Skocz do zawartości
toxicrain

Specyficzny telefon pod AUDIO. (do ~3k?) - Info inside.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Blagam o pomoc z argumentacja. Chcialbym za okolo miesiac kupic telefon. Moj LG V40 rozwalil sie przez upadek hantli 32kg. Telefon LG V60  spelnia wszystkie moje wymagania poza jednym. (odswiezanie ekranu tylko 60hz) oraz nie wiem czy to minus - LG zawinelo sie i chyba brak supportu.

 

Wymagania (tylko 3!):

1. slot na micro sd koniecznie (posiadam 512gb zakupione jakis czas temu za okolo 500pln wiec nie bedzie sie marnowac)

2. ekran jak najwiekszy mozliwy,  jakis najlepiej p-oled / amoled ? z odswiezaniem 90 hz+

3. Wejscie mini jack. Mam sluchawki przewodowe za okolo 4k pln i TWS-y za okolo 1k pln. Glownie slucham bezprzewodowo na silowni, ale chcialbym aby telefon rowniez byl genialny na kablu - nie po to inwestowalem tyle kasy w sluchawki.


Podsumowanie:

Nie interesuje mnie jakosc zdjec itp, liczy sie dla mnie tylko i wylacznie jak najwiekszy najlepszy ekran 90hz+, slot na micro sd oraz jak najlepsza mozliwa jakosc dzwieku po kablu i bezprzewodowo. Czytalem w google co nie co, i wiem ze wszystkie moje wymagania spelnia asus rog phone 5. Niestety nie bede wydawal 5 tys zl na smartfona, tylko dlatego ze ma quad jacka (to samo co o 3 tys zl tanszy LG V60). Gdyby ten LG mial ekran 90HZ+ bralbym go bez zastanowienia. Niestety nie ma, a wiem ze plynnosc 90-144HZ to jest bajka na telefonie, bo kumpel dawal mi sie bawic jakims swoim najnowszym iphonem za gruba kase. Prosze doradzcie, co mam robic. Co mam kupic. Maks chcialbym wydac z 3 tys pln, (co sadze ze i tak jest astronomiczna kwota, bo nie obchodzi mnie CPU/GPU/APARATY itp. ) Chce jedynie ladny ekran+dobrego jacka+ microsd slot.



Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem konkretnego telefonu ale spytam inaczej. W jakich sytuacjach korzystasz ze słuchawek przewodowych spiętych z telefonem? Rozważałeś zakup DAC-a w postaci dongla na kabelku? Jednocześnie zwiększyłby Ci się wybór wśród telefonów i prawdopodobnie mógłbyś wydać na niego mniej skoro, nie licząc ekranu i slotu microsd, na innych rzeczach Ci nie zależy. Żaden ze mnie audiofil, nie używam czegoś takiego, nie wiem, ile byś musiał wydać na coś przyzwoitego... Ot, taka tylko myśl.

//edyta:
literówki

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, brachol said:

Nie podpowiem konkretnego telefonu ale ,spytam inaczej. W jakich sytuacjach korzystasz ze słuchawek przewodowych spiętych z telefonem? Rozważałeś zakup DAC-a w postaci dongla na kabelku? Jednocześnie zwiększyłby Ci się wybór wśród telefonów i prawdopodobnie mógłbyś wydać na jego mniej skoro, nielicząc ekranu i slotu microsd, na innych rzeczach Ci nie zależy. Żaden ze mnie audiofil, nie używam czegoś takiego, nie wiem, ile byś musiał wydać na coś przyzwoitego... Ot, taka tylko myśl.

Myslalem i nie odpowiada mi ten pomysl. Za malo miejsca w kieszeni. Niewygodne rozwiazanie. Rozwazalem juz to. Dodatkowe audio urzadzenia dobrej jakosci to minimum 1k pln.

7 hours ago, agul288 said:

Nowy S21 fe

+spoko wydajność

+niezłe aparaty, ma teleobiektyw

+kręci spoko filmy

+długie wsparcie

-przeciętna bateria i wolne ładowanie

+ma ładowanie indukcyjne i certyfikat wodoszczelności

-plastik na pleckach (chociaż niektórym odpowiada)

 

Nie wiem czy czytal Pan moj post ale nie obchodzi mnie ani wydajnosc, ani aparat, ani filmy, ani ladowanie indukcyjne. Chce microsd+swietny ekran+ audio lepsze niz w zwyklych telefonach. Prosze o podpowiedz odnosnie audio w S21 fe. Co tam siedzi, jak wypada vs LGv60 vs rog phone 5 ?

