Skocz do zawartości
Pawel84

Wzmocnienie odbioru wifi na 50m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje wzmocnić możliwość odbioru wifi. Sąsiad udostępnił mi swoje wifi na czas kiedy mi podłącza światłowód, z tym że mam kiepski odbiór. Wystawił router na parapet, ja mam drugi router u siebie na parapecie, oba routery się widzą z odległości 50m. Sąsiad nie może zmienić routera, nie ma możliwości rozkręcenia anteny. Czy mogę u siebie jakoś poprawić odbiór? Odbieram routerem Netis WF2780, sygnał jakieś 40%, sąsiad wysyła 100mbps, ja mam download 4mbps ale upload 50mbps, tego nie rozumiem jak to możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest dla kolegi: on w domu to sobie montuje i ty podłaczasz się do niego... z opisu wynika, że jego router jest słaby nie Twój. BTW to nie jest router tylko repeater. Czyli jego router puszcza sobie siec wifi. ten repeater podlaczas u niego do jego wifi, a Ty swoim routerem podłączasz się do repeatera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwedzi z Dovado mają opcykane WAN z kilku źródeł. Sam mam tiny ac i czasami internet brałem z telefonu na 2,4ghz i dalej rozsyłałem za pomocą 5ghz. Oprócz tego mają wsparcie dla wielu modemów 4g jaki standardowo WAN po ethernecie. Na allegro jakieś używane pro są za male pieniądze.

Szwedzi z Dovado mają opcykane WAN z kilku źródeł. Sam mam tiny ac i czasami internet brałem z telefonu na 2,4ghz i dalej rozsyłałem za pomocą 5ghz. Oprócz tego mają wsparcie dla wielu modemów 4g jaki standardowo WAN po ethernecie. Na allegro jakieś używane pro są za male pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...