Skocz do zawartości
W-a-s-h-i

Gigabyte PCIE GC-WB867D-I przejście z AC na AX (WiFi6)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w jednym starszym kompie mam kartę WiFi Gigabyte GC-WB867D-I AC z Intel Dual Band Wireless-AC 8260 na pokładzie (na slocie M.2).

Chciałbym przejść na WiFi6 + Bluetooth 5.2. W związku z tym, że ta karta (Gigabyte+ Intel) działa u mnie ultra stabilnie zastanawiam się nad wymianą samej sieciówki Intela na np. Intel AX200.NGWG.

Czy to ma sens, czy zadziała poprawnie..., ma ktoś doświadczenie takiej lub podobnej podmiany?

Edytowane przez W-a-s-h-i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zabuza napisał:

A masz router wifi6? Jeśli tak, to zadziała. Napisz spec routera.

Tak, mam router AX1800. Do tego jeszcze dochodzą słuchawki ze wsparciem dla Bluetooth 5, na obecnej karcie jak chcę wieczorem usiąść sobie w pokoju na parterze (kompa mam na piętrze) to mi zrywa połączenie (BT4). A z kompa, w zasadzie z NAS'a słucham muzę lossless. I tu dylemat czy nazwijmy to płytka/adapter PCIE Gigabyte albo sama antena nie będzie jakimś wąskim gardłem. Z drugiej strony jakby zadziałało, to lepiej wydać 100 PLN na sama kartę M.2 niż wyjąć całość i mieć w szufladzie kolejnego elektro śmiecia, a wybulić się na nową kartę min. 3x tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Może komuś się przyda... Kupiłem kartę Intel WiFi 6 AX200.NGWG.NV na M.2 i wszystko działa wyśmienicie. Z kolei dotychczasowa AC, zamontowana fabrycznie przez Gigabyte wylądowała w linuksowym laptopie, w którym pracowała n-ka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...