Skocz do zawartości
zajeccc

Nowe bebechy - czy to ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wziąłem się za modernizację mojego HTPC którego chcę podrasować do czegoś znacznie hmm wydajniejszego.

Obecnie to customowa obudowa od kolegi z foru, wzorowana na steam machine - cudo! w środku:

  • Procesor Intel Core i3-8100
  • Płyta główna Gigabyte GA-B150N Phoenix-WIFI, B150
  • Pamięć HyperX Fury, DDR4, 16 GB, 2133MHz, CL14
  • Dysk SSD Plextor 128 GB 2.5" SATA III
  • Zasilacz pico CARPC M4-ATX 250W
  • GTX 1060 

wszystko małe zgrabne schowane na zaczepie VESA za TV

Obecnie mam na oku :

  • Ram: Kingston FURY 16GB DDR5 (1x16GB) 4800MHz CL38 Beast Black lub Corsair 32GB (2x16GB) 5600Mhz CL36 Vengeance
  • Płyta: ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI DDR5 lub Gigabyte Z690I A ULTRA DDR5
  • Procesor: Intel Core i5-12600
  • Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980

brakuje mi do tego możliwie małego zasilacza ale tutaj jest mała uwaga:  chce dorzucić do tego RTX 3070 w rozmiarze mITX ewentualnie Zotac RTX 3070 Twin Edge: (231.9mm)

Pytania:

czy pchanie się teraz w 12 gen Intel Alder Lake gdy za parę miesięcy pojawi Raptor Lake ma sens?

Jaki mały ale wydajny i solidny zasilacz dobrać do zestawu mając na uwadze RTX 3070 na pokładzie? chodzi mi o coś micro a jeżeli nie istnieje nic takiego to Seasonic Prime 750W 80 Plus Platinum ale wtedy nową budę będzie trzeba robić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...