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Xperia 5 II? Teoretycznie mieści się w założonym budżecie (na allegro nie ma tego za wiele - jakieś outlety, powystawowe itp.), choć to już telefon, który ma niecałe 2 lata i zdążył już wyjść model 5 III, ale koszt, to okolice 4 tys.

Przeglądałeś ten temat? https://www.head-fi.org/threads/best-smartphone-for-audiophile-part-ii-updated-jan-2020.853115/page-313

Na ostatnich stronach często przewijają się Xperie właśnie, ale raczej wyższe modele. Za innymi należałoby przegrzebać temat.

Przykładowo tutaj jakiś post porównujący Xperię 5 II do LG V30: https://www.head-fi.org/threads/best-smartphone-for-audiophile-part-ii-updated-jan-2020.853115/page-262#post-16289103

Ogólnie wydaje się ciężko o telefon, który miałby spełnić wszystkie Twoje założenia.

Jeżeli używane/powystawowe/outlety wchodzą w rachubę, to powinieneś znaleźć Xperię 1 III do 4 tys.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, brachol said:

Sony Xperia 5 II? Teoretycznie mieści się w założonym budżecie (na allegro nie ma tego za wiele - jakieś outlety, powystawowe itp.), choć to już telefon, który ma niecałe 2 lata i zdążył już wyjść model 5 III, ale koszt, to okolice 4 tys.

Przeglądałeś ten temat? https://www.head-fi.org/threads/best-smartphone-for-audiophile-part-ii-updated-jan-2020.853115/page-313

Na ostatnich stronach często przewijają się Xperie właśnie, ale raczej wyższe modele. Za innymi należałoby przegrzebać temat.

Przykładowo tutaj jakiś post porównujący Xperię 5 II do LG V30: https://www.head-fi.org/threads/best-smartphone-for-audiophile-part-ii-updated-jan-2020.853115/page-262#post-16289103

Ogólnie wydaje się ciężko o telefon, który miałby spełnić wszystkie Twoje założenia.

Jeżeli używane/powystawowe/outlety wchodzą w rachubę, to powinieneś znaleźć Xperię 1 III do 4 tys.

 

Dziekuje za swietna porade, przewertowalem troche te tematy.

Reasumujac z nich: Asus 5 ROG - nie ma microsd- odpada.
Zenefony rowniez odpadaja.
 

Jedyne opcje jakie istnieja to albo teleony sony po 3-6tys zl, albo lg v60 za 2tys bez supportu i ekranu 120hz.

Ogolnie to jest jedna wielka zenada. Przeciez moje wymagania sa praktycznie zerowe, i trzeba takie astronomiczne kwoty wydawac. Beke mam z tych wszystkich polskich recenzentow telefonow. Nie maja zielonego pojecia co testuja, 0 informacji w recenzjach o audio, microsd, minijacku przy ogolnej prezentacji. Jakosc dzwieku okreslaja jako dobra bo sa glosniki stereo. Nie wiem ci recenzanci sa jacys opoznieni w rozwoju, oni sobie wyobrazaja ze dorosli ludzie odpalaja muzyke z telefonu pod klatka i pija browary ?

Zenada maksymalna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wejscie mini jack. Mam sluchawki przewodowe za okolo 4k pln"

Podpinanie słuchawek w tym przedziale cenowy do jakiegokolwiek telefonu to nieporozumienie.

Popatrz DAPy do 3000zł np. FIIO M11 PLUS ESS. Na forum head-fi jest dużo ofert za dobrą kasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, kaylo said:

"Wejscie mini jack. Mam sluchawki przewodowe za okolo 4k pln"

Podpinanie słuchawek w tym przedziale cenowy do jakiegokolwiek telefonu to nieporozumienie.

Popatrz DAPy do 3000zł np. FIIO M11 PLUS ESS. Na forum head-fi jest dużo ofert za dobrą kasę. 

Ok , a nastepnie mam nosic w obcislych spodenkach smartfona 6.5cala + FIIO, trenujac na silowni np. Genialna podpowiedz. Chce miec pojedyncze urzadzenie ktore spelni moje wymagania. Quada dack w serii V LG napedza OMami high-endowe sluchawki. Problemem jest to ze LG wyszlo z rynku / ma 60hz ekran - nie wiadomo co bedzie z systemem. Czy bezpiecznie bedzie na takim telefonie robic przelewy bankowe itd. 

Dawniej telefony za 500zl mialy slot microsd+minijacka...dzis telefony po 4tys pln tego nie maja. Produkcja papki dla influencerow ktorzy chca miec lustrzanki w rekach. Masakra jakas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...