Skocz do zawartości
Endlesser

Niestabilny ping na światłowodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku tygodni mam problem z niestabilnym pingiem.

Na speedtescie pokazuje ping normalny 6-20 jednak jak chce zagrać przykładowo w csa czy innego FPSa to już nie jest tak kolorowo i ping przez chwile jest normalny a po chwili skok do 200-300 po czym spada i chwila normalnego pingu i znów skok do wysokich wartości co jest bardzo denerwujące.

Wcześniej takiego problemu nie było, takie zachowanie zauważyłem od ok 2-3tyg. Miałem dzwonić do dostawcy ale pewnie znów bym usłyszał "proszę zresetować router" (co już robiłem wielokrotnie, nawet na nowo go ustawiałem) albo ze to nie ich wina.

Download mam 80gb a Upload 8gb.

Najdziwniejsze ze przy tym skoku pingu nie ma utraty pakietów.

Rozumiem ze grając na zagranicznych serwer ping będzie większy ale nawet na polskich mam te skoki pingu. 

 

Schemat połączenia:

Router główny - router pokojowy - komputer wszystko kablem jest połączone (jakiej cat to nie wiem szczerze).

Router główny to jakiś dasan a router pokojowy to tplink archer c6.

Router pokojowy działa jak router a nie acces point przy czym nawet na AP dalej sa te skoki pingu.

 

Światłowód mam od dostawcy lokalnego.

 

 

Jest jakiś sposób by temu zaradzić samemu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Masz VPN?Miałem straszny ping w WoT i aż zadzwoniłem do dostawcy mojego światłowodu z tego powodu.Pani z obsługi tech sprawdziła i wyszło że u nich wszystko działa jak powinno.Zasugerowała sprawdzenie VPN.U mnie winowajcĄ był VPN właśnie.Sprawdzisz jak jest u ciebie wyłĄczajĄc VPN na czas partii w CS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kronan napisał:

Witam.Masz VPN?Miałem straszny ping w WoT i aż zadzwoniłem do dostawcy mojego światłowodu z tego powodu.Pani z obsługi tech sprawdziła i wyszło że u nich wszystko działa jak powinno.Zasugerowała sprawdzenie VPN.U mnie winowajcĄ był VPN właśnie.Sprawdzisz jak jest u ciebie wyłĄczajĄc VPN na czas partii w CS.

Problem w tym ze VPN mam wyłączony 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym skończyły się moje pomysły.Owszem.U mnie na łĄczu były podobno były też inne problemy z pingiem.Ale raz że to info dostałem od operatora.Dwa.Ja problemów nie dostrzegłem.A co z innymi grami online?Może to coś z CS konkretnie?Wtedy nie była by to wina samego neta.W WoT miewałem takie sesje z pingiem który uniemożliwiał grę.Ale kilka min potem zero problemów cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo komp albo podwójne natowanie. Podłącz się bezpośrednio do Dysana i sprawdź. Jak działa git to problem jest tp-link a raczej podwójne natowanie. Jak będzie tak samo, weź lapka albo inny komp i podłącz do Dysana i sprawdz jak wtedy bedzie git to cos na kompie masz skopane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...