Skocz do zawartości
339909

uATX / Mini PC - bez karty graficznej (roboczy wół) do 5 tys. zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za czymś customowym do zmieszczenia w małej obudowie z płytą micro ATX. Moje wymagania to:

1. Kultura pracy, cisza przy pracy biurowej. Chłodzenie pasywne, chłodzenie customowe - zmiana radiatorów i wiatraków na lepsze?

2. Mała obudowa z łatwo dostępnymi portami od góry. Mile widziane coś zmieści ewentualną kartę graficzną w przyszłości, jeśli mnie najdzie odpalić jakiś tytuł AA.

3. 16-32GB Ram.

4. 8 rdzeni minimum. AMD Ryzen 7 albo 9? Coś, co się nie zapoci i nie będzie wyło przy sporadycznej pracy z maszynami wirtualnymi. Stawiam na AMD, bo ma niższy proces technologiczny, niższy porób prądu i w związku z tym temperatury oraz jest bardziej przyszłościowe?

5. 1TB dysk NVMe m.2.

6. Płyta główna z Bluetooth pod mysz, klawiaturę, głośnik.

Tak naprawdę chodzi o mały komputerek, cichy przy pracy biurowej, wydajny jeśli trzeba mocy, obudowa z możliwością włożenia customowych radiatorów, chłodzenia; miejsce na ewetualną dobrą kartę graficzną w przyszłości.

Obecnie mam Apple Mac Mini z Intel i7 2020, ale tak średnio jestem zadowolony z systemu (to mój pierwszy raz z macOS).

Mogę prosić o złożenie zestawu i ew. prowizję dla kogoś z linków referencyjnych?

Cena od 3-6k bez karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 339909 napisał:

Rozglądam się za czymś customowym do zmieszczenia w małej obudowie z płytą micro ATX. Moje wymagania to:

1. Kultura pracy, cisza przy pracy biurowej. Chłodzenie pasywne, chłodzenie customowe - zmiana radiatorów i wiatraków na lepsze?

2. Mała obudowa z łatwo dostępnymi portami od góry. Mile widziane coś zmieści ewentualną kartę graficzną w przyszłości, jeśli mnie najdzie odpalić jakiś tytuł AA.

3. 16-32GB Ram.

4. 8 rdzeni minimum. AMD Ryzen 7 albo 9? Coś, co się nie zapoci i nie będzie wyło przy sporadycznej pracy z maszynami wirtualnymi. Stawiam na AMD, bo ma niższy proces technologiczny, niższy porób prądu i w związku z tym temperatury oraz jest bardziej przyszłościowe?

5. 1TB dysk NVMe m.2.

6. Płyta główna z Bluetooth pod mysz, klawiaturę, głośnik.

Tak naprawdę chodzi o mały komputerek, cichy przy pracy biurowej, wydajny jeśli trzeba mocy, obudowa z możliwością włożenia customowych radiatorów, chłodzenia; miejsce na ewetualną dobrą kartę graficzną w przyszłości.

Obecnie mam Apple Mac Mini z Intel i7 2020, ale tak średnio jestem zadowolony z systemu (to mój pierwszy raz z macOS).

Mogę prosić o złożenie zestawu i ew. prowizję dla kogoś z linków referencyjnych?

Cena od 3-6k bez karty graficznej.

1.Ja mam be Quiet! Silent wings. Praktycznie niesłyszalne, chociaż to zależy od obudowy.  Chłodzenie Be Quiet! Dark Rock Slim.

2.Miałem microATX Corsair Obsidian 350D. Świetnie zrobiona obudowa, bardzo przewiewna i chwalona. Obecnie mam Jonsbo UMX3, w której jest  gorsza przepływność ale obudowa jest sporo mniejsza.

3.Do Ryzena cokolwiek co uciągnie 3600MHz, ZEN3 wytrzymuje nawet do 4000MHz. Ja mam 2933MHz na 1.2V i jest OK, ale proca nie wykorzystuje na maxa.

4.Też mam AMD 5600x. Nie wiem czy będziesz potrzebował więcej niż 12 wątków. Raczej wątpliwe.

5. Jeśli chcesz mieć maksymalną wydajność poszukaj Samsung P9A1,  to samo co 980PRO, ale dla rynku OEM. Czasami można jeszcze ustrzelić dyski enterprise. Ja mam taki na SATA3 i na tych dyskach nie spada wydajność z czasem.

6. Ja mam MSI B550 Mortar, jest wersja z Wi-fi. Bluetooth o ile wiem brak (do sprawdzenia).

Też mam MacaMini 2012 late, ale mi obrazu 4k nie jest w stanie wyświetlić. Niestety (lub stety) nowe Maci są na ARM  :/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 339909 napisał:

Wspomniane podzespoły są pod obudowę Tower, mid-Tower. Szukam czegoś pod płytę micro-ATX (jeszcze mniejsze niż mini-ATX).

Wspomniane podzespoły są pod płytę microATX. MiniATX jest mniejszym formatem, zatem szukasz podzespołów pod miniATX. Może warto rozważyć zakup jakiegoś miniPC?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Masz rację. Obudowa gdzie wsadzisz miniATX oraz microATX - liczyłem bardziej na cały zestaw złożony z konkretnymi linkami 🙂 Co do CPU - 12 wątków - żaden problem zapełnić wirtualkami 🙂 6 rdzeni to miałem z 7 lat temu na ADM FX6300, więc teraz im więcej, tym lepiej, ale kompletnie nie wiem, jak dziejsze AMD AM4 Ryzen 7 zachowuje się z temperaturami oraz kulturą pracy porównywalnie do Intela - co pod tym kątem porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...