Skocz do zawartości
tiomor

Mała obudowa dla XFX RX 6900 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Chyba dorosłem i stwierdziłem, że wielka krowa z ARGB na moim biurku to nie jest to czego potrzebuje 😜

Tak więc szukam porad w kwestii możliwie najlepszej, ale tez jak najmniejszej obudowy, która komfortowo pomieści XFX RX 6900 XT. Problem jest taki, że komplentie sie na obudowach nie znam, zawsze brałem wielką ciężką krowę, więc będę wdzięczny za pomoc 😜
PCeta nie kręcę, więc chłodzenie raczej nie powinno byc problemem.

Poza gpu pozostały konfig to:

Chłodzenie wodne Navis Evo ARGB 240
mobo: MSI B550 Gaming Plus 
(ale oba mogę podmienić jakby miało znaczenie ;d)

Reszta rzeczy w zasadzie bez znaczenia dla wielkości obudowy.

Edytowane przez tiomor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6900XT to ponad 300W do wydmuchania z budy. Przy małej objętości potrzebujesz czegoś co będzie miało dużo wentylatorów i bardzo dobry przepływ powietrza. Może Meshify 2 Compact? Albo mniej konwencjonalnie - Lian Li O11 Dynamic Mini (brak piwnicy, można z dołu zamontować dodatkowe wentylatory - lepiej dla GPU. Tyle że do niej nie wejdzie pełny ATX. Musiałbyś brać wersję bez Mini (nie jest to wielkie krówsko, ale dość szeroka).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdziłem je. Lian Li O11 w moim przypadku odpada, bo mam wrażenie że co traci na wysokości to zyskuje na szerokości. Natomiast Meshify 2 jest wyraźnie mniejsza w każdym kierunku, więc jeśli już to będę szedł w stronę czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci obudów podają maksymalną długość karty graficznej, jaką można w budzie zmieścić. Ty potrzebujesz jakiejś zgodnej ze standardem ATX - unikaj takich, które pomieszczą tylko mini- oraz microATX, bo będzie dla Ciebie bezużyteczna. Proponowałbym przebierać w takich, które mają z przodu siateczkę, a nie szybę. To samo tyczy się bocznej pokrywy - szyba wygląda ładnie i jest modna, ale przecież chyba nie chcesz w obudowie piec ciastek. Perforowana pokrywa wydatnie poprawi wentylację. Przewiewna obudowa powinna mieć dwa lub trzy wentylatory z przodu i jeden z tyłu.

Ja u siebie mam starą, tanią lecz przewiewną obudowę marki I-Box (jakieś 7 lat temu zapłaciłem za nią około 100 zł), w środku siedzi R5 5600X z boxowym coolerem Wraith Prism RGB i grafika RTX 3070 w wersji OC z niewielkim radiatorem typu "dual" (dwa wiatraki). W Wiedźminie 3 na ustawieniach absolutnie maksymalnych oraz w Cyberpunku 2077 na bardzo wysokich przy włączonym ray tracingu w rozdzielczości 3440x1440 temperatura karty nie przekracza 71 stopni.

Edytowane przez mbwrobel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...