Skocz do zawartości
Astec

Dropy FPS w Forzie Horion 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, powrociłem po dłuższej przerwie do Forzy Horizon 5 (po drodze było kilka aktualizacji). FH5 przywitała mnie dropami klatek do warości 70-72 przy 1% low pikującym do 29-30. Dodam, że może nie wydaje się to straszne, jednak jest to wyraźnie odczuwalne. Dzieje się to tylko przy włączonym v-sync. Przy jego wyłaczeniu klatki utrzymują się w przedziale 100-150, a FPS 1% low jest trochę niższy od tego średniego, ale w dalszym ciągu powyżej wartości 75 FPS. Gram na ustawieniach oczko niższych od maksymalnych, a nawet oatre zjechanie z detali nie poprawia sytuacji. Granie bez v-sync odpada, a z nim gra się mega nieprzyjemna. Mało tego dropy są dosyć częste. Czym może to być spowodowane?
P.S. mój spec to 5600X i 3070 z 16 GB 3200 MHz.

Dodam, że gra zainstalowana jest na NVME, a same dropy mają miejsce tylko w jeździe dowolnej. Gram w 75 Hz.

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakiś problem programowy. Jak bez synchronizacji masz 100-150fps, to przy 75Hz Vsync powinien z palcem w ... trzymać stabilne 75fps.

Wyłącz skalowanie GPU (przestaw na "monitor"), poprzełączaj w grze tryb wyświtlania na okno-pełny ekran i zbadaj czy coś się zmienia. Włącz limit fps na 75 w sterownikach/grze. Zaktualizuj sterowniki i Windows (najnowsza wersja win 11 to kompilacja 22000.652)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem..Na Intelu jak i AMD..U mnie pomogło, ustawienie wszystkiego na sztywno, napięć i taktowania..Boost, robił takie cyrki w Battlefield, Diablo III, Overwatch, Horizon.Nie było regóły,  przy włączonym V-sync, pojawiały się drop-y..Po ustawieniu CPU na sztywno, problem zniknął..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kyle napisał:

Wygląda na jakiś problem programowy. Jak bez synchronizacji masz 100-150fps, to przy 75Hz Vsync powinien z palcem w ... trzymać stabilne 75fps.

Wyłącz skalowanie GPU (przestaw na "monitor"), poprzełączaj w grze tryb wyświtlania na okno-pełny ekran i zbadaj czy coś się zmienia. Włącz limit fps na 75 w sterownikach/grze. Zaktualizuj sterowniki i Windows (najnowsza wersja win 11 to kompilacja 22000.652)

Będę próbował. Jak wyłączyć sklalowanie GPU? W panelu Nvidi? A i mam 10 windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...