chwile samochody na komunie będą kupować :P 

Albo powstaną strony z poradami, czy stać mnie na chrześniaka :P  xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musi to byc laptop, żeby można go było łatwo przemieszczać w razie nauki zdalnej.

Chyba zdecyduję się na Acera, bo ma pojemniejszą baterię i dorzucają myszkę gamingową gratis. 

Tylko pytanie czy juz kupować czy wstrzymać się do maja - czy wtedy stanieją czy zdrożeją?

Edytowane przez deka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie rzeczy drożeją na komunię, na koniec szkoły i na początek szkoły.
Z drugiej strony wahania kursu walut i dostępność - różnie może być.

A co do laptopów, nie wiem jak obecnie są cenowo ale poszukałbym legion 5 z ryzenem 5600, rtx3050 i ekranem 144/165Hz (olać Hz, po prostu są różne matryce i akurat te są lepsze w odwzorowaniu kolorów).

Acer nie chwili się sRGB
Asus ma 62,5% pokrycia sRGB
Legion5 165Hz ma 100% sRGB i jest jaśniejszy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka





  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w wydajności tych procesorów są głównie na papierze, a realnie pomijalne. Ryzen ma mniejszy apetyt na prąd.

A 11400H to nie to samo co desktopowy 11400. Więc jeśli już to https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-11400H-vs-AMD-Ryzen-5-5600H/m1575224vsm1522632



Jakość wykonania laptopa, system chłodzenia oraz ekran to coś, co w laptopie jest istotne, a w tych elementach legion5 144/165 ma wyraźną przewagę nad tym acerem i asusem.

Najlepiej oceniane, przystępne cenowo laptopy gamingowe to ponoć Lenovo Legion 5 i ASUS Strix G15. Reszta odstaje.

Po taniości można znaleźć HP Victus.

Dlatego lepiej składać zwykłego kompa z monitorem. Bo można sobie wszystko dobrać.
Jak kupujesz laptopa to nie wymienisz ekranu ani chłodzenia ani większości podzespołów. Dlatego warto od razu kupić coś na poziomie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...