Jump to content
fallopian

Czy mi pójdzie gra komputerowa przygodowa Syberia 3

Recommended Posts

Czy mi pójdzie gra komputerowa przygodowa Syberia 3, która ma minimalne wymagania sprzętowe na laptopie:
Procesor Intel Core i3 2.6 GHz 4 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon R7 260X lub lepsza 45 GB HDD Windows 7 64-bit
Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100)
Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3
Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3
Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM)
Typ BIOS'u - Compaq (04/15/2019)
Dysk fizyczny - HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)
Napęd dysków optycznych - hp HLDS DVDRW GUD1N
Grafika
Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema)
PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB
Windows 10 Pro 21H2 64 bit PL

Teoretycznie pójdzie
Gra wymaga od procesora minimum xxx i mam 2500 MHz
Co najmniej 4 GB pamięci RAM ale mam 3500 MB dlatego że 500 MB zabiera zintegrowana karta graficzna to czy brakujące 500 MB ma tu duże znaczenie?
Karta graficzna co najmniej 2 GB swojej graficznej pamięci VRAMu to tyle ma oddzielna karta graficzna ATI Radeon R7 M340 (Meso) 2GB i ta karta graficzna ma taktowanie rdzenia 1021 MHz i taktowanie pamięci 1000 MHz to czy takie zegary karty graficznej spełniają minimalne wymagania tej gry? Czy jakiś podzespół się nie przegrzeje i nie stopią się czarne kwadraty na zielonej płycie na YouTube widziałem takie przypadki ale tamte karty miały wypasione zegary i miały zwykłe wiatraki jak było wymagane chłodzenie wodne ale tutaj jest prędzej wina za wolnych podzespołów.
Jest taka rzecz zupełnie nielogiczna pozbawiona jakiegokolwiek sensu że wypasione i drogie karty graficzne NVIDIA TI mają mają zegary 2000 MHz czyli drugie tyle szybsze od tych z tego laptopa i są przystosowane do rozdzielczości 4K jak to 9 razy więcej pikseli i ma zegary tylko 2 razy szybsze ale miażdżącą przewagą mają pod względem pamięci graficznej VRAMu ale co z tego jak zegary tylko 2 razy szybsze czy da się to jakoś logiczne zrozumieć?
Czy ta karta graficzna R7 M340 (Meso) 2GB ma pełną obslugę DirectXa 12 czy tylko częściową i czy obsługuje wspomaganie sprzętowe kodeka HEVC 265?