Skocz do zawartości
szatan1234

Czy moja płyta główna obsługuje tę kartę graficzną i procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy, ponieważ kupiłem ostatnio kartę 6600 XT oraz procesor Ryzen 5 5500, żeby ulepszyć mój komputer. Niestety po złożeniu komputer odpalił ale nie było obrazu. Pytanie czy muszę wymienić płytę główną na inną bo moja nie obsługuje pcie 4.0? To link do mojej płyty głównej 

https://www.x-kom.pl/p/551751-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450m-s2h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a takie pytanie , jak zabrałeś się do tematu modernizacji PC ?

sprawa podstawowa czy przed wymiana procesora wgrałeś bios przynajmniej w wersji F62 ? , który zapewnia wsparcie, (czyli mikro sterownik do obsługi procesorów z serii 5000 ,  lub najnowszy dostępny F63b ? 

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b450m_s2h#support-dl

zakupiłeś kartę graficzna pod PCIe 4.0, a płyta zapewnia wsparcie dla PCIe 3.0, karta powinna pracować z obniżona wydajnością , ale powinna działać. 

czy posiadasz jeszcze procesor i kartę graficzna z przed modernizacji , aby zrobić podmiankę , uruchomić PC i wykonać upgrade biosu do wskazanych wersji ?       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pierwszej kolejności,to należałoby zaktualizować BIOS,a dopiero potem zmienić procesor.Jak masz jeszcze stary procesor to zamocuj go z powrotem i zaktualizuj ten BIOS,następnie możesz przełożyć komponenty na nowe.

Co do grafiki,to będzie wykrywana jako PCI-Ex v3.0 x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...