Skocz do zawartości
Lazerhawk

LGA1700 i Raijintek Tisis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wczoraj poskładałem nowy sprzęt.

Spodziewałem się komplikacji w związku z nową podstawką, a starym Raijintekiem, ale sądziłem że da się to jakoś spasować, bo otwory na fabrycznej płytce montażowej (backplate) pasują też na rozstaw LGA 1700. Jednak standardowy backplate nie pasuje do tylnej płytki MoBo (która jest szersza niż w 1151). Raijintek teoretycznie ma w ofercie LGA1700 kit na ten model, ale niedostępny i w ogóle niemożliwy do znalezienia poza stroną producenta.

Ponieważ stockowe chłodzenie z 12700F ledwo dyszy i po odpaleniu Blendera mam na dzień dobry 85-90 C, a zamówione EK WB Basic 240 AIO przyjdzie w okolicach końca miesiąca, zastanawiam się czy doraźnie nie da się jakoś obejść problemów z mocowaniem Raijinteka dorabiając dystans i zamocować tymczasowo stare chłodzenie. 1 lub 2 Podkładki pod otwory backplate'u teoretycznie załatwiają sprawę, jednak mam wątpliwości czy tak zamontowane chłodzenie będzie odpowiednio przylegać do CPU, albo czy nie będzie go zbyt mocno naciśkać (jakby nie patrzeć ok. 1,5kg radiatora).

Kombinuję, bo mam projekty do porobienia, a z wentylatorem na full i aktualnymi temperaturami średnio widzę robienie kilkugodzinnych renderów.

Ktoś może ma "druciarskie" doświadczenie z tą podstawką i przerabiał temat chałupniczego dostosowywania posiadanego chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chałupniczo bym nie robił. Dedykowane mocowania producenta są jakby nie patrzeć zaprojektowane pod konkretne podstawki i można też założyć że pod wagę samego chłodzenia.

Sprawdzałem Twój wybrany  model i najszybciej bodajże 3-4 dni dostawa w https://www.proshop.pl/Chlodzenie-CPU/EK-Water-Blocks-EK-AIO-Basic-240-Chlodzenie-wodne-procesora/3055503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK WB i adapter zamówiłem już z innego sklepu, więc pozostaje mi czekać cierpliwie

Na razie (o dziwo) pomimo prawie 100C na rdzeniach daję radę pracować, więc może dotrwam do przyszłego tygodnia... aczkolwiek cicho i chłodno nie jest.

Miałem już wcześniej intelowskie stockowe chłodzenia CPU przez jakiś czas pomontowane, ale to co się wyprawia na Adler Lake to generalnie lekka przesada patrząc na to jak bardzo nie wyrabia z temperaturami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...