Skocz do zawartości
qszpc

Wyposażenie domowego biura za 30000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

piszę w tym dziale gdyż z kwoty z tytułu większość chcę przeznaczyć na PC, ale od początku.

W ramach przejścia na samozatrudnienie muszę wyposażyć sobie domowe biuro. Mam na ten cel okrągłe 30k z dotacji.

Oprócz mocnego PC na liście zakupowej mam fotel, biurko, urządzenie wielofunkcyjne, serwer plików itd.

 

Potrzebuję rady głównie jeśli chodzi o podzespoły PC i monitory ale jeśli ktoś poleci jakieś inne elementy to chętnie skorzystam z cennych rad i opinii. 

PC ma służyć głównie do pracy i rozrywki (po pracy). Praca to głównie projektowanie i programowanie stron www, obróbka grafiki, okazjonalny montaż wideo.

 

Chciałbym optymalnie rozłożyć pieniądze żeby nie kupić czegoś na wyrost a czegoś za słabego. Wiem, już że karta graficzna mogłaby być tańsza  

Ważne: kwota musi być wykorzystana w całości (bo niewykorzystane środki przepadną) więc nie zależy mi aby na czymś oszczędzić.

Jest opcja dodać jakiś przedmiot (jeśli ktoś stwierdzi, że może mi się przydać) jeśli na czymś się zaoszczędzi np. zamiast tej 3080Ti wziąć 3080 to już nawet 3k różnicy które mógłbym dodać do ceny za jakiś kosmiczny fotel lub całkiem nową rzecz laptop/tablet/cokolwiek.

Stworzyłem taką listę z zaokrąglonymi cenami (bo te się wahają):

1. Procesor Intel Core i7-12700KF 2000zł
2. Pamięć ADATA XPG DDR5 32 GB 1600zł
3. Płyta główna Asus STRIX Z690-F 1950zł
4. Karta graficzna Asus GeForce RTX 3080 Ti 8200zł
5. Obudowa Phanteks Eclipse P500A 790zł
6. Zasilacz Corsair 850W 600zł
7. Chłodzenie be quiet! 360mm 620zł
8. Dysk SSD Samsung 1 TB 780zł
9. Monitor iiyama G-Master 27' - 2 szt.3 100zł
10. Uchwyt biurkowy Art na 2 monitory 210zł
11. Głośniki komputerowe Edifier R1700BT 500zł
12. Kamera internetowa Creative Live! 200 200zł
13. Mysz Logitech MX Master 3 500zł
14. Klawiatura Logitech MX Keys 550zł
15. Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-T520W 1100zł
16. Niszczarka Tracer Cutter 250zł
17. Fotel ergonomiczny ERGOSTELLAR 2600zł
18. Biurko do pracy siedzącej i stojącej (elektrycznie regulowane) 2000zł
19. Regał/witryna na dokumenty 520zł
20. Artykuły biurowe (papier, tusze, segregatory, zszywacz itd) 230zł
21. Serwer plików Synology DS218play / 1 RAID / 2x 1 TB HDD 1700zł
 Razem 30000zł

 

A tutaj koszyk z tych produktów: Koszyk (do sklepu nie jestem przywiązany, może być w dowolnym)

Na sam zestaw z monitorami, klawiaturą i myszą przypada około 17 000zł. Co proponujecie wymienić żeby było lepiej? 

Może ktoś też ma domowe biuro i doradzi co się w nim sprawdziło i co poleca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest dotacja jednorazowa, to tutaj zainwestowałbym najbardziej w rzeczy, które się wolno starzeją technologicznie. Czyli, np. zamiast 8tysi na grafikę, a 3 tysie na 2 monitory, to bym zrobił odwrotnie. Głośniki także mogą spokojnie i 30 lat posłużyć, więc bym poszukał naprawdę dobrych.

Edytowane przez MiG29
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te biurko elektrycznie regulowane za 2 koła to jakiś konkretny model? Ja mam ultradesk level za 1100 pln i jest ok. Pytanie czy 140 cm szerokości do pracy biurowej wystarczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MiG29 napisał:

Skoro to jest dotacja jednorazowa, to tutaj zainwestowałbym najbardziej w rzeczy, które się wolno starzeją technologicznie. Czyli, np. zamiast 8tysi na grafikę, a 3 tysie na 2 monitory, to bym zrobił odwrotnie. Głośniki także mogą spokojnie i 30 lat posłużyć, więc bym poszukał naprawdę dobrych.

Bardzo cenna rada, dzięki. Na pewno mogę zejść z ceną karty graficznej, procka, płyty głównej i ramu (niektórzy nie polecali się jeszcze pchać w ddr5). Wolałbym zostać minimum przy 3080, które można kupić za około 5k. Tym bardziej, że jak wziąłbym lepsze monitory (pewnie 4k) to przyda się mocna karta. Sama karta też starczy na te kilka lat chyba, że będę sprzedawał i inwestował w kolejne serie. Tej, którą kupię nie mogę przez rok sprzedać, takie wymogi dotacji. 

30 minut temu, flood napisał:

A te biurko elektrycznie regulowane za 2 koła to jakiś konkretny model? Ja mam ultradesk level za 1100 pln i jest ok. Pytanie czy 140 cm szerokości do pracy biurowej wystarczy.  

