Skocz do zawartości
MozomeQ

Lenovo L340 Gaming zrzuca zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu dostałem w rozliczeniu laptopa L340 (i5 9300h/GTX1650). Laptop pomimo że się nie przegrzewa podczas grania tzn. ma 60-65*C zrzuca zegary z 4ghz na stockowe 2.4 (czasem nawet niżej) i nie chce iść wyżej. Program Throttlestop nie pomaga bo się nie przegrzewa. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma limit na TDP ustawiony? Było coś grzebane w planach zasilania WIndows? Może masz ustawioną "lepszą baterię" po kliknięciu baterii? Przyczyn może być dużo. Najważniejsze co Cię powinno interesować to czy wydajność ma odpowiednią do zadań, które przed nim stawiasz. Ten komentarz piszę z Ryzena 4800H, który obecnie ma założony "kaganiec" na 15W, żeby się nie nagrzewał. Nie robi mi to żadnej różnicy w stosunku do stockowych 45W, bo różnicę to bym chyba zauważył przy renderowaniu jakiegoś wideo, albo mocno procesorowej grze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że dopiero teraz ale totalnie zapomniałem od wątku...
Laptop nie ma żadnego kagańca, limitu mocy czy trybu najlepszej baterii. Za każdym razem kiedy testowałem to pod ładowarką i trybie najwyższej wydajności. Czytałem wiele tematów nie tylko w Polsce ale też zagranicą. I to nie jest problem tylko mojego modelu. 90% osób naprawiło ten problem poprzez Throttlestop. U mnie to niestety nie działa a jak zadziała to z 2.4 na 2.7-2.8 ghz czyli żadnej różnicy. Znalazłem dużo więcej wad tego laptopa min. 1 slot ram :/. Jak wrócę do Cebulandii będę chciał go sprzedać. Ale w GTA V Online te 2.4 ghz bardzo denerwują czy Battlefield 5 staje się praktycznie nie grywalny (Może i przez to że jest 1 kość ramu). Jakieś pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...