Skocz do zawartości
Skrzat

ZMIANA MNOŻNIKA A WYDZIELANIE CIEPŁA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej overclockerzy!

Mam zamiar odblokować mnożnik w swoim Athlonie 1800XP. Jeśli operacja się powiedzie będe działał na magistrali 166 MHz, lecz z mniejszym mnożnikiem. Pozostaje mi tylko jedna wątpliwość, czy procesor działający na szynie 166 i mnożniku 9.5 (o ile się nie mylę:) będzie wydzielał tyle samo ciepła co działający na szynie 133 i mnożniku 11.5 :?: Niestety mam słabego coolerka : Titan TTC-D5T i martwię się że komp po operacji będzie niestabilny :? Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz teraz temperatury? moze nie bedziesz musial schodzic mnoznikiem.... ja np. mam jakiegos do d@#$ jamicona na xp 1700+ i chodzi jak w podpisie do 55-57 stopni w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedziec ze jesli proc nominalnie jest 133x11 i osiaga np. 45-50 stopni, to po podniesieniu mnoznika na 15 bedzie robil niewiele wiecej...? ja bym sie sklanial do twierdzenia ze ilosc wydzielanej energii bedzie rosnac moze nie wykladniczo ale szybciej niz przyrost przedkosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie...

 

zakladajac ze masz procka np. 1ghz to bedzie on wydzielal wiecej energii @ 5x 200mhz niz na 10x100mhz, jest to zwiazane z tym ile jest w stanie on policzyc (nie "gloduje"), ale sa to minimalne roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... 

 

zakladajac ze masz procka np. 1ghz to bedzie on wydzielal wiecej energii @ 5x 200mhz niz na 10x100mhz, jest to zwiazane z tym ile jest w stanie on policzyc (nie "gloduje"), ale sa to minimalne roznice

Ja tylko dodam jeszcze że im większa magistrala tym minimalnie gorzej się procesor kręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...