Skocz do zawartości
mjregulski

SPC Navis 240 nie daje rady R7 3700X

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, kochani mam pytanie. Jak rozpoznac czy pompka dziala jak nalezy? Mam plyte Asus B550M-PLUS WIFI i pompke mam podpieta pod CPU_OPT (brak zlacza stricte dla pompki) a wiatraki pod CPU_FAN zgodnie z instrukcja.
W obciazeniu Ryzen 7 3700X bez OC robi 72C na Navisie z wiatrakami na MAX. Cos tu jest mocno nie tak, 5C wiecej robi Wraith z BOXa.

Uprzedzajac pytania wszystko zamontowane dobrze, pasta polozona dobrze, calosc dociska idealnie, paste wymienialem z dolaczonej do zestawu na MX-4 i dalej to samo.

IDLE okolo 30-33C, zwykle uzytkowanie kompa okolo 40-45C, gry okolo 60-63C a full stres to leci pod 70C, przypominam ze na najwyzszych obrotach wentylatorow na chlodnicy.
Jak patrze na wyniki z internetu gdzie w stresie maja po 55-60C max to drapie sie po glowie mocno o co chodzi. Dodam ze przy zdjeciu boku obudowy spadek temperatury w granicy bledu 0,5-1C.

Jestem dosc podlamany wynikami jak za 330zl...pompka kaput od nowosci czy o co moze chodzic? Czy uleglem reklamom i recenzjom a to chlodzenie wcale D nie urywa?
Widzialem wpisy niezadowolonych klientow gdzie na goracych procesorach tempy skakaly do 90C+ co miejsca w ogole miec nie powinno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mjregulski napisał:

Jestem dosc podlamany wynikami jak za 330zl...pompka kaput od nowosci czy o co moze chodzic? Czy uleglem reklamom i recenzjom a to chlodzenie wcale D nie urywa?
Widzialem wpisy niezadowolonych klientow gdzie na goracych procesorach tempy skakaly do 90C+ co miejsca w ogole miec nie powinno.

Witam

magia Internetu XD

pompka czy bloko-pompka to nie jest bezszelestne urządzenie, powinno być słychać takie charakterystyczne burczenie , jak jest cisza, to raczej może być tak ze nie działa, większość firm nie sprawdza i nie testuje każdego wyprodukowanego nowego układu , wychodzą z założenia ze maja tak dopracowana technologie produkcyjną, ze dział testów i jakości generuje nie potrzebne koszty wiec jest nie potrzebny , taaa w programie w komputerze fajnie to wygląda a rzeczywistość jest jak u ciebie na obrazku , ze albo urządzenie od nowości jest nie sprawne albo , jego wydajności jest znacząco poniżej oczekiwań , ale kartka na opakowaniu wszystko przyjemnie i nie protestuje ze ktoś głupoty powpisywał XD

ja nie jestem zwolennikiem chłodzenie wodnego, ( dodatkowy układ, urządzenie które może się zepsuć ), nie jestem też jakimś zagorzałym przeciwnikiem takiego rozwiązania , ale skoro chłodzenia wieżowe powietrzne jeszcze dają rade to po co sobie rzycie komplikować ?.

Chłodzenie CPU Scythe FUMA 2 Rev. B (SCFM-2100)   330PLN.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...