Skocz do zawartości
Dj1

Gniazdka inteligentne - pomiar poboru prądu na godzine w aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam monitora gniazdek do 3-4 pokoi. Wpadło w oko gniazdko Gosund EP2.
Lecz w aplikacji jest pokazywane zużycie bieżące albo z całego dnia.


312.thumb.jpg.ebd145fb9c1660e25ba5772d3ddb363c.jpg

Poszukuje firmy i oprogramowania które będzie zliczać mi na bieżąco dane.
Wtedy taki wykres np godzinowy pokazałby ile pralka zużyła prądu.

Można wyciągnąć wnioski czy pranie Eco 3h pobiera mniej prądu niż te normalne 2h.

Komputer dziecku jaka różnica w graniu 1080p vs 4k. Też będą znaczne różnice 🙂

Edytowane przez Dj1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gniazdkami nie pomoge ale za 30-40 zł można kupić licznik zużycia prądu ale tam też nie ma godzinowego zużycia tylko całkowite. Trzeba sobie radzić- wrzucasz pranie i podpinasz licznik na jeden cykl.

Lodówka, zamrażarka - podłączasz na miesiąc bo zużycie jest różne w zależności od użycia sprzętu.

TV- też warto dać na dłuższy czas, w zależności od sceny u mnie waha się między 70 a 200 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem gniazdko na wifi, chyba Green Power, podłączyłem do aplikacji Smart Home i oprócz parametrów sieci na gniazdku na bieżąco masz podsumowanie zużycia miesięcznie z wykresami dla każdego dnia.

 

Ewentualnie integracja gniazdka do serwera z Home Assistant, ale tutaj już różnie bywa, u mnie raz działało, raz nie.

Edytowane przez Zuhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie -> https://allegro.pl/oferta/gniazdko-wtyczka-zigbee-tuya-3680w-pomiar-pradu-11710320148?snapshot=MjAyMi0wMi0wOFQxNDo1NToyMC42MzNaO2J1eWVyO2FmM2E4YTU1ZGIwMWI4YWZkMTNmZmUyYmU2ZDk0NGFlZWE2MzhjN2M3MjM0ODIzMzc4OTlkODk5YjY1ZWY1OTE%3D

 

w HA po Zigbee ładnie zapisuje dane zużycia.

image.thumb.png.94e1042e06115684328f762e3a4f1823.png

moc:

image.thumb.png.efdaf61c3f783de2fc603356c7a8954b.png

energia:

image.thumb.png.57a7bca8df8ae635d9d69f890c16d310.png

 

co do prania - sprawdzałem zmywarkę - program nocny i program normalny - różnica minimalna rzędu 0.1-0.2kWh (średno 1kWh na cykl) - nawet biorąc pod uwagę że chodzi codziennie w nocy to miesięcznie jest to  max 6kWh po 0.35gr brutto = 2zł. Jedynie szybki program mycia zużywał jakieś 0.6-0.7kWh.

Pralkę jak podpiąłem to też wyszło mi podobnie od zmywarki - 1.2kWh na pranie

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Szukałem właśnie gniazdka z taka funkcjonalnością jakiej oczekujesz. Wydaje mi się, że takie coś zapewnia gniazdko od Tp-linka Tapo P110 z aplikacją Tapo. Poniżej link, gdzie gość właśnie szukał tej funkcjonalności w apce i mu się udało.

 

https://community.tp-link.com/en/smart-home/forum/topic/542688

 

Pozdro

 

edit. kupiłem właśnie to gniazdko i faktycznie można sprawdzać godzinowe zużycie z ostatniej dobry oraz ostatnich 7 dni. Chyba jedyna bezpośrednia apka "gniazdkowa", która na to pozwala ?

Edytowane przez bcsz69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...