Skocz do zawartości
Kyle

Philips 27E1N8900 - kolejny monitor OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Philips wprowadza na rynek (początkowo Chiny i USA) monitor OLED:

- przekątna 26,9"

- rozdzielczość 3840x2160

- odświeżanie 60Hz

- gamut wielkościowo jakoś 1,5x większy od sRGB (pokrywa powyżej 99% AdobeRGB i DCI-P3)

- jasność maksymalna przy 100% wypełnieniu ekranu bielą to 250cd, natomiast przy nawet 50% wypełnieniu potrafi wycisnąć ponad 500cd (zgodnie z pomiarami z testu zalinkowanego poniżej)

- spełnia certyfikat HDR400 TrueBlack (choć bardzo niewiele zabrakło, by spełnił HDR500 TrueBlack)

- cena w okolicach $1070

 

Notka prasowa na TFTcentral: https://tftcentral.co.uk/news/philips-27e1n8900-announced-with-27-oled-panel-for-professional-users

Test tego modelu: https://www.bilibili.com/video/BV1gu411y7JS

Link na stronę producenta: https://www.philips.com.ph/c-p/27E1N8900_27/monitor-4k-oled-monitor
 

 

 

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko skąd oni biorą takie ceny OLEDów w monitorach `27 calowych. Przecież tv 65 cali można kupić nawet parę razy tańsze od monitora 27. Zwłaszcza, że w laptopach można w normalnej cenie sprzedać OLEDa. Sam mam asusa 15,6 cala kupionego za niecałe 4kzł na promce i bardzo chętnie wymieniłbym monitor w PC też na OLEDa, ale ceny to 15 tysi za 27 cali!!. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie są przesadnie wysokie, jednak nie 15 tys za te ostatnie OLED (jest jeszcze ten gamingowy 34"), tylko okolice 6-7kPLN (1070 dolców to jakieś 4815 przy dolarze 4,5zł, x1,23 jeśli to bez VAT podali, czyli 5922zł z VAT 23%). Tanio nie jest, ale nie są to ceny kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten LG ma cenę w kosmosie. Wcześniej były też monitory OLED 21" jakoś za ponad 20k - tylko po co zajmować się starymi, przesadnie drogimi OLED (jak ten 32EP950) , skoro wchodzą na rynek modele 2x tańsze (jak OLED z tego tematu, albo DELL AW3423DW)?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, B@nita napisał:

60hz ?

Ludzie mają hopla na punkcie większego Hz, którym się przesadnie podniecają. Miałem ekran 144Hz - nic jakiegoś cudownego. W 144Hz@144fps było płynniej w grze niż przy 60Hz@60fps i tyle*. Nawet na pulpicie nie było takiej różnicy jak niektórzy posiadacze 144Hz śpiewają. Ludzie mający ekrany 144Hz narzekają na płynność przy 60Hz bo zwykle nie mają tego ustawione na maksymalną płynność (czyli stałe 60fps - jak na ekranie 60Hz wyświetlisz większy zmienny fps, dzięki sync off, przy max obciążeniu GPU, to płynność jest wyraźnie gorsza niż przy stałym 60fps przy 60Hz). Także tak, 60Hz które bym wolał od dowolnego przereklamowanego LCD kilkaset Hz.

Natomiast gdyby dali 4K 144Hz - no zawsze to coś extra.

* - czyli porównywałem to na większej płynności, niż zwykle grają posiadacze monitorów 144Hz, bo mają zmienny fps (i włączony free-sync / G-sync), np. średni 80 i fps zmieniający się od np. 58 do 144, więc te 144fps praktycznie i tak rzadko widzą

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kyle napisał:

Ludzie mają hopla na punkcie większego Hz, którym się przesadnie podniecają. Miałem ekran 144Hz - nic jakiegoś cudownego. W 144Hz@144fps było płynniej w grze niż przy 60Hz@60fps i tyle*. Nawet na pulpicie nie było takiej różnicy jak niektórzy posiadacze 144Hz śpiewają.

No sorry kolego, mam dwa monitory, jeden stary 60hz i drugi 144hz i różnica jest nawet w przeglądarce internetowej przy przewijaniu. O grach nawet nie wspomnę, gdyby było inaczej nikt by nie kupował "wincyj herzców". Pewno kwestia przyzwyczajenia, mając 60hz specjalnie nie narzekałem, ale teraz bym nie wrócił do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 16:12, B@nita napisał:

No sorry kolego, mam dwa monitory, jeden stary 60hz i drugi 144hz i różnica jest nawet w przeglądarce internetowej przy przewijaniu. O grach nawet nie wspomnę,

... a czy ja gdzieś napisałem, że jej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w s21+ wyłączyłem 120hz, bo nie widziałem różnicy. Ale na fonie nie gram i nie oglądam filmów, to może dlatego. Zawsze to trochę dłużej bateria potrzyma na 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MiG29 napisał:

Ja z kolei w s21+ wyłączyłem 120hz, bo  (...) nie oglądam filmów,

Filmy nie mają 120fps, tylko 24, 30, 50, 60, jeszcze czasem 25, więc 120Hz nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...