Skocz do zawartości
P67

Problem z 5GHz WiFi AX3000 czy to gryzie się z AMD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zachciało mi się pozbyć kabelka sieciowego w mieszkaniu i zakupiłem kolejną już kartę WiFi, kłopo w tym, że kolejna nie działa jak trzeba.

MortarMax B450 Ryzen 3600, Karta ASUS PCEAX3000

Karta zainstalowana prawidłowo, sterowniki nowe pobrane ze strony Intela i pierwsze odpalenie transfer taki jak oczekiwałem.

Czyi okolice 600Mb ( 600Mb via UPC)  Połączenie 5GHz  - dystans od routera 3m. bez przeszkód.

Kłopot w tym, że po kilku minutach połączenie jest zrywane, próba ponownego łączenie nie udaje sie "brak internetu"

na 2.4 działa bez pudła ciągle i jak trzeba ale już max transfer jest b niski - 50-60Mbps

Różne rzeczy robiłem już od odinstalowywania wszelkich zbędnych sterowników programów itd. wywalałem już jakimś narzędziem intelowskim coś driver killer pobieranym ze strony intela  i zmiana jest tylko taka, że ponownie połączy się jak trzeba ale też tylko na kilka minut i problem wraca.

To jest druga karta WiFi jaką zakupiłem , wcześniej z amazona sprawiłem sobie coś na czipsecie AX3100 czyli obecny chyba top co mozna kupic

Dokładnie tak samo wszystko wyglądało, łączy potem zrywa i zostaje tylko 2.4GHz 

Kluczowe jest to, że router wspaniale łączy się z trzema laptopami na 5GHz i tam transfery są  bardzo wysokie, Telefon też przez router nie ma problemu z pobieraniem  >200Mbps.

Tylko ten jeden stacjonarny komp i na dwóch kartach. 5-10 minut działa potem zwałka.

Zastanawiałem się czy nie przegrzewa się czipset karty ale nie ma prawa bo w pierwszej karcie był wielki radiator a w drugiej obecnej jest po prostu ciepły.

Rozważam jeszcze reinstalację systmu, w sumie to i tak w nie za dalekiej przyszłości to nastąpi bo mija ze 2 lata i windows ma już ponad 200GB po usunięciu wszelkiego zbędnego softu i śmieci.

Router zakładam, że jest sprawny bo inne sprzęty nie mają żadnego problemu, no i gdy jeszcze miałem wcześniejszą płytę jakiś tam Aurus B350 z WiFi - śmigało to pieknie w okolicach max transferów. A tu lipa 😕

 

Bardzo proszę o sugestię, czy moze Ryzen i czipset Intela WiFi gryzie się ????  

Kartę jeszcze mogę zwrócić   ale kolejny zwrot... amazon w końcu mnie pogoni 😕 mimo Prime.

Dzieki za uwagę i pozdrawiam 🙂 

 

Edytowane przez P67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...