Jump to content
tiomor

Mała obudowa dla XFX RX 6900 XT

Recommended Posts

Hejo,

Chyba dorosłem i stwierdziłem, że wielka krowa z ARGB na moim biurku to nie jest to czego potrzebuje 😜

Tak więc szukam porad w kwestii możliwie najlepszej, ale tez jak najmniejszej obudowy, która komfortowo pomieści XFX RX 6900 XT. Problem jest taki, że komplentie sie na obudowach nie znam, zawsze brałem wielką ciężką krowę, więc będę wdzięczny za pomoc 😜
PCeta nie kręcę, więc chłodzenie raczej nie powinno byc problemem.

Poza gpu pozostały konfig to:

Chłodzenie wodne Navis Evo ARGB 240
mobo: MSI B550 Gaming Plus 
(ale oba mogę podmienić jakby miało znaczenie ;d)

Reszta rzeczy w zasadzie bez znaczenia dla wielkości obudowy.

Edited by tiomor

Share this post


Link to post
Share on other sites

6900XT to ponad 300W do wydmuchania z budy. Przy małej objętości potrzebujesz czegoś co będzie miało dużo wentylatorów i bardzo dobry przepływ powietrza. Może Meshify 2 Compact? Albo mniej konwencjonalnie - Lian Li O11 Dynamic Mini (brak piwnicy, można z dołu zamontować dodatkowe wentylatory - lepiej dla GPU. Tyle że do niej nie wejdzie pełny ATX. Musiałbyś brać wersję bez Mini (nie jest to wielkie krówsko, ale dość szeroka).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, sprawdziłem je. Lian Li O11 w moim przypadku odpada, bo mam wrażenie że co traci na wysokości to zyskuje na szerokości. Natomiast Meshify 2 jest wyraźnie mniejsza w każdym kierunku, więc jeśli już to będę szedł w stronę czegoś takiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Producenci obudów podają maksymalną długość karty graficznej, jaką można w budzie zmieścić. Ty potrzebujesz jakiejś zgodnej ze standardem ATX - unikaj takich, które pomieszczą tylko mini- oraz microATX, bo będzie dla Ciebie bezużyteczna. Proponowałbym przebierać w takich, które mają z przodu siateczkę, a nie szybę. To samo tyczy się bocznej pokrywy - szyba wygląda ładnie i jest modna, ale przecież chyba nie chcesz w obudowie piec ciastek. Perforowana pokrywa wydatnie poprawi wentylację. Przewiewna obudowa powinna mieć dwa lub trzy wentylatory z przodu i jeden z tyłu.

Ja u siebie mam starą, tanią lecz przewiewną obudowę marki I-Box (jakieś 7 lat temu zapłaciłem za nią około 100 zł), w środku siedzi R5 5600X z boxowym coolerem Wraith Prism RGB i grafika RTX 3070 w wersji OC z niewielkim radiatorem typu "dual" (dwa wiatraki). W Wiedźminie 3 na ustawieniach absolutnie maksymalnych oraz w Cyberpunku 2077 na bardzo wysokich przy włączonym ray tracingu w rozdzielczości 3440x1440 temperatura karty nie przekracza 71 stopni.

Edited by mbwrobel
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...