Jump to content
MozomeQ

Lenovo L340 Gaming zrzuca zegary

Recommended Posts

Witam, parę dni temu dostałem w rozliczeniu laptopa L340 (i5 9300h/GTX1650). Laptop pomimo że się nie przegrzewa podczas grania tzn. ma 60-65*C zrzuca zegary z 4ghz na stockowe 2.4 (czasem nawet niżej) i nie chce iść wyżej. Program Throttlestop nie pomaga bo się nie przegrzewa. Macie jakieś pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ma limit na TDP ustawiony? Było coś grzebane w planach zasilania WIndows? Może masz ustawioną "lepszą baterię" po kliknięciu baterii? Przyczyn może być dużo. Najważniejsze co Cię powinno interesować to czy wydajność ma odpowiednią do zadań, które przed nim stawiasz. Ten komentarz piszę z Ryzena 4800H, który obecnie ma założony "kaganiec" na 15W, żeby się nie nagrzewał. Nie robi mi to żadnej różnicy w stosunku do stockowych 45W, bo różnicę to bym chyba zauważył przy renderowaniu jakiegoś wideo, albo mocno procesorowej grze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory że dopiero teraz ale totalnie zapomniałem od wątku...
Laptop nie ma żadnego kagańca, limitu mocy czy trybu najlepszej baterii. Za każdym razem kiedy testowałem to pod ładowarką i trybie najwyższej wydajności. Czytałem wiele tematów nie tylko w Polsce ale też zagranicą. I to nie jest problem tylko mojego modelu. 90% osób naprawiło ten problem poprzez Throttlestop. U mnie to niestety nie działa a jak zadziała to z 2.4 na 2.7-2.8 ghz czyli żadnej różnicy. Znalazłem dużo więcej wad tego laptopa min. 1 slot ram :/. Jak wrócę do Cebulandii będę chciał go sprzedać. Ale w GTA V Online te 2.4 ghz bardzo denerwują czy Battlefield 5 staje się praktycznie nie grywalny (Może i przez to że jest 1 kość ramu). Jakieś pomysły? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...