Skocz do zawartości
Piotr90pr

Ocena zestawu do 5000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety dziś poszedł mi zasilacz i zabrał ze sobą płytę główną dlatego jestem zmuszony do końca miesiąca złożyć nowego kompa. Budżet do 5 tyś max. Ze starego kopa zostaje obudowa(SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2) i dyski(2 hdd i 1 ssd). 

Jeśli będzie potrzeba to mogę podkręcić procesor. Komputer będzie do grania np. assasin, far cry 6 i tego typu gry ale mam też konsole xboxa series s wiec jakaś silniejsza grafika nie jest mi potrzebna. Komputer będzie również do programowania (front end).

Monitor to lg lg 27gl850-b 27 cali 1440p (na tym będzie grane) i 2 fullhd 24 cali.

Jeśli chodzi o części będę z różnych sklepów żeby było jak najtaniej. Dodam również ze może (procesor) być używany z allegro taki tez mam dotychczas i nic się nie dzieje.

 

Oto 2 zestawy nad którymi się zastanawiam :

Intel:

Intel Core i5-12400 (obecne czasy pokazały że lepiej mieć grafikę nawet słabą)
Gigabyte B660 GAMING X DDR4

G.SKILL 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V

Gigybyte B660 GAMING X DDR4
Corsair RM750x 750W 80 Plus Gold

SilentiumPC Fortis 5 140mm (jeśli macie do polecenia jakieś chłodzenie wodne to też był bym zainteresowany.

Amd:

AMD Ryzen 5 5600

MSI B450 TOMAHAWK MAX II +

+ to co powyżej.

 

Za to wychodzi ok 3000 tyś + do tego grafika do ok 2000 tyś.

Grafika myślałem nad rtx 3060 lub rx 6600 xt ( Przed kłopotami z cenami kart miałem rx580 dlatego chciałbym mieć większą wydajność. Który był by lepszy i wystarczył by na min.3-4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

zawsze staram się w sposób merytoryczny przekonywać ludzi ze w dzisiejszych czasach zakup CPU wraz z zintegrowanym igpu na sens, i w perspektywie czasu oraz nie przewidzianych okoliczności daje te możliwość ze w przypadku usterki karty graficznej dedykowanej dalej można korzystać z PC, jak karta pojedzie np. na serwis lub zakup innej , ale nie którzy uparcia uważają ze jak posiadają dedykowane GPU to taki problem ich nie dotyczy, jak to ?, moja karta może się zepsuć ? , może trzeba posiadać odpowiednia ilość wiosen aby dostrzegać korzyści z takiego zakupu. 

co do oceny zestawu 

zamienił bym pamięci CL16 na CL18 a różnice cenowa wykorzystał bym do wymiany płyty głównej oraz procesora na

Procesor Intel Core i5-12500, 3 GHz, 18 MB, BOX (BX8071512500)

Płyta główna MSI MAG B660M MORTAR 

płyta główna MSI ma zdecydowanie lepszy kodek audio ALC-1200 , Gigabyte tylko ALC -897 , oraz MSI jest mniej konfliktowe przy współpracy z pamięciami niż Gigabyte, jeśli możesz dołożyć 50 PLN to jest też wersja  z Wi-Fi obecnie fajny udogodnienie . 

Płyta główna MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

wybrany zasilacz ? jest na gwarancji 60 miesięcy, bo nie podałeś kodu producenta , są tez wersje 750W od Corsair na 120 miesięcznej gwarancji.

zakładam ze wybrany to 

Zasilacz Corsair RM750 2021 750W (CP-9020234-EU)

chłodzenie 

SilentiumPC Fortis 5 140mm

lub wersja z dwoma wiatrakami zdecydowanie ogarnie temat z ta i5-12500 

CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307) 

 

AMD Ryzen 5 5600 - nie posiada igpu ...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przebolałem chwile na stary pc(pentium 4) ale teraz już muszę coś kupić. Z racji tego że miałem trochę wydatków to nie będę się tak rzucał z wydawaniem takiej kwoty i postanowiłem że kupię coś najbardziej zbliżonego cena-wydajność.

Mam okazję kupić ryzen 5 5500 za 600 zł + MSI B450 TOMAHAWK MAX II +G.SKILL 16GB 3600MHz CL16 + fortis 5 + zasilacz(wyżej) karta będzie max tak jak wyżej.

Za to wychodzi ok 2000 zł. Tylko chodzi o to pci 3,0 czy nie odczuję jakiś wysokich strat? Jeśli chodzi o gry to tak naprawdę na konsoli rzadko gram a co dopiero na pc. Komputer będzie raczej do programowania kiedyś może przydać się do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr90pr napisał:

Witam. Przebolałem chwile na stary pc(pentium 4) ale teraz już muszę coś kupić. Z racji tego że miałem trochę wydatków to nie będę się tak rzucał z wydawaniem takiej kwoty i postanowiłem że kupię coś najbardziej zbliżonego cena-wydajność.

Mam okazję kupić ryzen 5 5500 za 600 zł + MSI B450 TOMAHAWK MAX II +G.SKILL 16GB 3600MHz CL16 + fortis 5 + zasilacz(wyżej) karta będzie max tak jak wyżej.

Za to wychodzi ok 2000 zł. Tylko chodzi o to pci 3,0 czy nie odczuję jakiś wysokich strat? Jeśli chodzi o gry to tak naprawdę na konsoli rzadko gram a co dopiero na pc. Komputer będzie raczej do programowania kiedyś może przydać się do grania.

wisz z AMD to jest tak ze albo działa , ale cześć użytkowników przy zastosowaniach profesjonalnych ma problem z tym czy tamtym, co tobie się trafi ?

 PCIe 3.0 , przy zakupie RTX 3060 raczej nie odczuwalne przy RX 6600 XT w zależności od ogrywanego tytułu, ale już widać w jaka stronę to idzie, aby wymuszać zakup nowszego sprzętu .      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...