Skocz do zawartości
Krzysiak_PL_GDA

Tania chińska płyta główna z X99

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Krzysiak_PL_GDA napisał:

Może ktoś coś polecić pod e5-2680 v4 (mam taki CPU)

Minimum cztery banki pamięci DDR4 (też posiadam)

i najlepiej z odblokowanym TURBO - żeby wszystkie rdzenie działały z maksymalną częstotliwością 🙂

Dzięki 

Witam

odblokowanym Turbo ? , to albo płyty na X99 lub X99S i cena powiedzmy mocno dyskusyjna, czy około 1000pln za używkę to będzie tanio ?, dla jednego będzie to tanio dla innego taka cena będzie zaporowa.  

"pieczone gołąbki same nie wpadną do gąbki"

tak żarcik 

 polecam kanał na YT "Miyconst" 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na Miyconst znajdziesz to co cię interesuje, ja sam mam Veineda x99, 2660 v3 plus do tego 64 GB ramu w czterech kanałach. Z tym ze ja to kupiłem na poczatku  zeszłego roku i kosztowało to o polowe mniej niż teraz. Co do v4 to możesz zapomnieć o All turbo boost, to się nie da. Chyba ze cos się zmieniło przez ostatnie kilka tygodni, ale z tego co pamiętam ta opcja jest zablokowana sprzętowo w Cpu v4 . 

Gotowy kombajn do zmiany biosow w "zoltych" plytach glownych. MI899.

W dniu 8.06.2022 o 21:38, Krzysiak_PL_GDA napisał:

Płyta zakupiona z odblokowanym TURBO

HUANANZHI X99-ZD4

Zobaczymy co chińskie cudo potrafi

Nie czyta czujników temperatur na płycie ale to akurat norma, Ma dobrze zaprojektowany układ zasilania CPU, działa z mocnymi Xeonami z odblokowanym TB przy jakiś 75 stopniach.

Jedyne co zrobiłeś nie do końca przemyślanie, aczkolwiek to tez zależy co chcesz z tym zrobić, to to ze płyta mam mało gniazd rozszerzeń. 

 

2022-06-12 10_46_55-Tania chińska płyta główna z X99 - Socket 1150_1151_1155_1156_1366_2011 - PurePC.png

2022-06-12 10_44_57-CPU-Z.png

2022-06-12 10_44_14-Tania chińska płyta główna z X99 - Socket 1150_1151_1155_1156_1366_2011 - PurePC.png

Zapomniałem dodać ze ja na tym gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie płyta nie wystartowała z e5-2680V4 (nie wiem czy BIOS z odblokowanym turbo blokuje te CPU

po pożyczeniu e5-2620V3 ruszyła na razie bez problemu. 

Temperaturę mam wrażenie że też pokazuje realną dla CPU.

Czym regulować prędkość wentylatorów? 

Edytowane przez Krzysiak_PL_GDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to już nie pamiętam czy one startowały czy tylko turbo nie działał na V4. 

Generalnie to się nie da i ten temat jest zamknięty w Internetach.

2620 v3 kupiłem w komplecie razem z płyta , leży i odpoczywa w szufladzie. Ale chodzą mi po głowie głupie myśli żeby kupić  i7 6950X. W zasadzie jeśli chodzi o zegar to nic mocniejszego już chyba na te gniazdo nie ma, a ma w dalszym ciągu 40 lini PCI i dziesięć jader. Bede musiał tylko całkowicie zmienić chłodzenie na sekcji zasilania procesora bo to co jest teraz to się nie nadaje. 

W każdym razie to co mam w polaczeniu z 1070 SLi pozwala grać w 2K w większość tytułów, wiec mam spokój, na razie. Z wyjątkiem oczywiście tych co SLi nie obsługują pomimo robienia różnych kombinacji.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...