140 trochę mało. Jak te monitory ustawił bym obok siebie to zostanie mało miejsca a może wjadą jednak jakieś większe 4k a jeszcze chętnie pc bym wrzucił na biurko. Wstępnie znalazłem takie 160x80. klik

Bardziej klasyczne/eleganckie bym wolał niż coś gamingowego 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nieco pesymistycznie, ale "kwota musi być wykorzystana w całości (bo niewykorzystane środki przepadną)" - czyli mimo, że nie potrzebuję, to kupię sprzętu za 10k więcej, mysza 400+, klawa 400+, no bo rozdajo... Jak ma być dobrze w tym kraju z takimi programami "na start" 😕

 

Abstrahując od tego, to skupiłbym się na tym co napisał MiG29 - najdroższe sprzęty bierzesz te, które powoli się starzeją. Przede wszystkim to monitor(y) kupujesz na lata.
Ale zaraz - dobrze widzę, że te Iiyama 27" to 1080p i chcesz brać takie dwa? No nie, nie i jeszcze raz nie 😉 27" to się bierze 1440p...
 

Sprawdź jeszcze twój punkt 20, czyli artykuły eksploatacyjne - mieszczą się w dotacji? Upewnij się.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rzymo napisał:

Sorry, że nieco pesymistycznie, ale "kwota musi być wykorzystana w całości (bo niewykorzystane środki przepadną)" - czyli mimo, że nie potrzebuję, to kupię sprzętu za 10k więcej, mysza 400+, klawa 400+, no bo rozdajo... Jak ma być dobrze w tym kraju z takimi programami "na start" 😕

 

Abstrahując od tego, to skupiłbym się na tym co napisał MiG29 - najdroższe sprzęty bierzesz te, które powoli się starzeją. Przede wszystkim to monitor(y) kupujesz na lata.
Ale zaraz - dobrze widzę, że te Iiyama 27" to 1080p i chcesz brać takie dwa? No nie, nie i jeszcze raz nie 😉 27" to się bierze 1440p...
 

Sprawdź jeszcze twój punkt 20, czyli artykuły eksploatacyjne - mieszczą się w dotacji? Upewnij się.

Nie mi oceniać zasady przyznawania środków. Mogę stwierdzić jedynie, że do tej pory byłem golony przez państwo bo nic mi się nie należało a jak teraz mogę skorzystać to skorzystam. Tym bardziej że miniratka za mieszkanie się podwoiła 😑 

Akurat mysz i klawiatura średnio w moim guście wizualnym ale ponoć ergonomiczne i dobre do pracy 😉

No przypatrz się raz jeszcze, monitory są 1440p. 

Artykuły eksploatacyjne jak najbardziej się mieszczą. Poza tym dotacja już przeszła więc teraz tylko kwestia zakupu i lepszego rozlokowania funduszy (w granicach rozsądku czyli jak grafę we wniosku mam za 8k to teraz nie kupię za 2k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie monitorów to racja - źle spojrzałem, model podobny, ale 1440p u Ciebie...

No i właśnie 1440p i 100+ Hz to na pewno do pracy 🙂 tylko i wyłącznie 😉 Właśnie o tym pisałem, że sporo osób wykorzystuje takie dotacje do poskładania mocnego sprzętu do grania. Z jednej strony nie podoba mi się to, z drugiej rozumiem podejście, że obciążenia działalności wysokie, więc jak dają to biorę...

Jak eksploatacyjne się mieszczą to spoko, ale serio potrzebujesz płytę za ~2k, chłodzenie za 600+zł, czy wrzuciłeś te pozycje tylko i wyłącznie do zapełnienia budżetu, bez żadnego konkretnego powodu? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 00:40, rzymo napisał:

No i właśnie 1440p i 100+ Hz to na pewno do pracy 🙂 tylko i wyłącznie 😉

Obecnie siedzę na 144Hz i się już przyzwyczaiłem, po przejściu z 60 nawet zwykłe przesuwanie okien miało według mnie inną jakość. Dodatkowo nie chcę zmieniać na sprzęt słabszy.

W dniu 15.05.2022 o 00:40, rzymo napisał:

Jak eksploatacyjne się mieszczą to spoko, ale serio potrzebujesz płytę za ~2k, chłodzenie za 600+zł, czy wrzuciłeś te pozycje tylko i wyłącznie do zapełnienia budżetu, bez żadnego konkretnego powodu? 😉

Między innymi dlatego założyłem ten wątek żeby ktoś doradził co lepiej kupić droższe (lub co dodatkowo) zamiast np drogiej płyty czy grafy.

Sam taki zestaw złożyłem z polecanych podzespołów najwydajniejszych w swojej klasie żeby zestaw starczył na parę dobrych lat. Między innymi dlatego droga płyta z obsługą drogiego ddr5.

Jak wspomniałem zestaw będzie wykorzystywany m.in. do montażu wideo który jest wymagający. Możliwe że będę pracował w grafice 3d albo zacznę tworzyć gry w ue5. Także jak sam widzisz mam uzasadnienie co do drogiego pc i mógłby być nawet droższy. A to że będę mógł sobię też na tym sprzęcie pograć po pracy to tylko bonus.

Mógłbym wykorzystać z całej dotacji powiedzmy 3k na podstawowe pc ale nawet urzędnicy zachęcają do wykorzystania całego budżetu więc gdybym potrzebował tylko pc to składałbym takiego za 30k np z 2x 3090 czy coś 😉

Edytowane przez qszpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...