Skocz do zawartości
Jitro

Monitor wyłącza się przy włączaniu głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem nowy monitor Benq GW2475H. Monitor podłączony jest do karty graficznej w komputerze stacjonarnym przez kabel HDMI. Mam też głośniki Edifier podłączone przez jack'a do  zintegrowanej karty na płycie tego komputera, zasilanie głośników jest z gniazdka w ścianie.

Problem jest tego typu, że jak włączę głośniki, to na dwie sekundy gaśnie mi monitor, obraz po tych dwóch sekundach wraca. Co jest tego powodem? Jak to rozwiązać?

- zasilanie monitora i głośników jest z innego gniazdka/listwy
- jeśli wypnę z karty dźwiękowej jack'a od głośników problem nie występuje!

Wcześniej miałem inny monitor TN podłączony do DVI-D tej karty i nie było tego problemu, w sumie wymieniłem monitor, niby na lepszy, niby lepsze złącze bo HDMI... : /

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złącze HDMI jest 19 pinowe czy 20? Kiedyś miałem problem z dziale graficznym z monitorami EIZO do zastosowań pro. Tam był wymagany 19 pinowy lub 20 ale 1 pin odpowiedzialny dodatkowo za napięcie musiał być "ślepy". Sprawdz na innym kablu HDMI

Może ma opcję podłączenia na Display Port?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na innym HDMI to HDMI dzieje się to samo; chyba jakieś przebicie idzie od jacka od głośników na cały komputer bo jak inaczej to wytłumaczyć... Kupiłem kabel DVI to HDMI i póki co... problem nie występuje.

HDMI to szajs, niby nowa technologia, a same problemy, że trzeba wymienić na inne rozwiązanie...

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...